Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar soru cevaplar arasında haksızlıklara karşı tepkinizi veriyorsunuz ama bu da konuların takipini zorlaştırıyor hem de haksızlığa olan tepkilerinizin görülmesine engel oluyor.

Eylem yapmaya çalışıyor, çözüm yollarını arıyor, kamuoyu oluşturmaya çalışıyor, çırpınıyorsunuz. Bunların konu başlıkları arasında kaybolması üzücü olur. Oysa düşüncelerinizin, tepkilerinizin ortak bir yerde görünür olması önemli.

O yüzden yeni 2022 yönetmeliğine olan tepkilerinizi buradan dillendirin. Hem bu şekilde burası toplantı ve çığlığı duyurma odası ve belki de eylemlerinizin başlangıç noktası olur.

Üye
    CrystaL Avatarı

Gerçek Adı
    Ferman
    Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    04:28
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

kahrolsun ki adaletsiz ülkedeyiz !!!!

Üye
    nurse1988 Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZEL
    Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engellilik hali, insanın temel fonksiyonları açısından eksiklik olsa da, insanî yönden bir kusur değildir. Erzurumlu İbrahim Hakkı'nın

"Harâbât ehline hor bakma şâkir / Defineye mâlik virâneler var"

dizeleriyle, dış görünüşü itibariyle önemsenmeyen veya engelli pek çok kimse, zengin ve diri bir gönül yapısıyla Allah katında çok değerli olabilir. Geçmiş milletler arasında, özellikle zihinsel engellileri şeytan ve cinlerin musallat olduğu kimseler olarak görenler ve bu sebeple ateşe atıp yakanlar olmuştur. İslâm, bu ve benzeri insanlık dışı her türlü hareketi yasaklamış ve hiçbir şahsın yaşama hakkının engellenemeyeceğini belirtmiştir. Ne yazık ki günümüzde Ülkemizde bile kimi engelliler zincirle ahırlarda hapsediliyor ve onlardan utanılıyor.
    Allah Resulü: “Muhakkak ki Allah, dünyada insanlara azap edenlere, azap eder” buyurmuştur. Bu sebeple düşküne ve engelliye azap olacak hususlar düşünülerek giderilmesi lazımdır. Şehir planları, yollar, parklar, vasıtalar ve umumi yerlerde engellilere uygun yapılaşmaya gidilerek onları sıkıntılardan kurtarmak gereklidir. Bu konuda engellilerin fikirleri de alınmalıdır.

UNUTMAYALIM Kİ “HER SAĞLIKLI İNSAN BİR ENGELLİ ADAYIDIR”

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Protesto ediyoruz da sadece buraya yazmakla olmaz derneklerle iletişime geçmek gerek, bütün milletvekillerine e-mail atın arkadaşlar, TBMM yazın googleye hepsinin e-mail adresleri çıkacaktır. Bunlar bir de avrupa topluluğuna gireceklermiş Avrupa yok hanede bilmem kaç kişi var, yok bilmem rayiç bedeli yok bilmem saçmalıkları yoktur orada her engeliiye dudak uçuklatacak paralar veriliyor ama Türkiye de ise üç kuruşun hesabı yapılıyor, elbet protesto edeceğiz, sorumlular kimse onlar zaten sandığa gömülecek

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

avrupa tabi almaz bunları bu anlayışla ondan sonra niye almıyorlar deyip kendi kendilerini yiyorlar.orda engellilere ne kadar veriyorlar bilmiyorum ama hem her ay veriyorlardır hemde böyle çerez parası vermiyorlardır yani milleti avrupaya göç etmeye mecbur bırakıyorlar.isveçte almanyada arkadaşlar var ; bunları haketmiyorsunuz diyor ordakiler bile duymuş.e mail göndermelerini isteyecem.bizimkiler aman onlar 4 ayağın üstüne düşer aç kalmazlar deyip sömürüyorlar.belkide bu maaşların büyük kısmı esnafın vergileriyle ödeniyor. 74 milyondan vergi alıyorlar su gibi para akıyor dahamı krizde bu devlet asıl bizi krize soktular bu yönetmelik kriz getirdi geri çekmedikçe protestolar bitmeyecek.hala bu kadar insanın durumunun iyi olduğunu sanıp umursamayanlar var.ben bu maaşı 2012 martta almaya başladım yani 1 sene bile olmadı çok gördüler gözlerine battı şimdiye kadar gelmiş bütün hükümetler kriz var deyip sömürdüler zaten.sivri dille yazdığım için bide hapis cezası yemezssem şaşırmayın.

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:02
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

uçak dedigin ne kadar ki ucak ta ucuz kardeşim otobüs fiyatına sevkete

abartma bu kadar

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    10:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

hepimiz beklenen o sona dogru gidiyoruz simdiden hayal edemiyorum onlarca engelli ne yapacaz sanirim irtica edecem bu ulkeden

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ya arkadaşlar oyuna geldik biz ya kimsenin maaşları kestiği falann yok

2022 Maaşları Kesilmek İsteniyor! Haksızlığa Dur de! - Sayfa 14

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ya arkadaşım asıl biz oyuna geliyoruz, o arkadaşın yazdıklarını siliyorlar, neden siliyorlar adam doğruyu söylüyor maaşları kestikleri falan yok üç beş sahtekarın maaşı kesilecek diyor adam ama adamı banlıyorlar, küfürleştiler birbirlerini mahkemeye verecekler, ben inanmayorum bu saçmalığa birileri provokasyon yapıyor

Üye
    alfa Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    19:40
    Yaşadığı Yer
    ist.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hatırlarsanız bundan seneler önce 40 yaşında emekli olanlar vardı ve yanılmıyorsam 2 sene bu yasa yürürlükteydi sonra yasayı değiştirdiler, ama 40 yaşında emekli olanların maaşları hala şimdi devam ediyor ve kesilmedi, nedeni ise kazanılmış hak olduğu söyleniyordu o zamanlar, gelelim şimdiye 2022 maaşını bu yönetmelikten önce alanların maaşını kesmeye hakları varmı, 2022 maaşını bağlarken gelirler giderlerden düşülüyordu yıllarca bu maaşı alan engelliler bu maaşa gelirler giderlerden düşülerek kabul edilip maaşı bağlanırken o haliyle bağlanmıştı, şimdi bu hak geri alınabilirmi. Bu 2022 yönetmeliği ancak yeni müracaatlarda geçerli olabilir. Ayrıca son yapılan, anayasa halk referandumunda, engellilere yardım adı altında yapılan ödemelerin hak olacağı söyleniyordu. Bu halkın oyuyla yapılan referemdum anayasasında hak olarak geçiyor ve madem hak olduğu yazıyor o zaman 2022 aylıklarında verilmiş haklar geri alınamaz olması gerekir.

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ya arkadaşım zaten kimsenin geri aldığı falan yok zaten ben artık söylenenlere inanmıyorum, bu sadece bir provakasyon başka birşey değil, birileri ortalığı karıştırmaya çalışıyor, ben kek gibi inandım ama şimdi hiç aklım almıyor olanları

Üye
    alfa Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    19:40
    Yaşadığı Yer
    ist.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hatac
    ama ortada yeni çıkan yönetmelik var genelge var orda yazıyor kesileceği yazıyor.

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Umarım keserler de biz de insanlar tarafından kullnaılmaktan kurtuluruz, bakın adam halası adına araba alacakmış, tabi ortalık bilmem neresi kaşınan kızlarla dolu değil mi şöyle güzel bir araba almak arabaya kız atmak sonra bir yerde becermek falan bununn için özürlü bir hala lazım değil mi?

Halam adına araç alsam bakım maaşı kesilir mi?

Bu paralar yüzünden özürlülerin nasıl istirmar edildiklleri bu kadar ortadayken siz maaşı düşünüyorsunuz, keşke kesseler, inanın ki sağlamlar bizden daha büyük bir telaş içindeler, sırf bu paralar yüzünden sevmediğim etmediğim bir sürü insan zorla kendini bana dayatıyor, evimden çıkmıyorlar ne yapacağımı bilmiyorum

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alfa yazdıkların içini ferahlatıyor ama inşallah mevcut maaş alanlarınki kesilmez dediğin gibi ama emin değilim.

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    BAkın maaş olayını boşverin de engelliler bu maaşlar yüzünden nasıl rant kapısı haline geldiler siz onu izleyin

Devletten para alıp, engellilere dayak atıyorlar - Sabah Web TV - 10 Şubat 2013

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

LinkBacks (?)

1. 12.02-2013, 12:49