Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 86 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mehmetx Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kalem abla merhaba benim ev kira babam emekli 900 lira maaşı var yüzde 50 raporum var evde 4 kişi kalıyoruz annem ev hanımı abim sigortali calisiyor gözüküyor benimde gelirim yok benim maaşım yeni genelgeye göre bağlamadılar ben 15.03.2012 tarihinde basvurdum bu yeni geneldeye göre durumum nollcak

Üye
    vasfiyeteyze Avatarı

Gerçek Adı
    Melek.
    Son Giriş
    28.04-2014
    Saat
    17:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

sevgili kalem kardeşim ben babamdan yetim aylığı almaktayım 220 tl oğlum ssk sız aylık 600 tl geliri var dört çocuk üçtebiz oğlum gelinim ve ben toplam yedi kişiyiz. bir kamyonet var benim üzerime değeri beşbin tl ev kira ve başka gelir yok evde hastalık yüzünden %56 engelliyim sürekli . muhtaçlık maaşı için kaymakamlığa başvuru yaptım emekli olamıyorum çünkü kendi ihtiyaçlarımı karşılamakta sıkıntı ve yük olmayım istiyorum çocuklarıma sonuç ne olur bilmiyorum bilgi verirmisiniz selam ve dua ile...

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:53
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

evde bakım maaşının sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına geçmesi iyi olmamış

Üye
    sekobaba Avatarı

Gerçek Adı
    serdaarrr
    Son Giriş
    10.07-2017
    Saat
    00:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biz şuanda alanlar kestirmemiz mı daha yararlı yoksa beklemek mı gerek ama ileride bi ceza yersek ? benim zamanımda asgari ücrettin 3/2siydi üzerimde hiç birşey yok sadece babamın emekli maaşı var 3 kişi yaşıyoruz yani bu yeni düzenlemeye göre alamam 235 tl i geçer.

Üye
    Dexter07 Avatarı

Gerçek Adı
    Kaan
    Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    15:45
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu insanlar gerçekten komedi yahu. Oturulan evi bile gelire dahil edip, nasıl daha az engelliye maaş veririz diye didinip uğraşıyorlar. Yaklaşık 2 yıl kadar önce sayın Başbakan kendi açıklamamış mıydı, 2012 yılı sonuna kadar engelli ve evde bakım maaşlarındaki gelir kriterini kaldıracağız diye. Hani, nerede??? Yazık, çok yazık.

Anne ve-veya babası emekli ise ve gelir kriterine uymuyorsa, yaşı 35-40 olsa bile ailen sana harçlık versin diyor devlet. Bazı engellilere ayda yaklaşık 1100 TL. (2022 Engelli Maaşı+Evde Bakım Maaşı) maaş verip, bizim gibi ailesi bu ülkeye 30 yıl hizmet etmiş engellilerle adetâ dalga geçerek, senin annen-baban emekli, sen çok zenginsin, avcunu yala diyor. Bu ülkeye yıllarca hizmet etmiş vatandaşını ve onun engelli evladını cezalandırıyor. Yani engelliyi birey olarak görmüyor. Oysaki bu maaşlar her engellinin hakkıdır. Sadaka değil...

Üye
    mehmet abi Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:16
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slmlar arkadaslar engellileri ilgilendiren yeni kanun çıkacakmış ne zaman çıkacak ve bizlere ne gibi faydaları var ? kanun da ne ler var ? ve de muhtaçlık sınırı kaç tl olacak ? teşekkürler...

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

sekobaba
    Neden maaşımızı kestirelimki?
    Biz sadece müracat ettik ve istenilen belgeleri götürdük verdik ve maaşımız bağlandı. Sonradan yapılan değişikliklerden etkilensek dahi bizden birşeyler bekleyemezler zaten o yüzden incelemeler yapılacak.
    Yanlız şöle bir durumda var sizin maaşınızı bağlatığınız dönemdeki şartlarınızda bir değişiklik varsa örneğin işe girmişseniz uzunvadeli diye bahsi geçen sigorta priminizi 90 günden fazla yatırdıysanız.Sağlık durumunuzda iyişelme olduysa bİiryelerden bir maaş niteliğinde gelire sahip olduysanız bu durumları bildirmekle yükümlüsünüz.
    Bunların dıişında maaş bağlandığı tarihteki konumunuzu koruyorsanız hiç birşey yapmanıza gerek yok. Beklemeye yatarsa maaşları almaya devam.

Üye
    eygayli Avatarı

Gerçek Adı
    OĞUZ CEYLAN
    Son Giriş
    10.10-2015
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BİMER 'e 04.03.2013 tarihinde gelen yazılı dilekçeniz Genel Müdürlüğümüzce değerlendirilmiştir.Bilindiği üzere, 2022 Sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz Ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkındaki Kanunun 1.Maddesinde ‘’ (Değişik birinci fıkra : 5/3/1992 - 3783/1 md.) 65 yaşını doldurmuş, kendisine kanunen bakmakla mükellef kimsesi bulunmayan, sosyal güvenlik kuruluşlarının herhangi birisinden her ne nam altında olursa olsun bir gelir veya aylık hakkından yararlanmayan, nafaka bağlanmamış veya bağlanması mümkün olmayan, mahkeme kararıyla veya doğrudan doğruya kanunla bağlanmış herhangi bir devamlı gelire sahip bulunmayan ve muhtaçlığını İl veya İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından alacakları belgelerle kanıtlayan Türk Vatandaşlarına hayatta bulundukları sürece, 300 gösterge rakamının her yıl bütçe kanunu ile tespit edilecek katsayı ile çarpımından bulunacak tutarda aylık bağlanır. ( 01.01.2013 tarih itibari ile 119,61-TL)Öte yandan , aynı kanunun Ek Madde 1 - (Ek:1/7/2005 - 5378/25 md.) maddesinde

65 yaşını doldurmamış olmakla birlikte;
    a) Başkasının yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremeyecek şekilde özürlü olduklarını tam teşekküllü hastanelerden alacakları sağlık kurulu raporu ile kanıtlayan, 18 yaşını dolduran ve kanunen bakmakla mükellef kimsesi bulunmayan özürlülerden; her ne ad altında olursa olsun her türlü gelirleri toplamının aylık ortalamasına göre bu Kanunun 1 inci maddesinde belirtilen gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutardan daha az geliri olanlara, bu Kanunun 1 inci maddesine göre belirlenecek aylık tutarının % 300'ü tutarında,b) 18 yaşını dolduran, kanunen bakmakla mükellef kimsesi olmayan ve herhangi bir işe yerleştirilememiş olan özürlülerden; her ne ad altında olursa olsun her türlü gelirleri toplamının aylık ortalamasına göre bu Kanunun 1 inci maddesinde belirtilen gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutardan daha az geliri olanlara, bu Kanunun 1 inci maddesine göre belirlenecek aylık tutarının % 200'ü tutarında, c) Her ne ad altında olursa olsun her türlü gelirleri toplamının aylık ortalamasına göre bu Kanunun 1 inci maddesinde belirtilen gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutardan daha az geliri olduğu halde, kanunen bakmakla yükümlü olduğu 18 yaşını tamamlamamış özürlü yakını bulunanlara, bakım ilişkisi fiilen gerçekleşmek kaydıyla bu Kanunun 1 inci maddesine göre belirlenecek aylık tutarının % 200'ü tutarında, Aylık bağlanır.’’ Denilmektedir.
    Öte yandan; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapmış olduğunuz engelli aylığı başvurunuz muhtaç olmama nedeni ile 06/03/2013 tarihinde reddedilmiştir.

Yukarıdaki şartları taşımanız halinde , 2022 sayılı kanuna göre aylık talebiniz ile ilgili olarak ikametgahınızın bulunduğu İl / İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat etmeniz halinde talebiniz değerlendirilecektir.
    Bilgilerinize rica ederiz.

Üye
    nextby01 Avatarı

Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    dunya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Provizyon Genel Bilgiler
    Sicil No 70848xxxx
    Provizyon Tarihi 04.0x.2013

sistemden kaynaklanan hatadan dolayı aylık durmuştu
    .................................................

Provizyon Genel Bilgiler

Sicil No 4810xxxxxx
    Provizyon Tarihi

11.0x.2013

neden böyle acaba bilgisi olan varmı

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

torba torba başımıza iş oldu bu yasaya göre 2022 borları silindimi ben hala adıma bi borç çıkarılacak diye bekliyroum ama çıkardıkları yok... silindimi acaba bu yasayla...

Üye
    sekobaba Avatarı

Gerçek Adı
    serdaarrr
    Son Giriş
    10.07-2017
    Saat
    00:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba size birşey sormak istiyorum , ben 5-6 senedir engelli aylığı alıyorum 2022 forumlarda okuyorum 230 tl sinir geldi diye benim babam emekli 1100 tl maaş alıyor annem ben babam 3muz yaşıyoruz bu sınırı geçiyoruz bu kanuna göre bize denetleme gibi birşeyde gelmedi acaba ne yapmalıyım ceza almamak istiyorum kestirmeliyim yoksa onlar denetleme yapana kadar almalı mıyım beni aydınlatırsan sevinirim.

Üye
    cockpit Avatarı

Son Giriş
    05.03-2015
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sekobaba@ Eski kanuna göre maaş almişsin ceza alamazsın. Onlar denetleme yapana kadar maaşını almaya devam et.

Üye
    ikinci bahar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    27

Butun engellilere engel durumuna göre gelire bakilmaksizin maaş versinler.Sivil terör magduru engellilere bu yasa cikti.5000 tl geliri olana bile 700 tl aylik maas baglandi))AKP adaletin bu kadar dimi

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

erdalakbay;

Evet otomatikman borçlar silindi sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadı.

Üye
    dua20 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    11:58
    Yaşadığı Yer
    dinar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    abla benim kredi borcum var öderleri acaba

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon