Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahuse Avatarı

Gerçek Adı
    ahuse akın
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    10:07
    Yaşadığı Yer
    nija uganda
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    septik40 ben yanlıs okumusum nkınızı önümüzdeki hafta tekrar gidicem sorucam bakalım ne dıycekler

bende bir bilsem neden vermediklerini bende anlamdım

Üye
    thespian Avatarı

Gerçek Adı
    BATU
    Son Giriş
    08.09-2015
    Saat
    16:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kare kardeşim bize pırt yaptığınız tuvalet alaturkamı klozetmi diye sordu klozet dedim cevabı şöyleydi nasıl klozetli tuveleti olan eve 250 tl kira ödüyonuz daha fazla olması lazım dedi

Üye
    gsli Avatarı

Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    ISPARTA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    9

eve giren gelir hesaplanırken evde bakım maaşı da dahil ediliyo mu?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Ahuse ve yelpaze,
    burada Kare arkadaşımızın bahsettiği maaş 2022 aylıklarıdır ve sisizn bahsettiğiniz maaş evde bakım aylıklarıdır. Yazdıklarınızı okuyan diğer uyelerin kafası karışmasın diye bu açıklamayı onlar için yapmak zorundayım.
    2022 aylığı için muhtaçlık sınırı 243,43 Lira
    evde bakım aylığı için sınır 486,85 Liradır.
    Ahuse ve yelpaze, evde bakım aylığında hanedeki kişiler de etkendir. Fazla kişi olması ya da az kişi olması gelirin uygun olup olmamasında baya etkilidir.
    Aynı gelire sahip olan beş kişilik hane ile 2 kişilik hanenin aynı sonucu çıkarması beklenemez.
    Ahuse evde kaç kişi iseniz tüm gelirlerinizi, buna varsa tarla, dükkan,kira vs gelirler de dahildir. Yani hangi ad altında olursa olsun tüm geirler dahildir. Bu gelirler bakmakla yükümlü olunan kişilere bölünür ve çıkan sonuç 486, 85 liradan yuksek çıkarsa evde bakım aylıgı baglanmaz. Bakmakla yukumlu kimseler için bakınız:http://www.engelliler.biz/forum/evde-bakim-hizmeti-ayligi/33948-kimler-bakici-olabilir-kimler-gelir-hesabina-dahildir.html

g
    sli, 2022 aylığında evde bakım aylığı hesaba katılmaz. Lakin evde bakım aylığı gelir hesabında 2022 aylığı dikkate alınır.
    ...
    Kare, 2022 aylığında her ne ad altında olursa olsun tüüm gelirler dikkate alınır biliyorsun (2022 ve evde bakım aylığı hariç).
    Aynı zamanda tüm aylık giderler de dikkate alınır.
    Hanenin aylık giderlerinin toplamını tespit etmek için onca soru sorulmuştur maaalesef. İşkence tabi bu. Sadece sorular değil kendileri de bunu bazı yöntemlerle tespit etmeye çalışırlar.
    Eğer gider fazlaysa gideri, gider az lakin gelir fazlaysa geliri dikkate alırlar hane bazlı gelir hesabında.
    Sigara, faturalar, giyim, mutfak, sağlık, tatil ne harcadıysanız hepsi sorgulanır yani. Evet, işkence bu da.
    Şurada birinci mesajda bu konuyla ilgili bilgi var, inceleyin:http://www.engelliler.biz/forum/2022...ri-guncel.html

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

thespian;

buyur burdan yak soruların güzelliğine bakarmısınız yani insan kafayı yiyo soruları karşısında kurum çalışanların acaba evde sadece bir çul olsa eski model tüplü Tv olsa eski model buzdolabı olsa ve o evde bir adet emekli olsa engelli maaşını bağlarlarmı meraak etmeye başladım yani sordukları sorulara göre onaylamaları lazım dediğim gibi eşşalar olsa evde sizce ?

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bilemiyorum resmen engellilerin ellerinden alınıyor engelli maaşları vermemek içinde türlü türlü alicengiz oyunları yapıyorlar

insanın farklı ülke vatandaşı olası geliyor başbakanımız çıkar başka ülkede öldürülen biri için hüngür hüngür ağlar başka ülkenin vatandaşlarınınn refahı için savaşa bile girmeyi göze alırlar başka ülkenin yardıma muhtaçları için gemilerle yardım gönderirler başka ülkenin vatandaşlarına aylık verirler yardım verirler

KENDİ ÜLKESİNDEKİ YARDIMA MUHTAÇ VATANDAŞI VE ENGELLİSİ İÇİN DE VERMEMEK İÇİN VE VERDİĞİNİDE TÜRLÜ TÜRLÜ ASILSIZ BAHANELERLE VERMEMEK İÇİN ALİCENGİZ OYUNLARI YAPARLAR.
    BİRDE TV YE ÇIKIP BEN ENGELLİYE ŞUNU VERİYORUM ŞUNU VERDİM ŞUNUDA VERECEM GİBİ YALANLAR SÖYLEYEREK BİZLERİ İNSANLARA YALAN SÖYLÜYOR DURUMUNA DÜŞÜRÜYOR MESELA BEN İNSANLARA MAAŞ ALMIYORUM ALIYORDUM ŞU SEBEP GÖSTERİLEREK KESTİLER DİYORUM İNSANLAR BANA DÖNÜP YAAA OLURMU BAŞBAKAN BÖYLE SÖYLÜYOR NASIL KESİLİR KESEMEZLER DEYİP MANALI MANALI BAKIYORLAR
    ee haksızda sayıılmaz insanlar koskoca başbakana mı yoksa sıradan engelliyemi inansınlar birde bazan öyle insanlar çıkıyorki engelliliğin hiçbir şeyinden anlamıyor kalkıp ya senin raporun ka deyip işte bende derecem %97 deyince ooooo sana daha fazla verir devlet senin maaşını kesinlikle kesemez deyip duruyorlar

bu dünyada elimizden birşey gelmiyor olabilir bu dünyada bizleri sindirebilirler ama ebediyete göçtüğümüz zaman yüce yaradanımız allahutala bu vicdansızlara hakkımızı tek tek soracak tek tek hesabını verdirecek yatıp kalkıp ALLAHA havale ediyor ALLAHA sığınıyorum ve hergün hersaniye haram ediyorum lanet ediyorum benimgibi ALLAHA sığınan ALLAHA havale eden milyonca insan var elbet elbet mazlumada aydınlığını gösterecektir engellininde içini ısıtacaktır güneş sabır sadece sabır

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben yaklaşık 3 senedir 2022 maaşı alıorum
    şubat ayında evde yoktuk martta sydv yi aradım sosyal inceleme hakkında bilgi aldım
    sizin evinize şubat ayında sosyal inceleme için gelinmiş dedi sydv deki memur
    yani diyeceğim bize hiç bişey sorulmadı evde yoktuk
    ertesi gün bida aradım senede bi kere yapılcak dedi memur sosyal inceleme
    evde 1 kişi bile olsa yeter dedi bende evde hiç kimse olmassa nolcak dedim bişey olmaz dedi
    çevre araştırması yaparlar dedi o zaman

bide demin 144 ü aradım maaşınız aktif dedi

5 senede 1 süresiz rapor yenileniyomuş dedi bide sordum

Üye
    VİSAL-İ BAKİ Avatarı

Gerçek Adı
    Nur..
    Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    Ege
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kare arkadaşım size katılıyorum. 2022 maaşı presödürü baştan sona saçmalıklarla dolu. aynı dertten ben de muzdaribim. maaşımı saçma bi gerekçeyle kestiler. geçen 3 aylığımı almadım, bunu da alamıycam. bakalım 3 ay snrakini alabileck miym.. tekrar başvurdum bekliyorum heyet mi ne gelecekmiş. % 93 engelliye hak görecekler mi bakalım maaşı..

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12