Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bir senedir aynı soruyu sormanın nedeni anlaşıldı boylece. demek bundan huzursuzmuşsun. evlilik durumunu bildirmeniz gerekiyordu ablam maaş alınan yerlere...

ablacım o halde en kısa sürede evde bakım aylığı için aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne gidip evlendiğini belirteceksin. eşinin geliri olmadıgını sadece 2022 aylığı aldıgını soyleyeceksin. Bunu da yeni ğrendiğini soyle. bir sitede sordum oyle dediler bana bildirmem gerektiğini de. ogrenir ğrenmez koştum geldim haber vermeye de.
    onlar gerekeni yapar. çünkü hanede kişi değişikliği oldu ve bunu en geç 1 ay içinde il müdürlüğüne bildirmen gerekiyordu.
    gelir durumunuz tekrar gozden geçirilir ve aylık kesmeyi gerektirecek durum değişikliği yoksa aylık devam eder. sen durumunun değişmediğini sadece eşinin 2022 aylığı oldugunu soylersen beyanın geçerli olur ve evde bakım aylıgı devam eder. ama yine de inceleme yapılır. fakat evde bakım aylıgına engel gelir durumun yok rahat ol. kesilmez aylıgın
    ...
    2022 aylığı açısından da bildirmeniz gerekir. eşinin adres değişikliği olmuş...
    adres değişikliği sebebiyle mecburen aylığı durdurulacak. eger eşin daha onceki vakfın görev alanı dışında bir yere taşındıysa.
    yeni ikametgahındaki vakfa gidecek evlendiğini söyleyecek. onlar da bakar eger vakıf da değişmişse eşinin aylığı durdurulacak. incelemesi yapılıp eger muhtaç bulunursa ki bulunur aylıgı durduruldugu tarihten itibaren tekrar açılacak ve alamadıgı aylıkları alacak.

lütfen 2022 ve evde bakım aylıkları için eşinin evlenme durumunu her iki kuruma da bildirin en kısa zamanda. gelişmelerden de haberim olsun.

Üye
    levent çakır Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    00:44
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bn 100/80 agir engelliyim babam dn kalan bagkur maasini annemle birlikte aliyorum 2022 engelli masi seviyesine cektirdim bagkur eksik veriyo 190 tl babamin maas sndan aliyorum 90 tl eklediler eksik veriyolar napmamlazim ablacim birde abla kiredi kartalina cok borcum var kiredi kartlarim vardie kesmezlermi maas larimizi

Üye
    metrisin_lordu Avatarı

Gerçek Adı
    soner
    Son Giriş
    01.04-2017
    Saat
    10:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Kalem;

bidakka tam anlamışmıyım bakım maaşını yengesi alıyor ayrıca engelli arkadaşımızın hanımı engelli maaşımı alıyor ?

Üye
    levent çakır Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bn 100/80 agir engelliyim babam dn kalan bagkur maasini annemle birlikte aliyorum 2022 engelli masi seviyesine cektirdim bagkur eksik veriyo 190 tl babamin maas sndan aliyorum 90 tl eklediler eksik veriyolar napmamlazim

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Yazdıklarımı sildim levent... bir senedir aynı soruları soruyor aynı cevapları alıor ama işlem yapmıorsun.
    2022 aylığı için vakfa git.
    Evde bakım aylığı için aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne git.
    ve bu sorularını onlara sor artık.
    Eşinin evlendiğini de soyle.
    onlar sana hem bilgi verir hem de gerekeni yapar.
    Geldikten sonra da olanları bana anlat.

Üye
    levent çakır Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evde 4 kisiyiz bakim maas ve babamdan kalan bagkur maas 430 tl esim 850 tl baska gelirimiz yok esim hamile 5 kisi olacak allahin izniyle ozamn dami esimin engelli masini keserlermi yeni kanuna gore

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sana cevabı vermiştim Levent... soracakların olursa kendi başlığından devam et ablam. hem sen hem ben kolay takip edebilirim.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12