Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 86 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fatih arslan Avatarı

Gerçek Adı
    fatih arslan
    Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    şu an düşülmeyecek. Yeni yönetmelik ve uygulama klavuzu bekleniyor. Bakalım neler getirecekler.

1- Evet geçerlidir. Şu an ki yönetmeliğin kanuna uygun olmayan maddeleri uygulanmaz, kanuna uygun olan maddeleri aynen uygulanır. 2-Bir dilekçe yeterli olur. Yeni mevzuata göre incelenmesi derler. tekrar dosya açılmaz, 1 yıl geçmedi ise. 3- mevcut maaş alanların durumları şimdilik incelenmiyor. 2014 başında tekrar incelenir. yani soruşturma yenilenecek. hane ziyareti ile. zaten sistem sorgulamaları her zaman yapılabiliyor. Bu vakıfların elinde olan bişey. iş yükü fazla olduğuna göre hibir vakıf birer birer bütün maaş alanları tekrar soruşturmayı kaldıramaz.

Maalesef kesilir, kişi başı 275 tl gelir olur. kişi başı gelir 243,43 tl yi geçmemeli.

hiç bir şey yapma. senin maaş aldığında dönemde mevzuat farklıydı, sonra 4-5 defa değişti. yeniden bir inceleme olursa o zaman keserler. o da geçmişi bağlamaz.

vasfiyeteyze;

aylık gelir 820,00 TL , kamyonet 5.000 / 120 = 41,66 TL toplam hane geliri: 861,66 TL / 7 = 123,09 TL kişi başına düşen gelir olduğundan muhtaçsınız. Yetim aylığınız 220,00 TL olduğu için bu aylığa devam ediniz. % 40 -%69 arası engelli olanlar 261,24 TL maaş alır. 261,24 - 220,00 TL = 41,24 TL farkı sosyal güvenlik kurumu tarafından ödenir. % 70 ve üzeri engeliniz varsa; 391,86 TL aylık maaş alırsınız. 391,86 - 220,00 = 171,86 TL farkı ilgili sosyal güvenlik kurumundan alırsınız.

Mehmetx : Kişi Başına düşen gelir 243,43 TL 'nin üzerinde olmayacak. 4 kişi iseniz toplam gelir 973,72 TL 'yi geçmemelidir.

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

en düşük emekli maaşı 800 küsür evde 1 kişi emeklinin olması evde en az 4 kişi olunmalıki kurtarsın muhtaçlık sınırı fatih arslan bey neyi iyiki bu mevzuattın destekliyorsunuz

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

paranoya;
    guzel bı soru bende cevabını beklıyorum sabırsızlıkla...

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    10:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

açık ve net söylüyorum ağır engelli raporu olmayan engellileri büyük yıkımlar ve felaketler bekliyor
    bu isin iç yüzü anlatim size
    proje 1: engelliyi yiprat engelliyi birey sayma engelli maas 2022 maaşından mağrum et
    proje 2: proje 1 deki engelli gelirine bağlı cebinde parası omayan engelli sokaga çıkamaz çıkmak istemez bu sebebten ötürü sokaklarda sokakdan çekmek evine hapis etmek
    proje 3 :evine hapis olmuş engelli artik bir başınadır hayattan ümidini kesmiş yapa yanlız kalmıştır ve artık sosyal hayat denen bişey kalmamıştır ve engelli gid gide artik kaderine razıdır
    proje 4: proje 3 ki engelliye hemen kanun cikar ve onu o hayattan kurtar ( bir romanın başı ve sonu gibi ortasi olmayan mutluluk tablosu cizen kanunlar gibi )
    proje 5: kaldırımları engelli icin tasarla ama uygunsuz tasarla mesela manuel bir tekerlekli sandalyenin kullanımı akülü bir sandalyenin kullanımıyla ayni dieldir manuel sandalye ile yerde 15 santim yüksekte bir kaldirima fiziksel bir eğilim güçüyle kaldırıma çıka bilirsin( fakat akülü sandalye ile yerden 15 santim yükseklikte olan bir kaldirima fiziki bir güç eğlimi olmadığı icin ne yazikki çıkamazsın ) engelli rampaları yapılıyor evet ama keske yapilmasaydı dedittiriyor
    proje 6: ne olursa olsun biz yapiyor gözükelim medya gazeteler bizi melek gibi göstersin halk bizi farklı görsün bilsin cabası içindeler
    ama engelli bunu yutmaz birgün bu gerçekleri insnalar anlicak..

Üye
    umay1264 Avatarı

Son Giriş
    06.10-2015
    Saat
    18:30
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

paranoya aynen sana katılıyorum kardeşim..baban emekliyse o sana baksın diyerek maaşımı kesecekler resmen...ben 32 yaşındayım ve beni bu yaşta ailemin eline bakmaya muhtaç edecekler..bende soruyorum neresi hayırlı bu kanun'un..hergün maaşım kesildi kesilecek diye korkarak yaşıyorum..beni bu yaşta ailemin eline bakmaya muhtaç edenleri Allah'a havale ediyorum

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu kadar karamsar olmayın arkadaşlar fatih arslan bey yeni yönetmelik bekleniyor diyor inş düzelir

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fatih arslanı kızdırmayın bence böyle iyi bi memur bulmuşsunuz daha ne istiyorsunuz

Üye

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

ne iyisi yav bu memurları anlamıyorum sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfında çalışıyor devleti destekliyor fatih arslan bey

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Devlet derken ?

Hükümet olmasın

Üye

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

aynen

Üye
    mustafa-toprak Avatarı

Son Giriş
    17.03-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaw arkadaşlar burda yazmakla olmaz yeni yasa agzımıza edecek bugune kadar nasıl ileye mahkum ettiyse yok anan emekli yok baban emekli git anan baban baksın olmadı kardeşin baksın denildi deniliyor ve denilme mesi için çıkın eylem yapın sesinizi duyurun burda yazmakla evde yatmakla olmaz. ağmayana meme vermezler.

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hükümet burnundan kıl aldırmıyo eylem yapsan nolcakki

Ayılana polis copu bayılana biber gazı

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kalem hanım yazısında yeni kanuna göre harcamalar dikkate alınacak yazmış fakat biz bugün 2022 başvurusu için sydv ye gittiğimizde bize hiçbir harcama dikkate alınmıyor dediler ve başvurumuzu kabul etmediler.bu ne biçim iş anlamadım,herkes kafasına göre bişeyler söylüyor.yazıklar olsun bu hükümete,kendi engelli vatandaşına sahip çıkmaktan aciz bu devlet,suriye deki,mısır daki insanlara yardım etmekten bahsediyor.kendi vatandaşı olan engelliye acımıyor,ağlamıyorda,suriye deki,mısır daki insanların durumuna acıyor ve ağlıyor.bunlarınki vicdansa,merhametse eğer,ben başka bi dünyadanım ve kelimelerin anlamları,o yüzden farklı benim için.ne yazayım daha bimiyorum,çok sinirliyim şu an.

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Asumano Melek hanımın o cümlesini yanlış anlamışsınız konu o şekilde değil açıklamaya çalışayım.

Son yönetmelikteki o cümlede amaç yine 2022 maaşından yararlananların sayısını azaltmak amaçlı diyorki siz 2022 için müracat ettiniz ve sizin beyan ettiğiniz rakam çok düşük atıyorum yaşadığınız hane geliri kişi başı 120 tl bu durumu incelemek ve doğruluğunu araştırmak üzre siz geldiler ve bakacaklar evinizde net var lsd tv var cep telefonları var evinizin yaşam tarzı gayet modern başlıyacaklar hesap kitap yapmaya kardeşim net gideri şu cep gideri şu elektrik bu su bu kira bu bir hesap çıkartacaklar hanedeki kişi başı gider sizin beyan ettiğiniz 120 tl nin çok üzerinde yine atıyorum sizin aylık harcalarınız kişi başı 300 tl görünüyor diyecek ve buda muhtaçlık sınırı üzerindedir diyerek size maaşı bağlamıyacaklar.
    Buradaki melek hanımın bahsettiği konu bundan ibaret beyan edilen kişi başı miktarın gözlem ve inceleme ile yüksek bulunması halinde yüksek olan yani gider bazı harcamalar dikkate alınacak.
    Giderler hesaba alınacak derken kast bu.

Konunun özeti sizin hanenize giren nakit gelirin varsa mal varlıklarınızın rayiç bedellerinin bir kısmınıda nakit gelirlere eklenerek hanede yaşayan kişi sayısına bölümünde çıkacakrakamın 243 tl muhtaçlık sınırının altıtnda olup olmadığıdır.
    Bu da ailenizde yine atıyorum 4 kişisiniz bir kişi dahi emekli veya çalışan olup 1000 tl gibi bir gelir beyan etmeniz durumunda bu maaşı hak etmediğiniz düşünülerek dosya bile açmadan size red cevabı verirler.Çünkü gelir düzeyiniz muhtaçlık sınırı üzerinde çıkar.

Diğer bahsettiğiniz konularda hemfikiriz bende defalarca benzer şeyleri yazmıştım önce kendi halkının ihtiyaçlarını sağla sonra ülke dışı harcamalarına bir kılıf bul önce kendi insanın mutluluğu rahatı önemli olması gerekir engellilerden kıs mağdur et sağa sola bir dünya harcama yap haksızlık mantıksızlık.

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    septik 40 arkadaşım,harcamalar derken,benim anladığım,ev kira mı diil mi,elektrik,su giderleri gibi harcamalar,eskisi gibi değerlendirilip,gelirden düşülecek.kalan miktarda evdeki kişi saayısına bölünecek.ben böyle anladım.kalem hanımda yazısında eskisi gibi uygulama olacak diye yazmış.ama yuvarlak ifadeler kullanılınca herkes istediği gibi yorumlar tabi ki.bu da tamamen devletin suçu işte.

Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon