Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahmetsafi Avatarı

Son Giriş
    26.04-2014
    Saat
    01:02
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    osman civelek;

arkadaşlar sayenizde kaunları geçte olsa öğrenmeye çalışıyorm. şimdi bir maaş bağlandı karşılığında iki maaş+sosyal yardımlar kesildi.
    11 nufusu geçindirmemin ekonomik yükü dahada ağırlaştı. çözüm arıyorum.
    sayın saygıdeğer yöneticilerimizin halimizden anlamalarını istiyorum.
    başta 2022 maaşının tüm özürlüler için maddi ve sağlık güvencesi kriterlerine bakılmaksızın özürlülere verilmiş bir hak olsun.
    koşulsuz zenginide, fakiride alabilsin. kaynakta öneride bulunayım. depremzadeler nedeniyle geçici sonradan kalıcı hale gelen
    cep telefonu iletişim % 25 ötv 2022'ye aktarılsın. toplumda itiraz değil memnuniyet sesleri yükselir. affınıza sığınarak böyle olması iyi olmazmı! arkadaşlar.?

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Ahmetsafi bizim yönetcilerimiz o bahsettiğin ahlaka ve düşünceye asla ulaşamazlar bizleri koyun sanıyorlar ama kendileri bir kişinin elinde oyuncak olmaktan ileri gidemiyorlar.

Üye
    ahmetsafi Avatarı

Son Giriş
    26.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem;

kalem hanım bilgilendirdiginizden dolayı teşekkür ederim. 2022 maaşı almadan önce 1985'ten itibaren ssk ve bağkur primlerim vardı. esnaf sanatkarlar sicil kaydım ve meslek odalarına üyeidim.
    hepsi kayıt altındadır. çalıştığım süre içinde 2022maaşı almadım önceki yasalardan ssk dan emekli olma durumumda vardı bilmedigimden bekledim. 2022 den yararlandım. sonra öneriler sonucunda
    askerlik borçlanma primlerini yatırıp bağkurdan emekli olduktan sonra 2022maaşı olduğu halde çekmedim. ve kendiliğindende iptal oldu. bu durumda 17 yaşındaki özürlü kızım 2022den yararlanamaz oldu.
    ben evden,haneden ayrılırsam yani resmi nikahımı bozmadan başımı alıp uzaklara gitsem aynı zamanda farklı adres degişikliği ile kayıt altına girerek ailemi terketmem halinde özürlü kızım 2022 maaşını alabilirmi. bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

Ahmet Safi önce de dediğim gibi kızın için eşin başvursun şansını denesin. Sen başvurma. Eşin başvurdugunda eşinin geliri sorgulanacak. Eger TMK ilgili hükmü dikkate alınmayıp hanedeki kişi başına düşen aylık gelir dikkate alınırsa aylık baglanabilir.hane oldukça kalabalık. 10 kişilik bir hane söz konusu. Eger senin emekli maaşından başka gelirin yoksa belki eşin kızın için 2022 engelli yakını aylıgı alabilir. Şansını denesin bir. Bu durumda da baglanmazsa en güzeli kızının 18 yaşını doldurmasını beklemek.
    Sen kızın için başvurdugunda senin gelirine bakıldı. Emekli aylığın olduğu için sana engelli yakını aylıgı baglanmaz. 18 yaş altı çocuk için engelli aylıgına başvuran kişi emekliyse hiçbir şartta engelli aylığı baglanmaz ona. O yüzden eşin başvursun diyorum sana ve şansını denesin diyorum.
    18 yaş altı çocuklar için başvuran kişi sigortalı çalışan, emekli olmamalı. devamlı geliri olmamalı. O yüzden sen şartlara uygun değilsin ve talebin o yuzden red edildi.

Evden ayrılmakla olmaz. Aile birliğini bozmaya gerek yok. Olmadı vakıftakilerle bu durumu konuş. On kişilik bir aile söz konusu çünkü.
    Ayrı eve taşınsan da kızın eger 18 yaşından küçükse kanunen bakım borcun var ve gelirin yine dikkate alınır o hesaba bakarsan...

Bir de kızının tam olarak gün ay ve yıl olarak doğum tarihini yazsana.

Üye
    ahmetsafi Avatarı

Son Giriş
    26.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    melek hanım hanede yaşayan sayısı toplamda 10 kişi oldu. gelir olarak 800 tl emekli maaşım 800/10=80tl kişi başına düşen aylık gelir olduğu halde 19.11.1997doğum tarihli %100 özürlü kızımın 2022 maaşı bağlanmadı.annesi başvurması durumunda sorduğumda olumsuz cevap verildi. başka bir çözüm yokmudur. Mert Ata'nın cevabı aklıma geliyor. benim gibilerin durumu 2022 maaşın verilmemesi sosyal hukuka aykırı değilmidir! başbakan diyorki çok çocuk yapın aha benim durumum ortada 10 çocuğum var. sefa değil cefa çekiyorum.gideri düşünmezmi 5çocuk öğrenci 800tl emekli parası ile geçinmenin hesabını başbakanım yapabilirmi. başbakanıma birileri anlatamazmı dünyanın birçok ülkesine yardım ediyorsun kendi vatandaşının halini niçin görmüyorsun. az çocuğum olsa emekli olsam hiç sıkıntım olmaz. ama çocuk sayısı çok olursa ekonomik sıkıntı çok oluyor. benim gibiler için emekli olmak zenginlik değildir. affınıza sığınarak beni yalnış anlamayın çocuklarım için anlatmaya çalışıyorum. sayın emine erdoğan beni duyup vaziyetimi başbakanıma iletirse duacı olurum. 2022 yasasının kapsamının genişletilmesini yetkililere nasıl duyurabiliriz. katkılarınızla arkadaşlar iletişimde yardımcı olmanızı diliyorum.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12