Sayfa 3 / 9 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 133 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    umay1264 Avatarı

Son Giriş
    06.10-2015
    Saat
    18:30
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    119 TL Yada 234 TL Ne Fark Eder Arkadaşlar! 234 TL Olsa Bile Yine Birçok Mağduriyetler Yaşanacak Yeni Yönetmeligin Oldugu Gibi Çöpe Atılması Gerekiyor..Engellilere İyilik Yapacaklarsa Eski Yönetmeligi Tekrar Hayata Geçirmeliler.

Üye
    cockpit Avatarı

Son Giriş
    05.03-2015
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

resmi kaynak: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı | Başbakan Erdoğan?dan Şehit Yakınları ve Gazilere Yeni Müjdeler hadı hayırlısı diyelim hakkımız söke söke aldık.

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

dereyi görmeden paçaları sıvamıyalım hele resmi olarak yönetmeliği yayınlasınlarda ondan sonra sevinelim çünkü daha önce söyledikleri ücretsiz ulaşım hakkı, bakıcıya sigorta bunlarıda yayınladılar söylediler ama hiç birisi gerçekleşmedi hele yeni yönetmeliğ bir görelim

Üye
    MertAta Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    21.07-2016
    Saat
    14:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeni bir yönetmelik kapıda arkasaşlar hakkımızda hayırlısı olsun. fakat bu yeni yönetmelik bütünleşik sisteme göre gayet basitleştirilecek ve eski yönetmelikdeki o kanun karmaşası yerine asgari ücretin 1/3 ü olan 234 tl baz alınacak. benim tahminim bu yönde. o zamanda şöyle bir sonuç ortaya çıkıyor. 4 kişilik bir ailede 1 kişi emekli maaşı alıyorsa veya çalışıyorsa 936 tlden fazla gelir elde etmesi durumunda 2022 maaşı bağlanmıyor. şu anki emekli maaşların 900 tl ila 1000 tl arasında olduğu düşünülürse(en düşük) yine maaş alanların atıyorum P sinin maaşı kesilir. diğer yanda asgari ücretle çalışan bir bireyin ailesindeki engelli kişi 2022 kapsamında maaşa bağlanması zor olmayacak. iyimi oldu evet 119 tlden kat kat iyidir ama yinede engelli kişi yaşına bakılmaksızın birey değilde muhtaç kişi sıfatından kurtulmuyor ve başkalarının geliri engellinin gelir düzeyini belirliyor

Üye
    gezginemlak Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engellinin kendi gelirinine bakilmadıgı surece çok kişi bu 2022 den yararlanamaz.

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

234 tl olsa ne olacakki 3 kişilik bir aile düşünün asgari ücretle bir kişinin çalıştığını düşünün hane halkına bölünce 234 ü geçiyor yani bu durumda asgari ücretin altında yada sigortasız bir işte çalışmak gerekiyor yada hiç çalışmayacaksın ki 2022 maaşı alabilesin 3 ayda bir 255 tl ile geçinebilirsen tabi
    GELİRLER GİDERDEN DÜŞÜLMEDİĞİ MÜDDETÇE HANGİ KANUN ÇIKARSA ÇIKSIN FİYASKO SEÇİMLER YAKLAŞTI BOL BOL VAAT DİNLERİZ ARTIK KANUNLKAŞMADIKÇA HİÇ BİRŞEYE İNANMAYALIM ARKADAŞLAR

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

cockpit, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığındaki verdiğin linki okudum.

Demek ki söylentinin aslı varmış. Tabi dikkatinizi çekerim şu an için bu sadece bir haber.

Başbakanın bahsettiği Temmuz itibariyle sosyal guvenlikli olmalarına bakılmaksızın hane bazlı gelirin üçte birinin dikkate alındığını söylediği Kanun 3294 Sayılı Kanun. Bunu daha önceki yazılarımda da söyledim.
    Buraya bakarak 2022 sayılı Kanun için bu 3294 sayılı Kanun'u referans alırlarsa da yeriz naneyi.
    Çünkü 3294 sayılı Kanun kapsamında sadece hane bazlı gelir dikkate alınıyor. Bu duruma örnek vereyim.

Eşi vefat etmiş kadınlara baglanan aylık 3294 sayılı Kanun kapsamında. Diyelim ki eşi vefat etmiş kadın bu dul aylıgına başvuracak. Diyelim ki bu kadın evde bakım aylığı için çocugu adına bakıcı maaşı alıyor. Bu durumda bu kadın dul maaşından yararlandırılmıyor.
    Diyelim ki bakıcı değil bakıma özürlü bir kadın bu. Bu durumda evdeki alınan 2022 ve evde bakım aylıkları da dahil her gelir dikkate alınıyor. Her türlü gelir. hanedeki kişi başına düşen aylık gelir 233,20 liranın altındaysa ona eşi vefat etmiş kadınlara baglanan aylıktan baglanıyor.

1. Şimdi bu muhtaçlık sınırı asgari ücretin üçte birine yukseltilirse peki hane içindeki herkesin geliri dikkate alınacak mı?
    2. 2022 aylığına başvuran kişinin geliri hesaplanırken hanedeki diğer 2022 aylıkları dikkate alınacak mı?
    3. alınan evde bakım aylıkları dikkate alınacak mı?

3294 sayılı yasa kapsamındaki yardımlarda hepsi dikkate alınıyor. Yapılan bir yardımdan yararlanıyorsa diğer yardım yapılmıyor.
    Bunlar nasıl sağlanacak?

Bir de arkadaşlar muhtaçlık sınırının değiştirilmesi için Yönetmelik değişikliği değil 2022 sayılı Kanun değişikliği gerekiyor. Kanun hazırlanacak Meclis'ten geçecek ve ilgili prosedürlerden geçtikten sonra Resmi Gazete'de yayınlanmasından sonra yürürüğe girecek.
    Bu arada nasıl değişiklik yapacaklar bilemiyorum. Ayrıca 2022 aylıkları muhtaçlık sınırına göre belirleniyor. Bu durumda da maaşlar aynı mı kalacak değişiklik olacak mı?

İşin açıkçası haberi okudugumda beni tatmin edecek bir haber olarak görmedim.

Asıl beni tatmin eden haber şu MHP bir tasarı sunmuş Meclise

2022 Sayılı Kanun'la ilgili değişiklik öngören 17 Nisan 2013 tarihli yasa tasarısı sunulmuş Meclise.
    Değişiklik de şu

Engellilere yapılan yardım için hanedeki kimseye bakılmasın, engellilerin de gelirine bakılmaksızın aylık baglanmasını öngörüyor

Yani bu değişiklik teklifini tuttum ben

Bunu Hükümet Meclisten geçirtmez. Mucize olur. Ama geçerse engellinin gelirine bakılmadan hanesindekilerin gelirine bakılmadan maaş baglanması söz konusu olacak

2022 sayılı Yasada değişiklik öngören tasarı 17 Nisan 2013 Tarihli
    Buyrun link:http://www.tbmm.gov.tr/guncel_tasari_teklifler.htm

Hayali bile güzel yaw Keşke Meclis kabul etse

Hükümet 2022 Sayılı kanun'da değişiklik yapacaksa bu tasarıyı kabul etsin. Engellinin gelirine bakılmayacak. Hanesindekilerin gelirine bakılmayacak. engelliye aylık baglanacak Bundan başka çözüm kabul etmiyorum ben. OLursa ancak bu olsun

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem hanım sırf MHP işin içinde olduğu için kabul etmezler zaten bu kanun teklifi hayal bile edemeyiz bu kanun teklifinin kabul edilmesi imkansız...

Üye
    kay-seri Avatarı

Gerçek Adı
    rüya
    Son Giriş
    08.05-2013
    Saat
    20:37
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya şımdı 2022 maaşı almak ıçın mutaçlık sınırı hala 119 tl yanı 234 olmamışmı

Üye
    MertAta Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    21.07-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Melek abla belki bana kızacaksın ama Mhp böyle bir kanun tasarısı meclise sunacağına daha kabul ettirilebilir birrşeyler yapsaymış keşke. Engellinin gelirine bakılmaksızın maaşa bağlanması zaten kabul edilir bir şey değil. Kaldıki memur olanı var özel sektörde çalışanı var kendi işini yapanlar var ve aile durumu çok çok iyi olanlar var. Devlet bu yükün altından uzun bir süre dirensede elbet bir yerde tıkanıp kalır ve tekrardan insanlık dışı bir uygulama ile karşı karşıya kalırız. Bence şu şekilde bir kanun tasarısı sunulabilir meclise. Engelli birey çalışmıyor hiçbir geliri yok ise bu maaşı alabilsin. yani babasının 3 kuruş emekli maaşına bakılmaksın. Daha gerçekçi olalım. Yani engelliysen al kardeşim sana maaş demeklede olmaz. Ben bugün aile durumum iyi olsa zaten şu 3 kuruşa tenezül etmemki?

Üye
    kay-seri Avatarı

Gerçek Adı
    rüya
    Son Giriş
    08.05-2013
    Saat
    20:37
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bzm devletten ıstedığımız sadece şu 2022 maaşı vereceğı kışının aılesı ne kazanıyor dıye bakmasın kendı ne kazanıyor dıye baksın çünkü banane hayrı var kardeşlerımın ğelırınden kımse bana beşkuruş vermez vermekte zorunda değıl onlar kazanıyor onlar harcıyor banade devlet dıyorkı senın aılenın durumu çok ıyı dıyor kımse sormuyor senın cebınde paran varmıdıye bu nasıl adalet anlamıyorum bellı bır yaşa elmış bır enellı kıme elaçabılır bana bır sımıt parası ver dıye yetışkın bı ınsan aılesıne kaç ün elaçabılır arkadaşlar şımdı eğrı oturup doğru konuşalım enğellı ınsan aılesınde bır gün para ıster ıkı gün para ıster üçüncü gün ısteyemez soluğu sokaklarda alır kımse parasız yaşayamaz enğellının ış bulması zaten çok zor sokakta ya dılencı olur yada başka çözümler arar 2022 maaşı az olsada enğellı bununla ıdare edıyor enğellıyı bütün tehlıkelerden koruyordu özellıkle savunmasız enğellılerı bılassa bayan enğellılerı dışarda çok büyük tehlıkeler beklıyor bu devletın enğellıyı koruması ıçın ya bı ış yada kımseye elaçmayacakkadar bı maaş vermesı lazım aksı halde çok büyük vebal altında kalır bundan büyük yetım hakkı olabılırmı bı enğellının elınden maaşını alırsanız onun kaderıylede oynamış olursunuz

Üye
    cockpit Avatarı

Son Giriş
    05.03-2015
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalem abla, yeni yönetmenlikte sadece 119 tl yerine 234 tl yazacaklar bunun dışından başka bir şey yapmazlar yeni yönetmenlik kaldığı yerde devam edecek. evde bakım maaşı ve 2022 maaşı gelire hesaplanmazlar diğer tüm gelir bakacaklar.

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    10:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

bugun ogrendim 2022 maasimi kestiler evet mart dönemi aldik haziranda kesmelere basladilar benimde maasim gitti allah bunlari ne biliorsa ole yapsin

Üye
    MertAta Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    21.07-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Neden kesmisler bilgi verdilermi. Yasiniz kaç evlimisiniz aile geliriniz ne kadar

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu yazıda 2022 ilgilendiren bir durum yok kanunun olduğu yerde yoruma yer yoktur haber olsun diye haber yapıp hükümete yalakalık yapıyorlar

Sayfa 3 / 9 İlkİlk 1234567 ... SonSon