Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 18 mesajın 16-18 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    doğru anlamışım ama anlatamamışım galiba.
    Şöyle diyorsunuz önceden aylık alıyordu fakat bu son çıkan yönetmelikle duurmu incelendiğinde aylık almaya hak görülmedi ve maaşı kesildi. Daha önceki mevzuat ise "maaş almaya devam edenler aynen almaya devam eder" diyorsunuz.

Doğru anlamışım yani.
    hayır bu durumdaki biri sosyal incelemesi ve sistem üzerinden incelemesi yapıldığında muhtaç bulunmadığı takdirde aylığı kesilir.
    Çünkü muhtaçlık kararları Daha Önce İlçe/il idare kuruluna, şimdi ise Vakıf mütevelli heyeti kararlarına bırakılmıştır ve bu kararlar esas alınır.
    Eger mütevelli heyeti red kararı verdiyse sahip olduğu hakkın devamı için mahkemeye bile başvursa mahkeme reddeder.

lakin mutevelli heyetin verdiği kararın sorgulanması ve i,tiraz için mahkemeye başvurulması ayrı konu tabi. eger mütevelli heyetin kararına yönelik bir itiraz varsa mahkeme bakar. muhtaç olduguna kanaat getirirse aylığı devam ettirir. aksi durumda kararı onaylar vs.

ayrıca ciddi bir yanlışınız var. Önceki mevzuatta "aylık almaya devam edenler aynen almaya devam eder" diye bir şey yok. şartları tutuyorsa almaya devam eder ancak. Şartları değişirse yani aylık kesme sebepleri oluşmuşsa aylık kesilir.

Şöyle özetleyim: 2022 aylıklarında kazanılmış bir hak, ancak şartları tutarsa mumkundur. şartlar değiştiği an kesilir. o yüzden ben bu hakkı aldım kimse bu hakkı benden sonra alamaz diye bir şey yok yani..
    muhtaçlıktan çıktıysa, rapor oranı düştüyse vs aylık kesme sebepleri oluşmuşsa o aylık kesilir, o hak sonlanır.
    Muhtahlıkla ilgili kararlar da Mütevelli heyete aittir. heyetin verdiği kararlara itiraz edilir vs ayrı mesele.

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Anladım ben hemen ötenazi hakkım varsa onu isteyeyim. Şakası tabi 2022 ile ilgili kapsam aşırı daraltıldı.
    Bir çok engelliyi yok sayıyor ve başınızın çaresine bakın diyorlar.Hayırlısı diyelim.
    Teşekkür ederim bilgiler için.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Rica ederim E hakıslzıklarla da savaşarak kazanım elde edecez. o da bizlerin görevi

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12