Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bu ülkede herşey olabilir eşşanın biraz lüks olması engelli maaşının kesilmesinede sebep gösterilebilir

2022 engelli maaşı içinmüracaat etmiştim ret edilmişti ve yeni bi yönetmenilk çıkacağını ve tekrar dilekçelerin inceleneceğini söylemişlerdi bundan 1 hafta önce sosyal yardımlaşma dan kurum çalışanı bi memur bayan eve kontrole geldi inceleme için ve okadar saçma sorular sordu ki akıllara zarar resmen donup bön bön baktım sorulardan aklımda kalanlar şunlar evde kaç adet cep telefonu var sigara kullanan kaç kişi var var ise sigaraya ayda kaç lira gidiyor internet varmı kaç tane tv var ev telefonu varmı su parası elektiirik parası nekadar geliyor aylık bikaç tane daha var sorduğu soru ama bunlar çok tuhaf oldukları için aklımda kkalnlar buyrun bakın arkadaşlar neye göre engelliye maaş bağlayı bağlayamayacaklarını kararlaştırıyorlar allah yardımcımız olsun olsun ki karşımızda okadar cahil bir yönetim varki allah akıl fikir versin son olarakta giderken 15 gün sonra kurumdan bilgi alabileceğimizi söyledi ve gitti ben de daha arkasına gidip sormadım n oldu ne olmadı diye yani bağlanıp bağlanmadığı konusunu sormakta içimden gelmiyor şu sorulara göre kararlaştıracak bir zihniyetin vereceği karar belli RED en belirgininden

hı birde arkadaşlar ben giibi evine kurumdan kontrole gelinen arkadaşlar varmı varsa neler soruldu sizlere

Üye
    ahuse Avatarı

Gerçek Adı
    ahuse akın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:07
    Yaşadığı Yer
    nija uganda
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

bizimde ve bakım maası ıcın geldıler esyalşrımızı sıfırladık bırde annem bagkur oduyor. red geldı, annen aktıf bagkurmu oduyor dıye sordular bende evet dedım esyalarıda bıraz lux buldular 850 tl dul yetım maasımızın olmasına ragmen red geldı bızde bosverdık bugune kadar o parayla yasamadık bundan sonra olmasada olur dedık sende oyle yap salla gıtsın.

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

aktif bağkur'lu demek, kendisi üzerine kayıtlı iş yeri var demektir. bu durumda maaş bağlanmaz.

eşyalar ile ilgisi yok. benim arabam var, eşimin arabası var. eşyalarımda gayet iyi durumda, ayrıca bağ-kur dan emekli maaşı alıyorum. ve bana bağlandı

Üye
    ahuse Avatarı

Gerçek Adı
    ahuse akın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    nija uganda
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

istege baglı ödüyor annem iş yerimiz falan yok %80 agır engelliyim uc katlı evımız var ama ıkı katı bos ınsaaat bır katı kullanılıyor vermedıler red ettıler .

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

bir yanlışlık olmalı bence. kişi başı 486 liradan azsa kişi başı gelir, maaşın bağlanması gerekiyordu.

Üye
    GOZ Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle, ülkemize ve yönetimine olan düşünceerinize katılmıyorum. (Parti meselesi değil, makam mevki olarak)
    Ben %48 engelliyim. Bize de geldi görevliler. Başvuru esnasında doldurduğum formda da o sorular vardı. Tv, telefon, beyaz eşya, yaşları ve adetleri vs. Eve gelince, bu beyanları kontrol edip, fotoğraf çektiler. Sonuçta, sizin geliriniz, bu maaşa ihtiyacınız, aile durumunuz ölçülüyor. Haksız mılar sizce?

Üye
    ahuse Avatarı

Gerçek Adı
    ahuse akın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    nija uganda
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

benım partıye bır ey dedıgım yokkı ben gorevlılere ettım sıtemımı hiç bır partıyle falan alakam yok zaten

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    10:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

6 aydir bana kan kusturdular 6 aydir maaşımı alamiyorum sdvy gidip gelmekten biktim her gitmeme oradkai memurlar snn işin hal olmadimi hala diyor bnm başıma gelenler pişmiş tavu başına gelmez o derece diyim artik son 10 gün kaldi inş eulül maaşımı alırım sans iyi giderse

GOZ;
    kardeş belki sen sorun yaşamamışın ama yaşayan insanlar var bende bunlardan birisiyim 6 aydir hak ettim maaşımı alamamak sence nasil bir duygudur brokrasi mağdur ediyorsa bunun tek suclusu yoneticilerdir kardes

Üye
    GOZ Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kimseyi kırmak istemedim, özür dilerim.
    Demek istediğinizi anlıyorum, inşallah hakedersiniz maaşınıza.
    Allah, hakkımızda hayırlısını nasibetsin.

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Ahuse
    Yelpaze beyin açıklaması doğrudur.
    Bahsettiğiniz şartlarda bakım maaşında bir sorun görünmüyor.
    Geçmiş tarihli başvurunuzun o günkü 850 tl gelirinizin bakım maaşı şartlartına uymadığı şeklindedir bence zaman kaybetmeden tekrar başvurun ve sonucun lehinize olup olmadığınıda bizlere açıklayınki yeni müracat eden veya eski müracatların tekrar müaracat etmesine gerek olup olmadığını öğrenmemiz açısından önemlidir.

İki kişi dahi olsanız gelir anlamında 2x487=974 tl gelirinin altında olması gereki

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ya böyle saçmalık olurmu arkadaşlar evde diyelim 10 adet cep telefonu vardır ama tanesi 10 liralık 15 liralık eski model ceptelefonudur evde sigara içiliyodur tanesi 2,5 lira olandan içiliyodur evde tv vardır 55 ekran normal tüplü tv dir yani bunlar yeni model olsaki ne adam ağzından boğazından üstünden kesmiştir taksitle almıştır yani olamaz böyle bir saçmalık neden ozaman başbakan çıkıp diyorki bu yardımlaı engellilerin sosyal hayatlarını kaliteleştirmek adına toplumla kaynaştırmak adına veriyoruz diye yani devletin sorduğu sorulara bakılırsa sokakta kalıyor olacaksın yada ahır odunluk kömürlük yada çadırda yaşıyor olacakın ki sana maaş bağlasın ozaman rapor neden istiyorki veya neden hanede kişi başı şukadar bukadar düşmesi lazım diyorki gelsin direk eşşalar üzerinden karara bağlasın bu maaşa ihtiyacın olup olmadığına bu ülkeden hiç bir halt olmaz millet uzaya çıkar türkiye de o uzaya çıkan ülkeye uzaya çıkması için merdiven tutar

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    10:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

bu bizim sucumuz bu zamana kadar sesimizi cikarmadik hep oturduk adamlar nasil olsa bunlardan cit cikmiyor bunlara oyun oynayalım diyorlar engelli ile dalga geciyorlar ve kimsede bunun farkinda değil diktatör le yönetilen ülkeler aynen bu sekiilde yönetildi ve bu iyi günlerimiz allah göstermesin bu işler böle devam ederse toplu aile faciasi yaşanır yaşanıyorda ve hala sesiz kaliyoruz eylem planımız yok sözüm ona nerede federasyonlar sadece dava açmakla olmazzzzz

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Bir üsteki açıklamanın son kısmını sildim sebepse daha açıklayıcı olmasını istememdendir.

Sorun şudur son yönetmelikte şu şekilde bir ibare vardı hane de beyan edilen geliri gider üzerinden araştırılması kısaca giderler beyan edilen geliirlerden az ise giderler baz alınır şeklinde.

Amaçlarıda o gider kısmını araştırmak haklı haksız fakat eve gelen sydv meuruna verilen ve bir kaç soruyu standart alan bir araştırma şekli.
    Evlerimize gelen memurun vicdanına kalmış gereksiz bir durumdur.

Üye
    ahuse Avatarı

Gerçek Adı
    ahuse akın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    nija uganda
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

sempatik 40 bız daha basvuralı bır ay olmadı yenı basvurduk 850 tl dul yetım maasımız var uc katlı evmız var ıkısı ınsaat bırı kullanılıyor eve geldıler soru sordular cevapladım annen bagkur oduyormus dedı evet dedım aradık red dedı bızde bır sey anlamadık

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ahuse sempatik görmeniz hoş bir durum fakat septik kuşkucu şüpheci bir anlamı var.
    Sadece gelir beyanınızla ilgili bir durumdur siz ağır özürlü raporunuz var ise ve gelir 850 tl ise neden kabul edilmediğini belgeleyin gerekçe neymiş yazılı olarak alın ve buradan yayınlayın yoksa anlamsız bir tutum hak ettiğiniz halde neden maaşı alamayasınız ki?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon