Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 19 mesajın 16-19 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Blackdewil Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    18:23
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle Merhaba engelli kardeşlerim ben bundan 3.4 ay kadar önce engelli aylığı için başvurdum evde 3 kişi yaşıoruz ve Baktımkı reddilmiş böle saçma bişey olurmu arkadaşım nedenini sordum babanız emekli abinizde sigorta pirimi öduryor felan dediler Yani demek istedikleri ne bılıormusunuz yaşınız kaç olursa olsun onların eline muhtaç kalın ben kç yaşına geldim başkasının yardımı olamadan hayatımı surduremem yani abim kendine babamda kendine bakıo ben onlara yuk olmak istemıorum işkurada başvurdum hiç ses soluk yok nasıl bir ülkede yaşıoruz anlam veremıorum engelilere hiç törelans felan gösterildiği yok ben napiyim şimdi siz söleyn allah aşkına ?

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    0

Vallaha kardeşim bu ülkede insanın değeri yok ki engelli insanin değeri olsun alemsin nediyim sana, Gemisini kurtaran kaptan malesef ne yaparsan yap ayda 100 Milyar kap olay budur. Ewinde olur ailende herşeyinde sana değerde verilir çok sevilirsinde! Dünyanın düzeni bu malesef! Paran yoksa senden kötüsü yok!
    Konu Engelsizbiz tarafından değiştirilmiştir (23.04-2014 Saat 18:22 ).

Üye
    Polat34 Avatarı

Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    34
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

T.C Kimlik No
    Adı MEHMET
    Soyadı
    Cinsiyet Erkek
    Doğum Tarihi 01.01.1955
    Yakınlık Türü Kendisi
    Tescil Kapsamı Kapsam Dışı
    Yararlandığı TC Kimlik No .................
    GSS Kapsamı GSS Kapsam Dışı
    Sicil No 4606001688517
    Provizyon Tarihi 10.12.2014
    Sigortalı Türü Diğer
    Katılım Payı Muafiyet Hayır
    Sorgu Sonucu 1106 - 60/g sigortalısı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından resen tescil işleminiz yapılmıştır. Yakınlarınızdan sağlık hak sahipliğiniz yoksa gelir testi işleminiz için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurmanız gerekmektedir.

Babam 1 ay önce 2022 için başvuru yapmıştı.Kendisi yeşil kartlıydı.Bugün provizyon sorgulamaya girince böyle bişeyler yazıyor.Kendisini SYDV rapor alması için hastaneye yollamıştı %58 sürekli raporu var.
    Bu ne demek anlamadım??
    Bilen biri var mı acaba ?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sgk tarafından resen 60/g tescili yapılmış. gelir testi yaptırması gerekiyor. 2022 aylık başvurusu olumlu sonuçlanır ve aylık bağlanırsa gelir testine gerek kalmadan 60/c 3 kapsamında GSS tescili yapılır ve bu da eski yeşil kart gibidir, primlerini devlet öder.
    lakin 2022 aylığı baglanmazsa gelir testi yaptırmak zorundasınız en kısa sürede. gelir testi sonucuna göre GSS tescili yapılır.

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...riterleri.html
    Eger ailede kişi başına düşen aylık gelir 378 lira'dan azsa 60/c 1 kapsamında GSS tescili yapılır. Bu da eski yeşil kart gibidir primini devlet öder. (belirtilen miktarlar 1 Ocak 2015 itibariyle yeniden belirlenecektir)

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12