Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fzekibayram Avatarı

Son Giriş
    31.10-2014
    Saat
    15:54
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    eşim kolon amelıyatı oldu 100]80 sürekli raporu var engelli maaşına müracat etti fakat yatalak olmadığı için kabul etmemişler.uygulama doğrumu aydınlatırsanız sevinirim

ayrıca 98 yılından ssk girişi var malülen emekli olması için eksik günlerini isteğe bağlı ödeyebilirmiz teşekkürler

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:28
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    183
    Verilen Beğeniler
    82

Bahsini ettiğiniz 2022 değilde, Evde Bakım aylığı olabilir mi? Çünkü, 2022 için % 40 ve üzeri raporu olması ve çalışmıyor olması, aktif sigortalı olmaması yeterli.
    Ancak, evde bakım aylığı için bakıma muhtaçlık kriterlerine uygun olması şartı var, ve bu karar tamamen eve gelen heyetin insiyatifinde..

Şuradaki şartların birinden tamamen, yada ikisinden kısmen muafsa bakıma muhtaç olarak kabul edilir: http://www.engelliler.biz/forum/evde...riterleri.html
    Bakıma muhtaç olduğunu düşünüyorsanız Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğüne itiraz edebilirsiniz. Yeniden değerlendirilmesini isteyebilirsiniz. Ancak bakıma muhtaç değilse eşiniz bağlanmaz diğer şartlarınız tamam olsa bile....

İsteğe bağlı ödeyebilirsiniz ancak 2022(3 ayda bir alınan) alıyorsanız bu kesilir, bildirmek zorundasınız..
    Evde bakım aylığı için isteğe bağlı sigortalılığın bir etkisi yoktur, bildirmenizede gerek yoktur...

Üye
    fzekibayram Avatarı

Son Giriş
    31.10-2014
    Saat
    15:54
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

memur yanlış anladı herhalde obizi evde bakım sandı zannedersem ilginize çok teşekkür ederim

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benim arkadaşım çalışmadığı halde, sigortalı falan da değil buna rağmen 2022 maaşı kesilmiş, zaten olanların kini kesiyorlar boşuna uğraşmayın, ben %97 engelliyim güya ama benim kimseye ihtiyacım yok, kollarım sağlam ve kendi işimi kendim yapıyorum yatalak falan da değilim.