Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 85 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    alfa zate sorduğun, sorduğumuz sorulara cevap vermeyip ayak oyunları yapıyorlar açıkça yazsana genelgede her yıl sistem üzerinden veya hane ziyaretleri yapılacak diye ama yazmıyorlar açıkça yazarlarsa oy lar kimbilir ne olur

Üye
    atalayxx Avatarı

Gerçek Adı
    gülsüm
    Son Giriş
    05.12-2014
    Saat
    11:55
    Yaşadığı Yer
    edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vakıftan iki serseri gelecek sende o var bu var maaş alamazsın diyecek hani o insanlar toplu taşıma araçlarını kullanamıyor,bütün gün eve kapalı tv,internet,dvd olmadan olmuyor vakit geçmiyor kimin umrunda bu bigi şeyleri lüks gözüyle bakan zavallılar alınan lüks uçakları, tanesi 50 tl den lahmacun yiyenlere duymuyorlarmı acaba.

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar diğer genelgeden farkı yok, Fatma Şahin o bakanlıktan kalkmadığı sürece sorun devam edecek, ben Tayyip Erdoğan'ın bu olanlardan haberi olduğundan da pek emin değilim, o bakanlıkta birileri oturmuş sanırım ordan burdan kısarak kendi kasalarını doldurmanın peşindeler daha önce de dediğim gibi AKP böyle değildi AKP yi dışardan gelenler bozdular, bu yönetmelikte de yine sosyal inceleme yapılacağı söyleniyor herşey didik didik edilecek, utanmadan gelip komşularımıza sorup araştırma yapacaklarmış, sonra 119 gibi saçma muhtaçlık sınırı halen devam ediyor, bence bu genelgelerle ilgili bizzat Tayyip Erdoğan'ın karşısına çıkmamız gerek sormamız gerek "Bir yandan engelli öğretmen alacağız diyorsunuz bir yandan da engellinin 2022 maaşını keseceğinizi söylüyorsunuz, bu nasıl bir ikilem böyle? " diye başbakana sormak gerek.

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeni yönetmelik biraz iyi olmuş dedim ama yinede oy vermemki.hak olarak çıkardıkları yasayı geri alırlarsa millette verdikleri oyu geri çeker.ben burd akpyi desteklemiyorumki hatta hiçbirini desteklemem.hemen kızmaya gerek yok hatac başbakanın haberi vardır yoksa bu resmi gazetede açıklanmaz.heryerden kesinti yapıyorlar asgari ücrete bile göz diktiler işe girmek için alınan sağlık raporuna bile para isteyecekler.kendilerinin aldıkları göze batmaz milletin aldığı çerez parası çok görünür onlara.vatandaşa ne zaman doğru düzgün bi hayat yaşattılarki bu hükümetler .hepsi aynı

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

atalayxx;

MAaşımız kesilirse artık internete giremeyeceğiz ya, interneti bize lüks olarak görüyorlar ama kendileri internetten çıkmıyorlar, hadi kessinler bakalım sıkıyorsa kessinler, eğer bu interneti elimden alırlarsa inanın ki kalan son paramla bildiri bastırıp herkese dağıtır o Fatma Şahin denilen karıyı rezil ederim, hangi partiden geldi de AKP yi bozdu anlamadım ama kadın resmen kaşınıyor

Evimiz varmış ha, 10 yıldır alıyorum ben maaşı şimdiye kadar kimse evin var demedi, üstelik ev kimin üstüne onu bile bilmiyorum, bizim peter kendi zevkinde adam kendi parasıyla gider gezer bilmem ne peki ben ne yiyeceğim evde duvarları mı yiyeceğim?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Arkadaşlar şurada adres deeğişikliğinden dolayı aylığı durdurulan bir arkadaşın tecrübesi var:http://www.engelliler.biz/forum/2022...apmaliyim.html

Bu arkadaş adres değiştirmiş ve aylığı durdurulmuş. eger bu arkadaş 2022 aylığı alıyorken daha önce adres değiştirmişse bu durumda adres değişikliğinden dolayı da muhtaçlığın degerlendirilmesi gerekecek!

Genelge ne diyordu bakalım?
    2022 aylığı alanların muhtaçlıkları yenilenmeyecek ama,
    her yıl sosyal incelemesi yapılacak (çay kahveyle yetinip yetinmeyeceklerini belirtmemişler tabi)
    ama adres değiştirdiyse aylığı durdurulacak mecburen muhtaçlığı incelenecek.

Bu tür gelişmeleri lütfen arkadaşlar buraya yazın.
    sosyal incelemesi yapılan arkadaşlar gelsin yazsın buraya vakıfların geldiğini soylesin ve süreci an an bildirsin.
    aynı şekilde adres değişikliği olanlar için de geçerli bu sözüm.

Uygulamaları çok sıkı takip etmeliyiz!
    Bakalım muhtaçlıkları yenilenecek mi yenilenmeyecek mi?

Bu tür bahanelerle ayak oyunları yapılıyorsa, uygulamalarının hepsi ortaya dökülsün çıplak kalsınlar!

Size dedim hepsi ayak oyunları bunların!

her yıl sosyal inceleme yapılacak çünkü!
    Bir de adres değişikliğinden dolayı sosyal inceleme şart zaten.

Raporlar var bir de!

2022 yönetmeliği bu haldeyken bu uygulamalar yapılır! Sadece vakıf çaalışanlarının inisiyatifine kalmışız!
    YUH!

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

MertAta;

gerçekten eski alanlar 2022 aylıgı eski yönetmenlige göremi işlem yapılacak genelgede yazıyormu aynen böyle

Üye
    adapazari Avatarı

Gerçek Adı
    furkan
    Son Giriş
    18.02-2013
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugun bize geldiler sagsola baktilar geldikllerinde bilgisayar acikti internetin mi var dediler benim evimde bilen internet yok dediler bahane aramak icin soru soruyorlar cevreyede komsulardan bilgi toplamislar komsular soyledi internet icin maas kesilecek herhalde.

Üye
    MertAta Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    21.07-2016
    Saat
    14:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yalan yanlis seyler yazip insanlari korkutmayin. uyelik tarihine ve yazdiklarina bakilirsa amacinin cok farkli oldugu ortada ayip be

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Burada birbirimizle uğraşacak vakit değil Mertata.

Gelelim şu adres değişikliğinden dolayı aylığı durdurulan arkadaşın hikayesine.

Adres değişikliği tespitini Genel Müdürlük yapar. Yani Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü.
    Yukarıda linkini verdiğim arkadaş yeni yönetmelik yayınlanmasından sonra taşınmışsa ve yeni yönetmelikten once aylık alıyordu ise sistem uzerinden Genel Müdürlük tespit edip aylığı durdurmuş.
    Vakıfların alanında değil bu işlem.
    Dolayısıyla dilerim arkadaş gelip sorularımı cevaplar ona göre durum değerlendirmesi yaparız.

Adres değişikliği sebebiyle 2022 aylığı durdurulan Serkan arkadaşımız daha önce 2022 aylığına başvurdugunu, adres değiştirdiğini yazmış:http://www.engelliler.biz/forum/2022...miz-lazim.html

Buna göre bu arkadaşımız Haziran 2012'de maaşa baaşvurdugunu söylemiş.
    Aylığa başvurduktan sonra adres değiştirmiş.
    Aylığı sonra baglanmış toplu parasını da 2012 yılının 8. ayının 13'nde toplu parasını da aalmış.

Yani bu arkadaşın aylığı yeni yönetmelikten önce baglanmış. Sonra adres değiştirmiş. Şu an da adres değiştirddiğinden dolayı 2022 aylığı durdurulmuş.

Aylığın bu sebeple durduruldugunu teyit ederse ve kesinse -ki bunu bir arkadaştaan rica ederek sistemden baktıracagım- böyle ciddi bir sorunumuz da var demektir.

Üye
    MertAta Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    21.07-2016
    Saat
    14:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bi kerede olumlu bir şey duyayım şu foruma girdiğimde. ne lanet bir seneymiş bu 2013 arkadaş

Üye
    kanhapı Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    21.02-2013
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilginç insanların önüne 119 tl verebilirsin sen senin bu maaşa ihtiyacın yok diyecek zorlada olsa bu limitin altında kalanlarada 350 tl den fazla aylık vericen ilginç yani senin ailen sana 119 tl verebilir sen bu miktarla idare edersin diyecek edemeyenlere de bu miktarın baya üstünde meblag baglanacak hakkatten dalga geçiyorlar

Üye
    denizvmavii Avatarı

Gerçek Adı
    DENİZ
    Son Giriş
    24.09-2017
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SYD Vakfının her yıl sosyal inceleme yapmasını veya yönetmelikteki ''bildirilmeyen adres değişikliğinden dolayı maaşın kesilmesinin'' çok sorun olacağını düşünmüyorum..Bu konularda engelli vatandaşlar olarak bilgi sahibi olur ve aydınlatılırsak üstesinden gelinir...Her yıl sosyal inceleme yapılmasının haksız yere muhtaçlık maaşı alanların tesbiti için faydalı olacağını sanıyorum...Bakın oğulları milyarlık mal varlığına sahip onlarla birlikte yaşayıp 65 aylığı alan insanlar var... Bence burada asıl sorun,muhtaçlık sınırının 119TL olması.Bu yüzden bizlerin çoğunun maaşları kesilecek..Bazı arkadaşların dediği gibi bizlere tv,pc,interneti lüks görüyorlar..Toplu taşımanın bedava yapılması da ağır engelli insanlar içinde pek birşey ifade edtiğinide sanmıyorum..
    Pazartesileri Posta gazetesinde Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı kurucusu Ahmet Yavuz Kocaömer in engellilerin sorunlarına değindi yazıları oluyor..Ben diyorum ki; Yavuz Kocaömere yeni çıkan genelgeyi ve endişelerimizi bildiren bir mail atıp,köşesinde bu konuya değinmesini rica etsek sesimizi duyurmuş olmazmıyız?

Üye
    kanhapı Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    21.02-2013
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dogdugumdan beri aynı adreste ikamet etmekteyiz fakat belediyeler kafasına göre mahalle adlarını ve sokak nolarını ve hatta kapı nolarını degiştirmiştir bizim kapı nomus en az 10 kere degişmiştir peki ne olacak

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    deniz mavi Bakın oğulları milyarlık mal varlığına sahip onlarla birlikte yaşayıp 65 aylığı alan insanlar var.demişsin peki biraz düşünelim oğulları acaba o anneye yada babaya yardım ediyormu toplumumuz islami anlayıştan uzaklaştıkça yaşlı , engelli kimsesiz vatandaşları hor gören bir yapıya sahip oldu benimde tanıdığım insanlar var kızları oğulları zengin alt katta annesi oturuyor üsk katta dul kızı dul olan kız kendi emekli kocası öldü ondan maaş alıyor oda yetmiyor evinde iplik temizliyor evleride kendilerinin ama annesi elektrik parasını mahalleden toplayıp yada 65 yaş üştü maşını alıp ona vermesse özkızı elektriğini kesiyor yani bunlar ne olacak peki bi m vekili kaç tl maaş alıyor onların dünya kadar mal varlığı var sizin söyledikleriniz onların yanında armutta sap gibi kalır sosyal devlet niye o kadını o kızına muhtaç ediyor yemin ediyorum bazen ekmek parası olmuyor annem yemek yaptığında yeğe çağırıyor herkes evlatlarını ayıplıyor ama evlatlarında hiç değşiklik yok

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon