Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 29 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ozmeba Avatarı

Son Giriş
    03.02-2014
    Saat
    09:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benım oğlum otistik 19 yaşında % 100 süresiz raporu var,HAZİRAN 2012başvurdum, kızım anadolu lisesini kazandı mecburen başka ilçeye taşındık.baş vurduğum mal müdürlüğüne tekrar gidip yeni adresimizi eylül ayında bildirdim onlarda ANKARAYA şu adrese gönderin dediler gönderdim,eylülde odeme bilgisi ve onaylandığına dair belge yeni adresime geldi aralık ayında bankaya gittiğimde vasi kararı istediler mahkeme kararı 3 ayda mart 2013te çıktı ve şok maaş kesilmiş martta adres değişikliği yüzünden sydv devredilmiş tekrar kurula girdi 144 aradım 1500 geliriniz var muhtaç olmama kararı vermişler.kişi başı 300 lira düşüyomuş beş kişilik bir aileyiz.BU NASIL BİR ADALET 119 LİRAYLA KİM GEÇİNECEK?başvurduğumda da gelirim böyleydi kabul edildi taşınınca vakıf kabul etmemiş.kiracıyım,evimiz,arabamız yok ama gelirim yüksekmiş(!).

Üye
    atalayxx Avatarı

Gerçek Adı
    gülsüm
    Son Giriş
    05.12-2014
    Saat
    11:55
    Yaşadığı Yer
    edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok komik 119 tl ile köpek bile bakılmaz kaldıki engelli bakılacak resmen alay ediliyor,cezalandırılıyor sanki engelliler bi de tv de şunu yaptık bunu yaptık diye böbürleniyorlar bence bu sorunları birbirimizle paylaşmak yerine ankaradaki yetkililere,medyaya yazalım belki merhamete gelirler

Üye
    berfin Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    9

Ne yapsak bilmiyorum ki yavaş yavaş kesmeye başladılar aylıkları buna bir dur demek lazım ama nasıl? redhack a haber uçurup ,bakanlığın sitelerini mi çökertsek anca medyada sesimizi duyarlar kimbilir

Üye
    atalayxx Avatarı

Gerçek Adı
    gülsüm
    Son Giriş
    05.12-2014
    Saat
    11:55
    Yaşadığı Yer
    edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engellilere otobüsler bedava diye bi yalan attılar tv lere çıkıp anons ettiler çoğu evden çıkamayan bu insanlar hangi parayla nerede gezecek acaba diğer tarafatan maaşları kesiyorlar hiç ses seda yok yattılar kulaklarının üstüne sinsiler bunları rahat bırakmıyalım yılmayı erişebildiğiniz yerlere yazın be tıwıtırdan sürekli yazıyorum

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Fatma Şahin ‏@FatmaSahin_ASPB9 sa
    Daha önce engellimize verilen 1.2 milyon TL olan eğitim yardımını 20 milyon TL'ye çıkardık.

@FatmaSahin_ASPB 2022 maaşlarını keserekmi çıkardınız o rakamlara sayın bakanım

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Ozmeba, hanede çalışan var mı? Hanedeki kişilerin toplam geliri ne kadar?
    ...
    Arkadaşlar ozmeba arkadaşın çocuğu daha önce aylık alanlardan/aylık baglanmış olanlardan sayılıyordu. Aylığı kesilmiş. Oysa bakanlık ya da SDYV yetkilileri daha önce aylık alanların yeniden incelemesini yapmayacağız diyorlardı. Ki bunun boyle olmayacağını, her yıl sosyal incelemesinin ve merkezi sistem üzerinden yapılan incelemesinin sonucunda aylıkların kesilebileceğini defalarca soyledim. Halen de soyluyorum.
    2022 aylıkları artık neredeyse 1 yıllık kabul edin. her yıl sosyal incelemesi yapılacak. muhtaçlığı devam edenlerin aylığı devam edecek etmeyenlerin kesilecek.
    kabus her yıl yenilenecek yani.
    2022 yönetmeliği hükümleri belli. bu yönetmelik ortadayken, muhtaçlık sınırı ortadayken başka söz soylemeye lüzum kalmıyor.
    Engelliler hak mucadelesi konusunda bence başarısız. BU yönetmeliği o kadar çok anlatmaya çalıştım ki sonra kötümser olmakla suçlandım.
    oysa yönetmelik ortada ve her şey çok aşikar.

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

sayın kalem hanım bizde anlattık anlatmaya hala çalışıyoruz insanlar akp düşmanı ilan ediyorlar bakın asp sayın bakanı nasıl yazmış sizce mantıklı bir açıklaması olabilirmi yazdığının

Dışişleri Bakanımız @Ahmet_Davutoglu ile Dünya Engelliler vakfının programındayiz.
    @FatmaSahin_ASPB@Ahmet_Davutoglu sonuç ne oldu acaba 25 ocaktaki çıkan çağdışı yönetmelik değişecekmi sayın bakanım

okadar güzel yazıyorlarki sanki her şey günlük gülüstanlık

az öncede bir araya geldikleri dünya engelliler vakfına mail yazdım 2022 kanunda yapılan değişiklikten memnunmusunuz değilseniz ne gibi bir faliyet içinde olacaksınız, sayın asp bakanıyla bira araya gelmişsiniz acaba bu konuyu onlara sordunuzmu diye mail yazdım bakalım ne cevab verecekler

Üye
    MertAta Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    21.07-2016
    Saat
    14:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim evime geldiler ama içeri girmediler kapıda gördüler. bakalım ne olacak muhtemelen kesilir çünkü babamla yaşıyorum ve babam emekli.gelişme olursa yazarım

Üye
    alfa Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    19:40
    Yaşadığı Yer
    ist.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşaallah kesilmez mertAta

Üye
    ozmeba Avatarı

Son Giriş
    03.02-2014
    Saat
    09:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem,
    Hanede bir tek eşim çalışıyor.İlk başvurduğumuzdan buraya kadar gelirimiz hep aynı ancak yeni yönetmeliğe göre maaşı kesiyorlar.Oğlum 0 özürlü raporu var ve bu maaş onun hakkı...söylenecek çok söz var elden bir şey gelmiyor bu maaş sınırının neye göre belirlediler çok merak ediyorum doğrusu kim geçiniyormuş o kadar fazla parayla(!)..oğlumun eğitim aldığı okulda çoğu kişinin maaşı kesilmiş yani yakında bu maaş kimseye verilmez kendileri kullanırlar

Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    19:56
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her şeyi avrupaya uydurmaya çalışan sayın yetkililer bakın avrupada özürlülere tanınan haklara....işinize geldiği gibi hareket etmeyin....gerçi arkadaşlar günümüzde özürlülüğü süistimal edenlerde yok değil....adamın altında jeep var yapmış başkasının üzerine geliri kayıtlı değil....özür maaşı alıyor önce bu asalakları temizlemek lazım....onlar yüzünden ayrılan bütçe yırtılıyor o yüzden bakanlıkta saçma sapan kanun çıkartıyor gerçekte özür maaşı alması gereknlerde maalesef haklarından oluyorlar.....çevrenizde haksız yere geliri yüksek olupta maaş alan varsa gerekli mercilere ihbar edin......

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Ozmeba siz 2013 yılı itibariyle taşındıysanız bu durumda adres değişikliği sebebiyle maaşınız durdurulur. Taşındığınız adresin bulunduğu vakfa başvurursunuz ve muhtaçlığınız yeniden gözden geçirilir. Bu şekilde durumunuz incelenmiş ve muhtaç bulunmamışsınız. Eşiniz zaten asgari ücretle çalışsa bile hanede kişi başına düşen aylık gelir 119,62 lirayı geçtiğinden aylık başlanmaz size yeniden.
    Adres değiştirme işi olmasa da zaten durumunuz 1 sene içinde yeniden incelemeye tabii olacaktı ve kesilecekti. geçmiş olsun.

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

insanları zorla sahtekarlık yapmaya teşvik ediyolar illa diyorlarkiiii ya kardeşim sen hile yap hanede emekli maaşı alan veya çalışan varsa başka edreste gösterin diyorlar yani devlet bilmiyomu bu şekilde duruma çözüm bulunabileceğini 119 tl el insaf yahu insanlar kendi geçim derdine düşmüş tutupta engellisine her ay al şunu cebine koy ye bu parayı diyebilecek kaç kişi vardırki adam emekli evi kira aldığı maaş 1000 tl gel de harçlık versin engellisine arkadaşlar hanenizde emekli yada çalışan varsa herhangi bir akrabanızın komşunuzun kim varsa artık kaydını taşıtın sorun çözülmüş olur

Üye
    mehmetx Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

eee babam emekli gidip nüfüsa ben burda yasamıyorum benı sılın dese sılınırmı sonra babamın maaşı nolur keserlermi ?

Üye
    hazalyildirim Avatarı

Gerçek Adı
    Nergiz Yıldırım
    Son Giriş
    28.04-2013
    Saat
    23:46
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bakım maaşı için başvurmadıysanız eğer ona başvurun. Muhtemelen çıkar. Biz bu yıl başvurduk kızım bakım maaşı alıyor şuan.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon