Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mertata, ablam. siz uzuluyorsunuz da ben uzulmuyor muyum?
    Uzuntuyu geçtim kaç gundur sinirden çıldırıyorum. Biraz duruluyorum. yeni aylık alacakların durumunu incelerken hesap yaparken çıldırmaya başlıyorum!
    Bu ne rezalet ya!

kendisinin geliri varsa hade aylık yok.
    kendisinin yoksa hanesine bak atasını soyunu sopunu hesapa kat. geliri fazlaysa aylık yok!
    geliri yetmezse harcamalara bakın! Aman harcamaları yüksektir belki! Bu da gelirin gostergesidir aman ha!
    Aha harcamaları yuksekse onu dikkatebal!
    Bunlar da olmadı arabasını evini banka hesap herşeyini kontrol et!
    119 lirayı geçen kişi başı bir gelir buldugunda kes!

Soruları cevaplarken yazarken artık yazılarım karıştı sözüm karıştı dilim karıştı!
    Bunca hesap kitapla verilen aylığa ben yuh derim!!!

Binlerce insan bu hesaplar acaba sınırı aştı mı diye soracak ona buna?
    Kim evinin harcamalarını gelirini neyi varsa her şeyi hesaplatır boyle kim!!
    Kimler boyle korkudan 3 kuruş geçerse aylığım kesilir mi diye gelip tek tek sorar kim!!

Kimler bu duruma düşürüldü bu kadar bu ulkede kim!!!
    Engellilerden başka?!!!!

Bu vatandaşlar ne bilsin hesabı kitabı çoğu.
    Geçecek ona buna soracak bunlarım var . şunlarım var. şu hesabı yap hele bir gardaş. sınırı geçecek miyim?

reva mı bu işkence insanlara yahu?
    rezillik bin para anlatamıorum sinirden gordugum rezillikleri!
    Koskoca adamlar, kadınlar, gençler gelip evinin her şeyini hesaplatmak zorunda mı!!!
    YUHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH! bin kere yuhh bu işlemleri yaptıranlara, sorumlulara!!!!!!!!!!!!!!!

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem;

Bakın şu sitede güzel tekerlekli sandalyeler var ama biz alamıyoruz, demek ki gelirimiz yok, daha neyini gelip araştıracaklar ya utanma yok mu bunlarda

Fatma Şahin denilen o kadın o masadan kalkana kadar ve o yönetmelik geri çekilene kadar her yerde bunun haberini yapacağız, bazı yönlerden onlara hak veriyorum tabi ki suistimal edenler vardır, zengin oldukları halde kendilerini fakir gösterip her türlü sahtekarlığı yapanlar elbet vardır, onlar ayreten araştırılmalıdır ama bu yönetmelik tamamen elinde üç kuruş parası olan engellileri aç bırakmak için çıkarılmış bir yönetmeliktir, direk engellinin bireylik haklarına bir aşağılamadır, sen birey değilsin 35 yaşından sonra git baban baksın sana, sanki adamı çok seviyorum da ben adamın evine mahkumum, çok meraklı değilim yani burda kalmaya, adam 30 yıl önce kocamn bir ev yapmış diye benim suçum nedir gelip eve bakcaklarmış yok böyle rezillik, ev büyük olabilir ama insanlar evin duvarlarını yiyemezler değil mi

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hatac dikkat et isim vererek yazma yoksa siyasilere hakaret ettiğin için başın yanabilir Allah korusun

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

buda türkiye ye yakışacak bir davranış 2022 engelli aylıkları 3 ayda değilde ayda verilsin derken şimdi onuda engellinin elinden almak için çalışıyorlar gülermisin ağlarmısın midyata pirince giderken evdeki bulgurdan oluyoruz ya zaten türkiye gibi bir ülkeden de engellilere bakış açısı daha iyi olacak engelliye pozitif ayrımcalık olacak diye düşünmek boşa beleşe aklını meşkul etmek demek insanın aklınada şöle birşey geliyo nasıl olsa recep tayip amcanın oy derdi gibi birşey kalmadı nasıl olsa 3 dönemdir löp löp indir göbeyi yağ bağlattı artık engelliye neden olumlu yaklaşayımki diye düşünüyor galiba nediyelim ALLAH daima garibanın yanındadır ben yüce yaradan ALLAHIMA güveniyorum garibana düşküne zarar verecek şekilde uzanan ellerin dillerin önünde olur
    olmadı zaten baktıkki yapacak birşey yok hakkımı yiyen ......n ( anladı herkes onu )

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

destiny07;
    Ben korkmuyorum bu insanlardan ne yaparlarsa yapsınlar bütün tv kanallarına e-mail attım, bimere de bol bol e-mail attım

KaRe;
    Avrupa topluluğuna gircekmiş bir de bunlar

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:18
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

kalem apla yanlış hesaplıyorsunuz ben tekrar baktım benim dedigim gibi çıkıyor harcamaların fazlalıgını bölüyorlar

sizin dediginiz dogru apla yanlış okumuşum kusura bakmayın

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

sorun değil ablam kafa mı kaldı hepimizde. hesap yapa yapa bi hal olduk. hata yapabiliriz tabi ki.
    Ama inanın hesap yaparken çok titiz davranmaya çalışıorum.

Üye

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

kalem apla sizin dediginiz çok dogru evde 1 emekli olması 2022 aylıgı almaya engel teşkil ediyor hanede en az 7 kişinin yaşaması lazımki 2022 aylıgı alasın emekli aylıgı en az alan kişi 800 küsür alıyor en düşük emekli aylıgı

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

paranoya;

Bu nasıl bir saçmalıktır böyle, yüzbinlerce insanın aldığı aylığı pat diye kesecekler 10 yıldır alıyorduk bir sorun yoktu da şimdi bu nasıl bir vicdandır da giderler gelirden çıkarılmadan hesaplama yapıyorlar, insanlar sokaklarda dilensinler mi istiyorlar, 1980 lerde engellilere bir birey oldukları için maaş verilmiş de şimdi bu nasıl bir saçmlıktır 700 tl maaşla üç kişi bir evde yaşayamaz, ya ben kendi paramla markete gidip ekmek peynir alıyorsum ALlah rızası için bu vicdansızlığa birileri dur desin ben ne yaparım, bizim peteri zaten sevmiyorum, ben bu yaştan sonra adamdan paramı isteyeceğim, nasıl olur da tekerlekli sandalyedeki insanların üç kuruş paralarına utanmadan göz dikerler

Bunlar engellileri ne olarak görüyorlar, engellilerin onurunu 2 para ettiler, 40 yaşındaki Ahmet şimdiye kadar marketten tekerlekli sandalyesiyle alışverişini kendi yapıyordu ama bundan sonra yapamayacak babasından para isteyecek

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    10:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

büyük beddua ediyorum kim ne derse desin allahim şu son aylarda biz desteğe kalkınmaya iğtiyacı olanlara piskolojik ve ekonomik bunalima sokan bu hükümet ve onun yartakcilarini en ağır düşkün duruma düşür yarrabi sen bu sorumsuz düşüncesiz insan dışı uygulamaları yapan ve yaptıranlarin gözlerini gerçekten kör etki görmedikleri gerçekleri hiç göremez olsunlar kulaklarını sahır etki hiç duymadıklarını duymasinlar ellerini kollarini tutmaz hale getirki hiç dost eli tutamazsinlar benim piskolojimi bozdular beni insan yerine koymadılar sende onlari kiyamet gününde insan olarak değil birer iblis şeytan olarak yargıla allahım.......

Üye

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

yazıp çiziyoruz ama bi degişen olacakmı kalem apla

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ist01;

Ben kıyamet gününe dinlere inanmasam da seni destekliyorum, ağzına sağlık, bu gericilere oy vererek kendimiz ettik kendimiz buluyoruz

Yasaklı Üye
    ögretmen- Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya arkadaşlar diyelimki 800 tl eve giriyo 3 kişi yaşıyo mutfak harcaması faturlar dikkate alınıyordu 300 tl mutfak 100 tl fatularar 300 tl ev kirası 700 yaptı 100tl 3 e bölünecek.. hesap böyle yapılıyor du 2012 de.. şimdi nasıl yapılıyor benim gibi izzah ederek yazın.. kaafa karıştırmayın harcamalar düşülmeden gelir kişi başına bölünürse hiç kimse aylık alamaz. herkezin kestirmesi lazım 110 tl diyelim 330 tl 3 kişi bunlageçinemez aç kalır ve ölür 6 ayda acından ölmeyen engelli varsa demekki gelirini saklıyordur. DOĞRUMU? OZAMAN O ENGELİLİ HAPSE ATMAKLAZIM DEVLETİ DOLANDIRDIGI İÇİN

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ögretmen-;

Arkadaşım zaten sorun da burda giderler gelirden düşülmeden hesaplama yapılacakmış zaten bu durumda 1.5 milyon insanın hepsinin maaşının kesilmesi gerek benim babamın 755 tl bağkuru var, peki mutfak, doğalgaz, elektrik su bütün bunlar çıkarıldığında geriye birşey kalır mı? Engelli insanların maaşlarını kesmek için insanda biraz utanma olması gerek, bakın sitede ne güzel tekerlekli sandalyeler var ama benim alacak param yok, belediye veriyor bana tekerlekli sandalye

ögretmen-;

En düşük ev kirası 400 tl falan normal kiralar da zaten 700- 1500 tl arasında değişiyor.

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ögretmen-;

DEsteğin için çok teşekkür ederiz, verdikleri üç kuruş para yani insanda biraz utanma olur, eğer bunlar bu maaşı keserlerse engelli insanlar aç kalırlar, sokağa çıkamazlar sonuçta gidip bir cafede çay simit almak için de para lazım engellileri tamamen eve hapsetmek tamamen toplumdan soyutlamak istiyorlar ama mücadele edeceğiz, yalnız ben Tayyib'in olanlardan haberi var mı bilmiyorum; çünkü Tayyip hiç hesap sormadan bu paralı yıllardır veriyor, neden şimdi böyle yapsın, ben olayın tek sorumlusu olarak Fatma ŞahiN'i görüyorum çünkü kılavuzu o yayınlamış.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

LinkBacks (?)

1. 08.06-2013, 22:19
  2. 13.05-2013, 10:26