Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lvnt_20 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet çelik
    Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    04:47
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    evdeki teknolojiye bakıp bu adam rahat yaşıyor denilebilir sonuçta mesela adam sınırlı internet kullanıyor ben sınırsız bunlar sosyal incelemede tamamen gelenlerin insafına kalmıyor mu

resmi olarak bir tek kimlik fotokopisi yollamış şirkete ama sgk ile bir bağı yok ekim ayında girmiş aralıkta inceleniyor muydu bilmiyorum her yıl inceleniyor mu 2022

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Mehmetx
    Rapor oranınız %40 üzerinde olması maaş bağlanması için yeterlidir.
    Buradaki sorun hane gelirleri dikkate alınıyor olması siz müracat edin sydv baksın incelesin sonucu size bildirirler.

Mustafa Toprak.
    Gelirlerden giderler düşülmeyecek.
    Hanenin gelir olarak toplam nakit girdisi ve varsa taşınmazların rayiç değerlerinin bir kısmı toplanılıyor ve gelir kabul ediliyor.
    Bu gelirlerin hanede yaşayan kişi sayısına bölünüyor ve çıkan rakam esas alınıyor. 243 tl altındaysa maaş bağlanıyor.

Ivnt_20
    Her yıl incelemeye tabi tutulacak
    Arkadaşınızın o konuyla ilgili bir sorun yaşayacağını zannetmiyorum
    Tabiki incelmeye gelerin insiyatifi önemli ama belgeler konuşur.
    Örneğin elektrik su telefon net faturaları kira bedeli buraya kadar giderler belirlenebilir burada ki insiyatif aylık gıda giyim yakacak ve sosyal harcamaları gibi olan giderleri gözlem ve tahmin üzerinden hesap edebilirler.
    Şahi fikrimse bu tarz muğlak durumları ortadan kaldıracak ve net olan bir yönetmeliğin daha mantıklı ve sorun çıkarmaması ve eşitlik anlamında akıllıca olurdu.

Üye
    lvnt_20 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet çelik
    Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bi soru daha bizim evimizin bulunduğu yerin tapusu anannemde bu ev bizim sayılıyor mu

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    10:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar artik 2022 unutun ocak yönetmeline göre tekrar bağlanan maaşım rapor süresi dolunca kesildi yeni rapor verdik başvuru yaptik sistemd ebaşvuru bile gözükmüyor 6 ayda 2 kere maaşım kesil artik unutun bu maaşlari bnm haklarimi kata kuleye getirdiler evde sigortali vars abağlamiyorlar suc bizde geziciler gibi sokağa cikip eylem yapmiyoruz...

Üye
    lvnt_20 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet çelik
    Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslında iyi fikir eylem yapmak ta işe yaramıyor geziciler yaptı da ne oldu

sabah gazetesine göre 1.5 milyon insana maaş bağlanacak diyorlar kardeşim maaşı olanın maaşını elinden alıyorsun bide 1.5 milyon insana maaş bağlicam diyorsun bunlarınki robin hood hesabı oldu ama ters işledi biraz adam yatıyor üstünde 30 dönüme yakın arazi var adama bi ton kömür verildi yatıyor diye bizim toplan 14 dönüm arazimiz yok kendi üstümüze evimiz yok sizin geliriniz yüksek diyorlar sabah gazetesinin haberi 65 yaş aylığında müjde-Sabah - 02 Eylül 2013 diyorki müjde asgari ücret ne kadar 773 lira 4 kişilik bi aile de 193 lira küsur 233 liradan 4 kişilik bi ailenin toplam geliri 932 lira giyinme ısınma gıda ekmek 70 kuruş günlük 4 ekmek alsan 2.lira 80 kuruştan bir ayda 84 lira tuz yağ yumurta falan filan işte yani diyor ki maaşını alcaz iyi alın kardeşim ne diyebiliriz ki kardeşim okuyacak üniversteye devlet kitap mı veriyor bursa başvuruyorsun ordan aldığın burs 280 lira kyk yurdun da kalmıyor mecbur ya özel yurt ya ev ankarada 600 liranın altında bi öğrenci evi varmı doğalgaz kömür yemesi içmesi giyimi gıdası kitabı envanteri bunların aylık 800 lirayı buluyor çevre şartlarına bakıldığında fakir görünsende devletin gözünde zenginsin buna müjde değil kepazelik derler

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    10:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

lvnt_20;

bu saaten sonr ayapilacak hiç birşey yok saten engelliler birlik olamiyor 9 aydir bir yönetmelikle engelliler ekan kusturuyolar bunlara verilecek tek cevap sandikda bunlari def etmek ins giderler başımızdan engellilerde piskoloji denen bişe birakmadilar resmen deidn gibi bunlarda vizdan dene seyden zerre yok

Üye
    lvnt_20 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet çelik
    Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar https://www.facebook.com/maasalmak?ref=hl böyle bi sayfa açtım ama desteğiniz olursa memnun olurum çoğunluğu sağlayalım lütfen bazen sısyak medya işe yarıyor

Üye
    hakan0650 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    20:12
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya bu yasanın illa ki düzenlemesi olacaktır yoksa %90 engelli maaş alamaz giderlerin düşülmemesi diye bir şey bence sacmalık illa ki hesaplanır aç susuz elektiriksiz mi oturcak bu millet ha onları da devlet karşılıcaksa kesilsin maaşlar ama o kadar da salak değildir heralde bu yönetim

Üye
    lvnt_20 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet çelik
    Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır aydem zaten engelli indirimi yapıyor engellilere diye biliyorum türk Telekom ttnet ordan avea türkcel bunlar engellilere indirim yapıyor devlet diyor ki dışar da kiler et yiyorsa siz yemeyverin diyor yani lüx yaşamayın eğlenmeyin gezmeyin bi de zora koşuyor ki çalışabilcek durumda olanlar çalışsın diyor görme engellisin işitme engellisin bu senin çalışmana engel değil diyor adamlar zorlaştırıyor ki başvurmayalım bu yasanın özü bu

ha çalışmasına çalışalım sınav açtı sembolik miktarda engelliyi işe aldı be kardeşim madem çalış diyorsun önümüzü aç özel sektöre git özel sektör kaliteli eleman istiyor haksızmıyım ey devlet severler

adam demiyor ki bu aile ne kadar akaryakıt kullanıyor bu adamın ilçeye ile inecek arabası varmı demiyor ben denizli buldanda oturuyorum hatta köyünde perşembe günleri arabası olanlarla gidiyoruz yol parası 5 lira hasta oldun ambulans çağır yürüyen hastaya da ambulans gelmiyor ben epilepsi hastasıyım kriz geçiriyorum ailem 50 lira para veriyor araba tutuyor param çok olsa devletten gelcek beş kuruşa tenezzül etmem

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

lvnt_20;

Tapu kimin üzerineyse onundur... burda soru şu. anneanneniz sizinlemi kalıyor adres aynı ise onun mal varlığının rayiç değerleride sizin haneye gelir olarak eklenir yok ayrı bir adreste ikamet ediyorsa yinede o anneannenizin arsası üzerinede olsa o evin rayiç değerinin 240/1 i size gelir sayılır.

Üye
    mert54 Avatarı

Son Giriş
    06.07-2017
    Saat
    09:00
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hane bazlı değerlendirmede bence eksikliker var yaşlı teyze damadının evinde kalıyorsa onun maaşı yüzünden kişi başına tüm gelirler toplandığında 243 geçerse ret olcak damat kaynanasına bakmak zorunda degilki yanına alıp insanlık yapması suçmu yani yanından atsa yaşlı teyzeyi maaş alacak atmazsa almayacak tuhaf doğrusu

Üye
    zoro Avatarı

Son Giriş
    08.01-2015
    Saat
    01:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşler evde bakım alan 18 yaş altı engelli maaşı alabiliomu. ben sosyal yardımlaşmaya geçenlerde gittim evde bakım alıyosun daha ne istiyosun boşuna ugraşma dedi heyet vermez dedi bende ugraşmadım

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    188
    Verilen Beğeniler
    82

zoro;
    2022 gelir tespitine evde bakım aylıkları dahil edilmez, evde bakım hariç diğer gelirlerinizden düşecek yardım miktarı 243,43 TL'yi geçmiyorsa sorun olmaz ikisinide alabilirsiniz.... Ancak 18 yaşındaki kişinin adına başvuracak kişinin gelirinin 243,43 TL'yi geçmemesi gerekiyor, ve bu kişinin çalışmaması, aktif sigortalı olmaması gerekiyor.

Üye
    geze Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet yigit
    Son Giriş
    18.12-2013
    Saat
    03:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet 2022 maaşında evde bakım parası gelir hesaplamasına dahil edilemez diyo ama maltepe syd annemin bakım parası aldıgını ve babamın sigartalı çalıştıgını ve muhtaç
    olmadıgımı söyledi bana maaş baglanamayacagı söyledi degerlendirmeye dahi almadı

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Başlığın Etiketleri