Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 83 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    umay1264 Avatarı

Son Giriş
    06.10-2015
    Saat
    18:30
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hatac;

Bende 32 yaşındayım emekli olan babamla yaşıyorum maaşım kesilirse 32 yaşında ailemin eline bakmak nasıl gururuma dokunuyor anlatamam.bu yönetmeligi hazırlayanlar eger varsa allahlarından bulsunlar

Üye
    azad21 Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ne şeytanı gör ne kulvalah oku benim anemin emekli maaşı varrr bu gün annemin ikemetgahını başka biyere aldırdım.

Üye
    koray26 Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    23.03-2015
    Saat
    07:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fatih bey ilk maaş başvurumda abimle aynı adrese kayıtlı gözüküyorduk yani farklı bir adrese taşısam bu sefer pek inandırıcı olmaz nasıl geçiniyorsun kiranınız nasıl veriyorsun diye sorarlar bu sistem bizle resmen dalga geçiyor anlayacağınız insan yerine bile koymuyor bu yeni yönetmeliğe karşı umarım yeterli tepkiler verilir ve geri çekilir yada bu düzenlemeyi yapanlar çıkıp biz size maaş vermek istemiyoruz desinler böle alavere dalevere yapmasınlar insanların onuruyla oynamasınlar...

Üye
    fatih arslan Avatarı

Gerçek Adı
    fatih arslan
    Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

idari mahkemelere açılan davalar külfetli olmaz.

arkadaşlar bu kadar tedirgin olmalayım. mevzuat ne diyorsa onu yapacağız diye bişey yok. he zaman bir kanaat var. bir örnek vereyim. % 78 engelli birey, yaşı 18, evde 5 kişiler, anne, baba ve iki kardeşi var. kardeşin birisi aktif sigortalı asgari ücret, anne baba gelir yok, tek katlı ev, araç yok, tarla yok. 750 tl kardeş maaş alıyor. 750/5=150 tl kişi başı gelir. durum menzuata göre red. ama öyle olmuyor. kardeşe bakmak zorunda değiliz. eğer red ettik, kardeş geldi, bir dilekçe verdi, ben kazandığım paradan beş kuruş aileme yardımcı olmuyorum, sadece kirada kalır gibi aylık babama 150 tl veriyorum, geri kalan parayıda yiyorum, kumar oynuyorum, ben hayırsızım dedi, sabah çıkarım giderim işe gece gelir yatarım evde. otel gibi kullanıyorum dedi. ne yapacaksınız. bu hayırsız birey için yorgan mı yakacaksnız. vakfın her zaman bir kanaati vardır.

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bakın fatih arslan arkadaş ne kadar doğru tespitler yapıyor, benim babamı anlatıyor hiç evine bakmayan, hep parasını millete yediren babamı anlatıyor, adam kendine maaş çıkartırken bile annem gelmişti "Bu adam kendine maaş çıkartıyor" demişti. Yani ailesine bakmayan parasını kendi keyfine harcayan bir sürü insan var.

Yasaklı Üye
    ögretmen- Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar evde harcamalar giderler düşecek sanırım evkirasıfaturamutfak harcamaları düşüp hesaplanıyor du bu degiştimi bir yanlışlık var

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ögretmen-;

Giderler bundan sonra düşülmeyecekmiş, zaten bu durumda 1 kişi bile maaş alamaz, çok kötü durumda olanlara, böyle dağlarda falan yaşayanlara vercekler sanırım bu maaşı

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yaşamak istemediğim bir yer.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

fatih bey 22 dönüm abimin 34 dönüm babamın tarlası var abim evli beraberiz toplam 7 kişiyiz tarladan başka gelir yok yine mi keserler adam bana ayda 119 tl yi bırak aldığım maaşın yarısı elimden alıyor %92 sakatım

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konuda hiç birşey yapmadan bizi aç bırakmalarını mı bekleyeceğiz, neden böyle engellilerin üç kuruşuna göz dikmişler ben onu anlamıyorum, her yerde yazar çizerim son nefesime kadar uğraşırım adamlarla, kimse beni bu yaştan sonra peter beye mahkum edemez, adamla kendi isteğimin dışında aynı evde kalmaya mahkumum, bu işte benim ne suçum var da adamın yüzünden benim maaşımı kesiyorlar

Üye
    fatih arslan Avatarı

Gerçek Adı
    fatih arslan
    Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu sorunuzu biraz zor yanıtlarım. tarlaların yeri mevkisi, sulu yad kıraç olması durumu değiştiriyor. cazibeli sulanıyorsa dönümü 100 tl, yarı kıraç işse dönümü 45,00 TL, kıraçsa 35,00 TL'den hesaplanıyor. fındık ve meyve bahçesi ise dekara 125,00 tl , bağ tesisi ise dekarar 450,00 tl daha konuyor. tabi bu tespiti yöreye göre ziraat mühendisleri yapıyor.

diyelim cazibeli sulak bir arazi: 56 dönüm x 100 tl=5.600 tl yıllık, 5.600 tlx12=466 tl aylık 466/7=66 tl kişi başı gelir. bu gelir hesabı.

ayrıca rayiç bedelleri de eklersek, ki bu mütevelli heyet takdirinde. ancak rayiç bedeli 90.000 tl 'yi geçerse ancak muhtaç sayılmazsınız. bana göre müsteri olun. bişey olmaz.

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

fatih arslan;

Burda sadece kendi durumunuzu düşünürseniz hiç birşey halledemeyiz, biz toplanalım, açlık grevi yapalım, mahkemeye müraacat edelim derken siz bilmem ne hesaplıyorsunuz

Üye
    fatih arslan Avatarı

Gerçek Adı
    fatih arslan
    Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hataç ne kadar boş konuşuyorsun. tekel işçileri yaptı da ne oldu. hüsran. aklın ve mantıkla hareket edelim. herşeyde eylem olmaz, grev olmaz, varsa bir problemin memnuniyetsizliğin sandıkta hesabını soracaksın. ikimizden birisi oy verdi. biz sebebiz her şeye.

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

fatih arslan;

Gidip mal gibi neden oy verdiğimi ben de bilmiyorum, bundan sonra zaten kimseden oy alamazlar aileleriyle beraber hesap edin en az 10 milyon insanı ilgilendiren bir konu, 10 milyon oy gitti. Cebinden parası alınan engelli, 30 yaşından sonra evdeki anneye babaya daha çok mahkum edilen engelli, çocuk yerine konulan engelli bundan sonra oy verir mi? Bakın 5 tane kitap yazdıom bastırdım kendi çabalarımla, şimdi de üniversite okuyorum 30 yaşından sonra biraz geç kaldım ama hakkımı öyle kolay kolay yedirmem, bu konuyla ilgili çok yazar çizerim kitap yazıyoruö ben yani...

Üye
    fatih arslan Avatarı

Gerçek Adı
    fatih arslan
    Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevkete;
    farketmiyor.

toplumsal tep ki alaşağı etmekle olur, uğraşıların çok güzel. burda ben birşeylere cevap veriyorsam, masai içi ve dışı, bu duurmdan rahatsız olduğum için, amacım bilgilendirmek, ahkam kesmek haddime değil, masumane bir şekilde soruları yanıtlıyorum. bu sebeple bu konuyu açtım.

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar yenş yönetmeliğe göre bir de her sene gelip inceleme yapacaklarmış, bu kadar rezilliğe de artık insanın pes diyesi geliyor, istemiyorum ben bu üç kuruş parayı istemiyorum ya lanet olsun ya, ayda 300 tllik bir iş bir yerden başka bir gelir bulsam kendim gidip iptal ettireceğim bu aylığı, yeter ki uzak dursunlar, bu kadar da küçük düşürülmeyi kaldırıamam

Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon