Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pınarım Avatarı

Gerçek Adı
    pınar
    Son Giriş
    30.04-2014
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    valla babamda öyle düşünüyor hiç karışmamak en iyisi herşey olacağına varsın onlar araştırsın ben şimdi niye gidiyip Hane Gelir Beyan Formunu dolduruyum durup dururken

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

ablacım avukat tamamen yanlış ynlendirmiş denizmavisini.
    denizmavisi yahu yönetmeliği yeniden gözden geçirdim. yahu sini,rden çatlıyorum şimdi!
    Avukata bir soru sormuşsun, cevabını da yazmışsın o başlıkta bu başlıkta, şahıs avukat diye kafa karıştırmışsın! Başka yerde de aynı avukat, "aracı olanların otomatikman aracı kesilir" demiş diye yazmışsın, bir de sydv avukatı diye onun telini isteyenlere vereceğini söylemişsin. çoğu başlığa bu olayla ilgili yazıp durmuşsun. Git işini avukatla hallet o zaman!

Ama o avukata yönetmeliği açıp şunlara bakmasını söyle adım adım!
    1. 14. maddede "aylığın kesilmesini gerektiren durumlar" 3 ay içinde bildirilecek diyor, doğru.

2. sonra da 15. maddeyi açıp baksın! Orada şöyle dior:"11 inci maddenin üçüncü fıkrasına göre aylığının kesilmesi gereken ödeme dönemi başından itibaren her ne suretle olursa olsun, istihkaklarından fazla veya yersiz ödenen aylıklar ile.."
    3. sonra da "aylığın kesilmesini gerektiren durumlarla" ilgili madde olan 11. madde üçüncü fıkranın "e" bendine baksın!
    orada da şöyle yazıyor: " (h) bendi kapsamına girenlerin aylıkları, muhtaçlığın ortadan kalktığına ilişkin tespitin yapıldığı, tarihi takip eden ilk ödeme döneminin başından itibaren kesilir."

4. sonra da (h) bendi kapsamında olanlar için de 11. maddenin 2. fıkrası "h" bendine baksın! orada da şöyle diyor:"h) Muhtaçlık sınırına eşit veya üzerinde gelir elde edebilecek olması veya nafaka alabilecek olması ya da başka sebeplerle muhtaçlık halinin ortadan kalktığının tespit edilmesi."
    ve senin durumun "h" bendi kapsamında olup muhtaçlıkla tespitiyle ilgili olduğu için; aylığın, 11. madde 3. fıkra "e" bendine göre " muhtaçlığın ortadan kalktığına ilişkin tespitin yapıldığı, tarihi takip eden ilk ödeme döneminin başından itibaren kesilir."
    Yani senin muhtaçlığının ortadan kalktıgına dair tespitin yapıldıktan sonraki ilk ödeme döneminin başından itibaren aylık kesilir.

Böyle bir tespit yapıldı mı? Tespit yapıldıysa mütevelli heyeti, muhtaç olmadıgın yönünde karar aldı mı? Ha bunlara ragmen aylık alma imkanın var mı? YOK.

muhtaçlık tespitin yapılacak ve Mütevelli heyeti muhtaç olmadıgın yönünde karar verirse denilen tarihte zaten aylığın kesilir.Nokta!

bu yazdıklarımı da aynen o avukata kopyala oku baksın! senin muhtaçlıkla ilgili bildirim yükümlülüğün yok. ama vakfın muhtaçlığını tespit etme yükümlülüğü var! Gelsinler muhtaçlıgını tespit etsinler vatandaşa yüklemesinler sorumluluğu!

tekrar ediyorum bu açıklama uyeler içindir ve kafaları karışmasın diyedir.
    NOT: o kadar yazdın durdun gelişmeleri de haberdar et!

Üye
    denizvmavii Avatarı

Gerçek Adı
    DENİZ
    Son Giriş
    24.09-2017
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Kalem Mesajı Gör
    ablacım avukat tamamen yanlış ynlendirmiş denizmavisini.
    denizmavisi yahu yönetmeliği yeniden gözden geçirdim. yahu sini,rden çatlıyorum şimdi!
    Avukata bir soru sormuşsun, cevabını da yazmışsın o başlıkta bu başlıkta, şahıs avukat diye kafa karıştırmışsın! Başka yerde de aynı avukat, "aracı olanların otomatikman aracı kesilir" demiş diye yazmışsın, bir de sydv avukatı diye onun telini isteyenlere vereceğini söylemişsin. çoğu başlığa bu olayla ilgili yazıp durmuşsun. Git işini avukatla hallet o zaman!

Ama o avukata yönetmeliği açıp şunlara bakmasını söyle adım adım!
    1. 14. maddede "aylığın kesilmesini gerektiren durumlar" 3 ay içinde bildirilecek diyor, doğru.

2. sonra da 15. maddeyi açıp baksın! Orada şöyle dior:"11 inci maddenin üçüncü fıkrasına göre aylığının kesilmesi gereken ödeme dönemi başından itibaren her ne suretle olursa olsun, istihkaklarından fazla veya yersiz ödenen aylıklar ile.."
    3. sonra da "aylığın kesilmesini gerektiren durumlarla" ilgili madde olan 11. madde üçüncü fıkranın "e" bendine baksın!
    orada da şöyle yazıyor: " (h) bendi kapsamına girenlerin aylıkları, muhtaçlığın ortadan kalktığına ilişkin tespitin yapıldığı, tarihi takip eden ilk ödeme döneminin başından itibaren kesilir."

4. sonra da (h) bendi kapsamında olanlar için de 11. maddenin 2. fıkrası "h" bendine baksın! orada da şöyle diyor:"h) Muhtaçlık sınırına eşit veya üzerinde gelir elde edebilecek olması veya nafaka alabilecek olması ya da başka sebeplerle muhtaçlık halinin ortadan kalktığının tespit edilmesi."
    ve senin durumun "h" bendi kapsamında olup muhtaçlıkla tespitiyle ilgili olduğu için; aylığın, 11. madde 3. fıkra "e" bendine göre " muhtaçlığın ortadan kalktığına ilişkin tespitin yapıldığı, tarihi takip eden ilk ödeme döneminin başından itibaren kesilir."
    Yani senin muhtaçlığının ortadan kalktıgına dair tespitin yapıldıktan sonraki ilk ödeme döneminin başından itibaren aylık kesilir.

Böyle bir tespit yapıldı mı? Tespit yapıldıysa mütevelli heyeti, muhtaç olmadıgın yönünde karar aldı mı? Ha bunlara ragmen aylık alma imkanın var mı? YOK.

muhtaçlık tespitin yapılacak ve Mütevelli heyeti muhtaç olmadıgın yönünde karar verirse denilen tarihte zaten aylığın kesilir.Nokta!

bu yazdıklarımı da aynen o avukata kopyala oku baksın! senin muhtaçlıkla ilgili bildirim yükümlülüğün yok. ama vakfın muhtaçlığını tespit etme yükümlülüğü var! Gelsinler muhtaçlıgını tespit etsinler vatandaşa yüklemesinler sorumluluğu!

tekrar ediyorum bu açıklama uyeler içindir ve kafaları karışmasın diyedir.
    NOT: o kadar yazdın durdun gelişmeleri de haberdar et!
    Öncelikle uslubunuz hiç hoş değil...Ne demek şimdi bu: ''Avukata bir soru sormuşsun, cevabını da yazmışsın o başlıkta bu başlıkta, şahıs avukat diye kafa karıştırmışsın! Başka yerde de aynı avukat, "aracı olanların otomatikman aracı kesilir" demiş diye yazmışsın,
    bir de sydv avukatı diye onun telini isteyenlere vereceğini söylemişsin. çoğu başlığa bu olayla ilgili yazıp durmuşsun.
    Git işini avukatla hallet o zaman!''
    kimi azarlıyorsun? Ben ordan burdan konunun yetkilisi olmayan şahısların yazılarını kopyala yapıştırla burda paylaşmıyorum..
    Benim hangi konularda başlık açacağım hakkında birilerinden izin mi almam gerekiyor? Bu sitenin 1 yönetici kadrosu var..
    Açtığım konu başlıkları yanlış v yetersiz bulunuyorsa site yönetimi SİLERRRR...Kime ne?
    Bir kaç kez 2022 aylığı için başvurupta her seferinde olumsuz cevap alan kişi, O beğenmediğiniz SYDV Avukatın yönlendirmesi bugün 2022 aylığı alıyor..
    Benim yaptığım tek şey hukuki açıdan 1 Avukatın konuyu açıklamasını V 1 de SYDV müdür v memurlarının söylemlerini burda paylaştım.
    İkisi de farklı söylüyor..Avukat geliriniz muhtaçlık sınırını aşıyorsa SYDV bildirmeniz gerekiyor diyor..EEEE SYDV na soruyoruz,muhtaçlık hesabı ben v benim gibi eski
    hak sahibi olan 2022 alanları değil de 2022 e yeni müracaat edenler için uygulandığını söylüyor..Ben bunu burda paylaşınca kafa karıştıran ben mi oluyorum?
    Siz merak buyurmayın..Ben alakalı kurum v kişilerden edindiğim bilgileri burda paylaşırımmm..İsteyen istediği gibi okur v ona göre hareket eder......

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Elbette istediğiniz bilgilendirmeyi yapabilirsiniz denizmavisi. Bu konuda niye yazdın diyen yok sana! Yazılarındaki yanlış bilgilendirmeler hakkında üyelere doğru bilgi verdim ben!

Yani avukattan aldığını söylediğin yanlış bilgileri düzelttim. Sana yazma diyen olmadı!
    Üslubuma gelince uslubumda hiç ters bir şey yok bu da benim uslubum! Şİkayetin varsa git yöneticilere söyle!

Şimdi nasıl hareket edersen et, keyfin bilir. Ben doğrıu bilgileri yukarıda verdim! Sonuçta mütevelli heyeti senin muhtaç olmadığın ynünde karar verirse ve bu karara baglı olarak aylığın kesilirse sana yersiz iddia sebebiyle borç tahsil edilmeyecek bil yani.
    ha buna ragmen yersiz ödeme iddiasıyla da boırç çıkartılarsa da afiyetle öde. Buna razısın şimdiden çünkü.

Üye
    denizvmavii Avatarı

Gerçek Adı
    DENİZ
    Son Giriş
    24.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne diyelim...O da sizin doğrularınız...........

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

o sizin doğrularınız dediğiniz sizin hakkınızı savunacak doğrular. Ama siz illa avukat doğru soyluor yersiz ödeme iddiasıyla kendinize borç çıkartılacagına inanıyor ve kabulleniyorsanız e afiyet olsun demek düşer bana da.

borç gelince yazın buraya bari
    Allahtan -eger durum anlattıgınız gibiyse- Bakanlık, yersiz ödeme iddiasıyla size borç çıkarmayacak. avukata da selam syleyin!

Üye
    denizvmavii Avatarı

Gerçek Adı
    DENİZ
    Son Giriş
    24.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bakın benim avukatın söylediği doğrudur diye 1 iddiam olmadı..ama Sonuçta O hukuk insanı.. Söylediğini paylaştım..Elbetteki, gönül sizin söylediğinizin bizler için gerçek doğrular olmasını istiyor...Ben de SYDV memuru v sizin söylediğinizi kabul ederek bekleyip göreceğim....her türlü olumlu veya olumsuz gelişmeyide paylaşacağım..

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bakın benim için de kim olduğu neci olduğu önemli değil. avukat vs fark etmez. önceliğim engellilerin hakkıdır. bu hakların savunusunu yaparken de kim olursa olsun, ister engelli, isterse avukat, sert bile davranırım. kızgın ve sert olmamın sebebi buydu.
    gelişmelerden haberdar edin lütfen olumlu olumsuz fark etmez. olumsuz karar çıkarsa çözmenin derdine düşeriz ama gelir durumunuz öyleyse ve başlarda bahsettiğim yersiz ödeme konusu yoksa dediğim gibi sadece maaşınız kesilir.
    konuyla ilgili yazdıklarımı tekrar okuyun sonra.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12