Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 83 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    atalayxx Avatarı

Gerçek Adı
    gülsüm
    Son Giriş
    05.12-2014
    Saat
    11:55
    Yaşadığı Yer
    edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    evet herşyi paralı yaptılar bugün oğlum hastalandı 25 tl katkı verdim raporlu ilaçları bitti 85 tl fark dediler eşdeğerini aldım yani en ucuzunu 20 tl aldılar ama doktorun yazdığımı tutmuyor çocuk çıldırıyor zaptedemiyorum bunca yüke rağmen maaşımızı kesecekler bide utanmadan gss pirimi alacaklar allahsız şerefsizler.

Üye
    memet zeki Avatarı

Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fatih bey oğlum 18 yaşından büyük yüzde 71 özürlü meurum 2300 maaşım var biri 70000 biride 60000 değerinde iki ev ikiside 1350+350 taksiti kredi ile adıma kayıtlı evde yedi kişiyiz 2022içi yeni başvurmuşuz. durumuz nasıl olacak.

Üye
    koray26 Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    23.03-2015
    Saat
    07:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fatih bey merhaba geçende sorumuştum eylül ayında 2022 maaşı almaya başladım yüzde 70 raporum var abimle yaşıyorum abimin aldığı asgari ücret dışında herangi bir gelirimiz yok evimiz kira 400 tl veriyoruz. sorgulama esnasında giderler kira faturalar vb. giderler düşülmeden muhtaçlık tespiti yapılırsa muhtaçlığınız kalkar demişitniz...abim dışında hiç kimsem yok onun aldığı asgari ücret dışında gelirmiz yok evim kira bu maaş benim hayat sigortam gibi birşey acaba maaşım kesilirse hukuksal anlamda haklarımızı arayabilirmiyiz.

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yaşamak istemediğim bir yer.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

tarlada da mı rayiç midir neyse o bedeli hesaplayacaklar yoksa tarladan elde edilen yıllık geliri mi?

ulan tayyip keser döner sap döner tavuk döner horoz gömer bizde sana gömecez bi gün

Üye
    fatih arslan Avatarı

Gerçek Adı
    fatih arslan
    Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mehmetx;
    engel bir durum mu var ki. abin sigortalı ise evde oturmuyor, diyin. gayet normal bir durum.

memet zeki;
    sonuçlanmadıysa muhtaç olmadığı yönünde çıkar. inşallah öyle olmaz.

koray26;
    sosyal incelemeciler geldiğinde abiniz olmasın. misafir diyin. bu işe başka çare kalmadı.

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yaşamak istemediğim bir yer.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

ben ne diyim fatih bey gelenlere mülteciyim falan mı

Üye
    fatih arslan Avatarı

Gerçek Adı
    fatih arslan
    Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: tılafsınlı Mesajı Gör
    ben ne diyim fatih bey gelenlere mülteciyim falan mı
    başka çare bırakmadılar cuma bey...

Yönetmelikten ziyade 2022 sayılı kanunda değişiklik yapılmalıdır. yönetmelik değiştirilse bile kanuna aykırı olamaz. yönetmeliğin 7.inci maddesinin 2 inci fıkrasının a,b,c,d,e,f, bendtleri aylıktan faydalanamayacakları sıralamış, sonra 7 inci fıkrada puanlama usulünden bahsetmiş, 8 inci fıkrada ise hanede kişi başına düşen gelirin muhtaçlık sınırının altında olanlara aylık bağlanır demiş. bu demek oluyor ki. başvuru sahibinin kendi zirai geliri 119,62 ve üzeri olursa geliri haneye bölmeden başvuruyu reddet. durumu 7 inci maddenin 2 inci fıkrasının a,b,c,d,e,f bendtlerine takılmıyorsa o zaman hanenin gelirine bak, eve bak arabaya bak arsaya bak, geliri topla hane sayısına böl, 119,62 tl ve üzerinde olanları reddet, altında olanları kabul et.

özetlemek gerekirse; bu yönetmeliğe göre aylık 150 tl nafaka alan, aylık 120 tl zirai geliri olan, aylık 200 tl pazarcılık geliri beyan eden bireyin hane bazlı incelemeye geçmeden başvurusunun reddini gerektirmektedir. yönetmelik kendi içerisinde çelişmekte, 2022 sayılı kanunun ruhuna aykırıdır. yoksulluk ve açlık sınırı gözönüne alındığından bir birey aylık 119,62 tl gelirle nasıl hayatını ikame ettirir. bu adaletsizlik ve sosyal devlet anlayışıyla bağdaşmamaktadır.

kimin maaşı kesilirse, mutlaka idari mahkemeye dava açın, itiraz edin, mücadeleyi bırakmayın.

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence bu yönetmeliği geri çekecekler .gelişmeler bu yönde

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

destiny kardeşim çekiceklerini hiç sanmıyorum bunlar kafaya koymuş bir kere bizim maaşları kesip suriyeden gelenlere başka ülkeden gelenlere onların hastane paralarına yatıracaklar bakın bi inceleyin suriyeden gelen bi sığınmacıya aylık 250 dolar veriliyor devlet bu paraları nasıl karşılıyacak bizden kesecek karşılıyacak ama inşşallah senin dediğin gibi olur destny kardeşim imkanım olsa şu ülkede 1 dakka durmam

fatih bey ne güzel demişsiniz mahkeme açın da mahkeme masraflarını karşılayacak güç kimde bi de onu bilsek gücü olanlarda o güçlerini kullanmıyorlar

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar relaks bukadar kedinizi aslı astarı olmayan düşüncelerle yormayın şukişiye verileni benden kesecek buna verileni benim sırtımdan çıkaracak vs vs gibi gibi şeylerle kendinizi derde koymayın zaten hepimiz sıkıntılı insanlarız elimizden gelenleri yapalım sakin olup bekleyelim elbette hepimiz tedirginiz sonuçta azda olsa çokta olsa bu aylık bir çoğumuzun hayat suyu can damarı inş hak yolunu bulacaktır ortada bir yanlış var o yanlış inanıyorum ki ALLAHIN izniyle düzelecek ALLAH darda olanı darda koymaz önce buna inanın neyse ben bu cümlelerle yorumumu sonlandırayım arkadaşlar beni hedef tahtası seçip kızabilir senin tuzun kuru senin keyfin yerinde gibisinden kelimeler alabilirim arkadaşlardan sadece niyetim çok kendinizi yıpratmayın diye neyse ALLAH sonumuzu hayreylesin

Üye
    alos Avatarı

Gerçek Adı
    Tekin Yılmaz
    Son Giriş
    20.02-2013
    Saat
    10:10
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hep birlikte tepki verelim.Reşitsiniz diye anne-babanın sağlık yardımından yararlandırmıyorlar fakat onlardan harçlık almaya mahkum ediyorlar.Mesele para değil özgür birey olmakta.İlla birilerine bağımlı olarak yaşamak zorundlarmı?

Üye
    MertAta Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    21.07-2016
    Saat
    14:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bir hesap açalım mart aylıklarımız yatınca herkes gönlünden ne koparsa o hesaba para yatırsın 100 kişi 20 lira bile yatırsa 2000 lira ederki bence bu rakam dava açılması için yeterlidir.

Üye
    umay1264 Avatarı

Son Giriş
    06.10-2015
    Saat
    18:30
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haklısın iyi düşünmüşsün MertAta

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alos;
    doğru bişeye değinmişsiniz evet sağlıktan yaralandırmıyor fakat anne baba kardeş gelirlerini dahil ediyor....iyi bir avukat dava açsa bu yönetmeliği geri çekerler bence

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    atalayxx;

Hiç haberimiz yok bundan bakın nasıl da gizliyor, ben kendim ağır engelli bekar bir insanım, annemle babamla yaşıyorum, öyle çok bakıma muhtaç falan değilim kendi işlerimi kendim hallediyorum ama düşünüyorum da maaşımı keserlerse ne yaparım, ben tekerlekli sandalyemle sürekli markete gidip alışverişimi falan kendim yapıyorum, hiç kimseye ihtiyacım olmadan tek başıma alışverişimi falan yapıyordum şimdi para olmadan ne halt ederim ben

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon