Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456
Toplam 86 mesajın 76-86 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Asumano son durum benim bahsettiğim gibi
    Aslında son yönetmelik resmen engelli maaşlarını neredeyse kaldırılacağı gibi bir durumdan bahsediyor ya çok yoksul açlık sınırın altında bir yaşamınız olması gerekecek yada bu maaşı unutun gibi bir şey millet bunca zamandır aç susuzumu yaşıyorduki ortalama bir geliri zaten vardı hükümet bu geliri biliyordu ve ayarlamaları ona göre yaptılar.
    Engeli olmanın hükümet için bir anlamı olmadığı çıkıyor burada ağır özürlü ibaresi olanlara bakım maaşı var oda 487 tl kişi başı sınır koyuyor onunda dışında engelli olmasanız dahi açlık sınırında yaşayanlara öle yada böyle bir desteği zaten yapıyor.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

ASUMANO, septik arkadaşımız anlatmış size ne anlatmak istediğimi. Aslında ben kısaca değinmişim bu yanlış anlamanıza yol açmış.
    "eskisi gibi" derken Kanun'da değişiklik oluyor ama yönetmelikteki gelir hesaplamasıyla ilgili yöntemler aynı demek istedim. Yani yine eskisi gibi olacak bu konuda değişiklik yok demek istedim.
    Ama kısaca değinince yanlış anladınız.

Evet harcamalar dikkate alınacak.
    Hanenin kişi başına düşen aylık geliri hesaplanacak ve bu hesap yapılırken giderler düşülmeyecek.
    Ayrıca hanenin tüm harcamaları dikkate alınacak ve hanede kişi başına düşen aylık gider aylık gelirden yüksek çıkarsa bunda aylık harcamalar gelir kabul edilip dikkate alınacak.
    Septik yukarıda ayrıntılı anlatmış olayı.

Şuradan birinci mesajım altındaki bilgileri dikkatle inceleyiniz:http://www.engelliler.biz/forum/2022...ri-guncel.html

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım açlık sınırı dediğin 1020 tl olarak açıklandı en son,o da 4 kişilik bi ailenin,sadece mutfak masrafları diye biliyorum ben.türkiye de pek çok engelli ailesinin geliri bu sınırda ya da altında zaten.ama sırf emekli maaşı var diye hiç bi yardım yapmıyor devlet.bi emekli maaşı kirada yaşayan bi aileye ne fayda sağlar ki.tabi ki işçi emekli maaşlarından bahsediyorum,memurlarınkinden diil.sözde yardım ediliyor ama uygulama hiçte öyle diil malesef.

kalem hanım açıkladığınız için teşekkür ederim.

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Asumano ben neden bahsediyorum ki son yönetmeliğin kasti bir biçimde 2022 engelli maaşlarının verilmemesi üzerine kurulmuş bir yönetmelik olduğunu söylüyorum.
    İşçi olsun memur emeklisi olsun veya bir çalışan dahi olsa 4 kişilik bir ailenin 972 tl üzerinde bir geliri olması yani bahsi geçen açlık sınırın(evet zorunlu gıda harcama miktarıdır) altında olduğu halde hiç bir gideri dikkate almadan yapılacak hesapla 2022 maaşlarını vermiyorlar.

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Diyecek bişey yok,sadece allah layıklarını versin diyorum.yazık oldu binlerce engelliye.

Üye
    fatih arslan Avatarı

Gerçek Adı
    fatih arslan
    Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

paranoya;

desteklediğimi nerden çıkardın. Ben mevcut yönetmelik üzerine yorum yapıyorum. Yönetmelik iyidir kötüdür bir yorum yapmadım. önceki halinden iyidir sadece.

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    82

yanlış anlaşılma var o zaman yanlış anladım ben

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Sayın Fatih Aslan bey
    Burada aslında sizin şahsınıza karşı bir kastı kimsenin yok durum şundan ibaret sizin bağlı olduğunuz kurum bir çok engelli arkadaşımızın canını baya sıktığı için ve henüz bir çok engelli arkadaşımızın net bir cevapla veya uzun zamandır aldığı maaşının saçma diyebileceğimiz bir yönetmelikle ki buradaki beklenti bir çoğumuzun daha iyiye yönelik olması gerektiğini düşünürken birden elimizde saydığımız bir takım değerlerinde elimizden alınmasına karşı olan tepkidir.
    Başta bende size ve açıklamalarınıza karşı tepki vermiştim fakat haksız bir tepki olduğunu zamanla anladım.
    Benim sizden talebim bu açık yürekli ve yanımızda olma tavrınızın devamıdır.
    Bir çok konuda gerçi okuya okuya ezberlediğimiz bir yönetmelikteki bir takım uygulamaları arkadaşlarımızın ve biz anlamaya çalışanlar anlayamaması ve aklen bir mantığa otutturamasından kaynaklandığı aşinadır.
    Siz yine ricamdır konu hakkında uygulamarla ilgili bizleri aydınlatmaya devam ediniz.
    Saygılalırımla

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    10:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

ben hayatimda böyle bir yönetmelik görmedim hangi vijdanla hazirladilarsa bu yönetmelik kadar tartişılan bir yönetmelik yok türkiyede çağ dışı mı diyim orta çağmı diyim ne dicemi bilmiorum allah tan tek umidim bizlere her günü zehir eden bu iktidarrin bir an önce gitmesidir bunlardan daha kötü bir iktidar gelmez beni ülkemden bile soğuttular neredeyse ...

Üye
    a_slymn Avatarı

Son Giriş
    14.02-2015
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    MEKANSIZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm
    25 ocak 2013 tarıhınde cıkan yönetmelige göre sosyal inceleme yapılıp
    subat mart aylarında 2022 aylıgı kesılen.
    25 mart 2014 tarıhınde cıkan son yönetmelıge göre
    Sosyal inceleme
    (3) Aylık almaya hak kazanan kişilerin sosyal incelemeleri her yıl yenilenir.
    "GEÇİCİ MADDE 3 – (Ek:RG-25/3/2014-28952)(1) Bu Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin üçüncü fıkrası çerçevesinde yapılması gereken ilk periyodik sosyal incelemeler, 1/1/2015 ile 31/12/2015 tarihleri arasında sonuçlandırılır ve bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce yapılmış olan sosyal incelemeler dahil müteakip tüm incelemelere 1/1/2016 tarihinden sonra başlanır."

bu maddeye göre sosyal hızmetler mudurlugune gıdıp tekrar maaşını alan varmı ????????

Üye
    Kayaya Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Artık kimseye maaş vermezler hele kesildikten sonra bi daha bağlanmaz sadece yavaş yavaş 2015 kadar uzatip aynı anda kesilmesini onlediler yani kimse ayaklanmasin diye zamana yaydilar bundan sonra hele evde Bakımı alan 2022 maaşı ni unutsun demkk istiyor lar..

Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456