Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Fakat emekli sandığına dilekçe vermeye gitdiğimde parayı sakın harcama geri senden isteyecekler denildi vede defterdarlığa gitdiğimde sordum doğru hesaplandığında isteyeceğiz geri dediler.
    Parada halen daha elimde zaten üzerimde büyük bi yükde var sanki hırsızlık yaptım.

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Ayın 27 sinde tekrar gidip sordum defterdarlığa gelmediğini söylediler,emekli sandığında telefon edipde sormak istemediğim tanıdığım yakınım vardı mecbur kaldım aramaya vede arayıp sordum.Bana sizden maaşımın durdurulduğuna dair kağıt geldi fakat ödeyeceğim geri ödeme bildirim gelmedi nekadar ödeyecem abi kendimi borçluymuşum gibi hissediyorum huzurlu değilim üzerimde yük var cart curt ağlama sonucunda bi bakıver nekadar borç çıkartmışlar dedim.Emekli sicil numaramı istedi baktı ve 836 tl maaş aldım bana çıkardıkları borç 816 tl.Böyle bişey doğrumudurki acaba ?

Daha bana borç bildirisi gelmedi yalnız.

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Hey gidi güzel devletim,daha ses seda çıkmadı seneye gelirmiki acaba

Üye
    relax1275 Avatarı

Son Giriş
    30.04-2016
    Saat
    12:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işin zor kardeşim allah yardımcın olsun. Biz engellilere bir engelde bürokrasiden geliyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Anında maaşı kesilen de var:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: huzun Mesajı Gör
    bu sabah 2022 den feragat dilekçemi faksladım ve aylığım bugün durduruldu.bağlatmak için tam 25 ay beklemiştim.yani bazı işler istenirse hız kazanabilirmiş.bu bana bir ata sözünü hatırlattı .alacağına şahin vereceğine karga.neyse başvurupta maaş bekleyenlere sabır diliyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Onca uğraşa rağmen Mal Müdürlüğü,Kaymakamlık ve SGK arasında gide gele sonunda işin sırrını çözmeyi başardım,nasıl mı ?
    Mal müdürlüğü ben alamam parayı bana yazı gelmedi kardeşim gelmedide SGK yazdık diyor nasıl olur bilmiyorum bana yazdığı yazının tarih sayısını al yada yazdıkları yazının fotokopisini getir bana,peki Kaymakamlığa çık yazı işleri müdürü sen boşver mal müdürlüğünü sen git SGK yazdıkları yazının tarih sayısını al yazılan yaznın fotokopisini iste peki,
    Giderim SGK kardeşim bana maaşımın kesildiğine dair yazı yolladınız borcumun olduğunuda söylüyorsunuz fakat 22.05.2009 tarihinden beri ne bana yazı geldi nede mal müdürlüğüne yazı yolladınız nasıl iş bu ?
    Bide bakarlarki maaşımı kesmişler ama nasıl oluyorsa bana vede mal müdürlüğüne geri ödemeyi yazmayı unutuyorlar,yani benim ödeyeceğim borç kim bilir kaç sene sonra karşıma çıkıpda gelecekdi ?
    Neyseki 40 dk beklemenin ardından geri ödeme yazısı yazıldı ilgilinin halkla ilişkiler bölümüne kendisinin başvurusu isteği üzerine yazılmıştır diyede not yazmışlar 1 nüshasınıda bana verdiler bakalım önümüzdeki hafta gidip mal müdürlüğüne ödeme yapacağım.
    Haa SGK bide diyorki yapacağın ödemenin makbuzunu 10 sene sakla bakarsın 5 sene sonra yine borç çıkıp gelebilir diyor olur ölene kadar saklarım dedim.
    Hey gidi güzel ülkemin güzel memurları heyy ne günlere kaldık daha neler göreceğiz kim bilebilirki ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Geçmiş olsun!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12