Sayfa 8 / 13 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon
Toplam 186 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tolg@ Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    02:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    3 ayda bir veriyolar onda gözleri kalıyo kesmeye çalışıyolar

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tolg@;
    Gİderler çıkartılmadan hesaplanacakmış, yani eskiden giderler çıkartılıyordu ama artık çıkartılmayacak, zaten bu yüzden her evde artık kişi başı gelir geçilmiş oluyor, bu öyle saçma bir olay ki resmen sosyal patlama millet sokağa dökülür ya

DÜnyanın gelmiş geçmiş en büyük utanmazlığıdır bu olay, bunlar hangi yüzle Obama'nın yanına gidiyorlar, bir de başbakan bilmem hangi ülkelere seyahate gidiyormuş, milyonlarca insanın oylarını kaybettikten sonra sen nah gidersin seyahate biz kendimiz yaptık bunlara oy vererek kendimiz yaptık

Üye
    aynurrr Avatarı

Gerçek Adı
    Aynur
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

İmza kampanyası başlatalım arkadaşlar

Üye
    azad21 Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

13 yıldır tedavi görüyorum bir haftadır piskolojim alak bulak 2 çocuk okutuyorum.vala maaşım kesilirse bir çılgınlık yapmayı düşünüyorum? benzin alıp sydvenin veya diyarbakır valiliğinin önünde kendimi yakarım bunu göze aldımmm

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Durakoğlu yazını yeni gördüm. memurları suçlamışsın üstelik Fatih Aslan'ı şu muhtaçlık sınırı olan 119 lira konusunda. gel bakalım bu muhtaçlık sınırıyla ilgili sorumlular kimler?
    1. İlk sorumlu 2022 sayılı Kanun'u hazırlayıp sunanlar, Meclis'te kabul edenler, bu kanunu onaylayan Cumhurbaşkanı ve yayınlamakla görevli Resmi gazete.

2022 sayılı Kanun der ki:
    "...300 gösterge rakamının her yıl bütçe kanunu ile tespit edilecek katsayı ile çarpımından bulunacak tutarda aylık bağlanır"

Şimdi buna göre diğer sorumlulara bakalım:
    2. Kanun'da belirtilen gösterge rakamı her yıl Bütçe kanunu ile belirlenir. Bu yıl Bütçe Kanunu ile bu gösterge sayısı 1620 olarak belirlendi neredeyse 3 senedir aynı. Yine bu Kanun da Meclis'ten geçti.

3. memur kat sayısına gelince. bakanlar kurulu ile sendikalar anlaşamayınca bunda Kamu Görevlileri Hakem Kurulu karar aldı ve belirledi. Hakem Kurulu'nun kararına göre de enflasyon düşünülerek maliye tarafından enflasyon farkı da düşünülerek yeniden düzenlendi.

4. gelelim gösterge sayısı ve memur katsayısı belli mi? Şimdi hesabı yapalım hade:

2022 sayılı kanun Ykarıda kopyaladığım yerde ne diyordu? Bütçe kanununa göre belirlenmiş gösterge sayısıyla memur katsayısının çarpımı sonucu elde edilen tutarda aylık baglanır diyordu. Bu bahsedilen şey muhtaçlık sınırıdır işte.
    hade çarpalım:
    Gösterge sayısı 1620
    memur katsayısı 0,073837
    1620 x 0,073837 = 119,61594 bunu da yuvarlayalım 119,62 lira muhtaçlık sınırıdır.
    buna yüzde 5 ek ödeme eklenir. yaşlılık aylığı ortaya çıkar.
    ve bunlara gore de diğer maaşlar Kanun2a göre hesaplanır.

söyle şimdi bunda kimin payı varmış?
    bu hesaplar kanunla düzenlendi! Kanun!

Şurada bu gösterge sayısı ve memur katsayısı belli olunca maaşları hesaplamıştım. Niye yanlış değil.? Çünkü Kanun gereği anlatılan hesaba uygun hesap yapmıştım. sadece yuvarlamaları yapmamıştım:http://www.engelliler.biz/forum/2022...ik-siniri.html

Üye
    fatih arslan Avatarı

Gerçek Adı
    fatih arslan
    Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Yönetmelikte bahsedilen puanlama formulü gelene kadar, Gecici 1 inci maddeye göre muhtaçlık tespiti yapan vakıf çok büyük yanlışlıklar yapar. hane bazlı muhtaçlık tespitin zorlukları hakkında gerekli yazışmaları yapacağız. 18 yaşını doldurmuş bireyin babası emekli maaşı alıyor, asgari ücretle çalışıyor diye muhtaçlık tespitine tabi tutmak akıl mantık işi değil. 2022 sayılı kanuna da aykırı. baba olsa olsa nafaka yükümlüsü olarak değerlendirilir.

Mevcut aylık sahiplerinin muhtaçlık durumlarının ve sağlık kurulu raporlarının yenilenmesi söz konusu olmayıp sosyal incelemelerinin her yıl yenilenmesi suretiyle işlem tesis edilmesi gerekmektedir.
     Bildirim Yükümülülüğü Aylık almakta olanlar veya aylık sahiplerinin eş anne, baba, vasi, kayyum, veli veya vekilleri, aylıları kesilmesini gerektiren durumlarını üç ay içinde Vakfa bildirmekle yükümlüler. Bu yükümlülük nedeniyle vatandaşların mağdur olmaması için Vakıf tarafından gerekli hatırlatma ve bilgilendirmenin yapılması faydalı olacaktır.

Üye
    mikado456 Avatarı

Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    23:25
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl yani??? onlar kesmeden mi bildirilecek..örneğin 119 lirayı geçiyorum mu diyeceğiz...
    ya da eski kanuna göre aylık bağlanmış. hala da gelirde değişiklik yok.. aynı...ama yeni kanuna uymuyor..
    ???

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mikado456;
    Neden gidip bildireceğiz hacize mi gelirler? Evdeki eşyalarıda mı istiyorlar?

Üye
    fatih arslan Avatarı

Gerçek Adı
    fatih arslan
    Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yönetmeliğin 7 inci maddesinde belirtilen aylığa hak kazanamama durumları ile ilgili. 18 yaşaltı engelli bireyin babası aktif sigortalı ise, engelli aylığı alıyorsa bildirsin gibi. Nafaka bağlanmışsa mahkemece bildirsin gibi, engelli aylığı alırken ssk kapsamında çalışmaya başlamış ise, v.b. Diğer hususlar muhtaçlık değerlendirmesi ile ortaya çıkar, evim var bildireyim gibi değil.

Üye
    mikado456 Avatarı

Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    23:25
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hatac ben fatih arslan a sordum..'' bildirim yükümlülüğünü '' net anlayamadım..

ama haklısın, bu gidişle evdeki eşyalar da riskte !!!

anladım fatih arslan teşekkür ediyorum.bir konuda görüşünüzü almak isterim.2022 aylığında eski kanuna göre '' nafaka yükümlüsü '' maddesi yok muydu.eğer var idi ise..aylık bağlanan onca kiiye hiç sorulmadı.zaten sorulsa çoğu kişi alamazdı diye düşünüyorum..3 kardeş -anne- baba olsa 30 ar lira verseler maaş olmazdı..
    kişiye

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mikado456;

BAkın arkadaşın biri kendimi yakarım diyor, ben de intihar edebileceğimi söyledim, çünkü benim hiç bir yerden gelirim yok, eğer maaşımı keseceklerse önce bana iş vermeliler, ya ben çocuk muyum 35 yaşından sonra "Baba bana para versene ekmek alıcam marketten" mi diyeceğim? Yan ben ne yapıcam ya ben kendimi öldürürüm ya 10 yıldır sorun yoktu da şimdi mi sorun çıktı

Üye
    fatih arslan Avatarı

Gerçek Adı
    fatih arslan
    Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mikado456;

Önceden nafaka yükümlülüğü vardı. 3 kardeş dört kardeşte sigortalı çalılşan olsa, hepsi evli olsa, asgari ücret olsa emekli maaşı olsa farketmezdi. gelirden harcamalar düşerdi. nafaka yükümlülüğünde. şimdiki yönetmelikte de nafaka yükümlülerinin gelirlerinden giderler düşüyor.

burada sıkıntı nafaka yükümlülüğünde değil, aynı hanede oturan nafaka yükümlüünde sorun...

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Arkadaşlar lütfen konunun anlatımı için çok gerekmedikçe alıntı yapmadan yazarsak sevinirim...

Üye
    bin umut Avatarı

Son Giriş
    28.09-2017
    Saat
    23:49
    Yaşadığı Yer
    salıpazarı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm benim raporum yükseldi raporumu 8.9 ay önce ankaraya yolladım yanlız bir netice alamadım sanırım yönetmelik değişmiş ankaralık bir durum kalmamış bulunduğun ilin kurumları ilgileniyormuş artık benim bulun duğum ilden tekrar baş vuru yapmam gerekirmi bu arada raporumun aslınıda ankaraya yollamıştım tşk şimdiden.

Üye
    fatih arslan Avatarı

Gerçek Adı
    fatih arslan
    Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    önceki rapor ile sonraki rapor oranları kaçtır.

Sayfa 8 / 13 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon