Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    etem1969 Avatarı

Gerçek Adı
    etem özkul
    Son Giriş
    30.07-2017
    Saat
    11:47
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    emekli olan 852 lira maaş alan birinin eşinin 2022 maaşında kesinti yapılıyormu

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    201
    Verilen Beğeniler
    89

Hanede başka kimse yoksa kesilir,
    Eşinden düşecek yardım miktarı 243,43 TL'yi geçmemeli, örneğin 2 kişilerse, 243,43x2 sonucunda çıkacak miktarı aşmamalı gelir gibi...
    En az 4 kişi olmalılar

Üye
    etem1969 Avatarı

Gerçek Adı
    etem özkul
    Son Giriş
    30.07-2017
    Saat
    11:47
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kkelebek daha ayrıntılı açıklamanız mümkünmü 5kişilik bir aileyiz ben özürlü olarak emekli oldum 852 tl maaşım var eşim özürlü 2022 810tl alıyor 3 ayda büyük oğlum üniversitede kızım imam hatip lisesinde küçük oğlum da oda özürlü oda lisede az görme bizim özrümüzşimdiden teşekkür ediyorum

Üye
    ferdi4141 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferdi
    Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    23:57
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet eşi artık sigortalı olduğundan ne kadar maas aldığına bakılmaksızın maaşı kesilir. 2022 hic geliri olmayan muhtac ayligidir her engelli alamaz.

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    etem1969;

Aslında bir çok açıklama yapmıştım ama sildim sebebse engelli kişi eşinin gelirinden sorumlu tutulması yanlız yönetmelik derki hane bazlı araştırmada tüm gelirler artı mevcut mal varlığının 240/1 i gelir kabul edilir.
    Tüm gelirler hande çocuk ayırmadan toplam kişi sayısına bölünür ve çıkan rakam 243 tl yi aşmaması halinde bu maaş bağlanır.
    Bu durumda sizin yaşaya bileceğiniz sorun eşinizden dolayı sgk hizmetinden yararlanıyor olmanızdır.
    Yine yönetmeliğe göre bir sgk türü sağlık hizmetinden yararlanan engelliye bu maaş verilmez.
    Henüz 2022 maaşı ile ilgili son düzenlemeler gerçekleşmedi ekim ayı içersin deki yasa düzenlemesi ve üzerine çıkacak olan yönetmelik tüm sorularımıza cevap verecek düzeyde olması beklentisindeyiz.
    Size tavsiye 144 nolu ücretsiz hattı arayarak durumunuz hakkında bilgi edinmeniz veya bimere yazarak bilgi edinme hakınızı kullanınız net cevap alırsınız çünkü iki kurumda konuyla ilgili resmi kurmdur.