Sayfa 8 / 17 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon
Toplam 244 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    la bi git şurdan adam gibi konuya yorum yaz yoksa sana güzel yorum yapacam çocuk

Üye
    akrep_61 Avatarı

Gerçek Adı
    Adem
    Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    08:35
    Yaşadığı Yer
    Bize Her Yer TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Rüzgar eken fıtına biçer ihtiyar saygı gösterirsen saygı görüsün..

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

senin piskolojik sorunların var bence git çocuk psikiyatrına geleceğin hiç iyi değil böyle takıntılı gibi konuşmaya devam edersen herkes rahatsız olabilir.konuyu boşu boşuna işgal ediyon benim yorumlarıma takarak millet senin boş yorumlarınımı okuyacak insan gibi doğru düzgün konuyla ilgili bişey yazda ne olduğunu bilek .gelip benim yorumlarıma kafayı takarsan aklından şüphe ederim

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gönderilecek e-mail adresleri: fsahintbmm@gmail.com, fsahin@fatmasahin.net, bilgiedinme.oyhgm@aile.gov.tr, bimer@basbakanlik.gov.tr,cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr, basinmaliye@maliye.gov.tr, edirne@mehmetmuezzinoglu.com

BAŞLIK: 2022 Sayılı kanuna ilişkin yönetmelikteki haksızlıklar (Arkadaşlar siz başlığı kendinize görede düzenleyebilirsiniz. Başlığın tüm maillerde aynı olmasındansa farklı başlıklarla yollanması daha iyi olur.)

İlgili Makama,

25 Ocak 2013 tarihinde yürürlüğe giren "2022 sayılı kanuna göre aylık bağlanma yönetmeliğindeki" bazı maddeler yüzbinlerce engelliyi olduğu gibi benide rahatsız etmektedir.
    Önceki yönetmelikte 18 yaşın üstündeki kişilerin 2022 maaşı başvurularında "muhtaçlık durumu" hesaplanırken "giderler çıkartılarak hesaplama" yapılırken, 25 Ocak 2013 tarihinde yayınlanan yönetmelikte "giderlerin çıkartılmadan hesaplamanın yapılacağı" söylenmektedir.

Muhtaçlık durumu hesaplaması 37 yıl önce çıkartılan bir yasaya göre gösterge rakamı ile memur aylık katsayısının çarpımı sonucu yapılıp, buna göre 2013 yılı için 2022 maaşı alan, yada yeni müracaat eden kişilerin kişi başı gelirinin 119,61 TL'yi geçmemesi gerekmektedir. Günümüz gerçekleriyle uyuşmayan, açlık sınırının bile altında kalan muhtaçlık sınırı hesaplamasında daha adil ve hakkaniyet içerin bir düzenleme yapılması gerekmektedir.

Muhtaçlık hesaplamasında yapılan değişiklik ve "giderlerin gelirden düşürülmeyeceği" maddesi şu anda 2022 maaşı alan yüzbinlerce engellinin maaşının kesilmesine neden olacağı gibi, 2022 maaşı almak için yeni başvurularında red edilmesine neden olacağından ilgili maddenin yönetmelikten çıkartılması gerektiğini düşünüyorum.

Yine aynı yönetmelikte Madde 6'da (Sosyal İnceleme) zikredilen "hane ziyareti ve çevre araştırması" 2022 maaşı alan yada yeni başvuruda bulunan engelli bireyin "onurunu inciteceği, rencide edici" sonuçlar doğuracağı düşüncesiyle benim gibi yüzbinlerce engelliyi endişeye sevk etmiştir.

Bu iki maddenin yönetmelikten çıkartılarak daha adil ve engelli bireyin onurunu incitmeyecek maddelerin eklenmesini istiyorum.
    Arz ve talep ederim.

Ad Soyad:
    TC Kimlik No:

arkadaşlar mailleri tek tek göndermeye çalışın toplu gönderince hata veriyor

Üye
    serde0025 Avatarı

Son Giriş
    28.03-2013
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gider hesabının kastayıları neye göre yapıldığı bellimi.4 kişi ev kira değilse gider hesabı ne kadardır.

Üye
    sendemi Avatarı

Gerçek Adı
    latif
    Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    14:47
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar lütfen bu olay zaten tadımızı kacırdı birbirimize düşmeyelim... neyse ben az önce sosyal yardımlaşma vakıfı ardım şu an bize öyle bi yazı veya herhangi bi yazı gelmedi için rahat olsun şu an herhangi maaş kesme gibi bi işlem yok mart ayı maaşınızı alabilirsiniz dendi...

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Şevkete; ablam, şimdilik durumunu incelemezler hemen. Daha sonra Vakıflar durumunu incelemeye gelir ve hakkında muhtaç olmadıgın yönünde karar çıkarsa 2022 aylığın kesilir.

Şimdilik vakıfların nafaka yukumlusu yakınlarla ilgili nasıl bir uygulama yapacagını bilemiyorum.
    Bununla ilgili Genelge'yi de bekliyorum.

Eger sadece hane bazlı gelir tesbiti yapmaya kalkarlar ve ayrı adreste bulunmasına ragmen nafaka yükümlüsü yakının olan babanın gelirinden sana yapabileceği yardım miktarını da tesbit etmeye kalkarlarsa
    ve bu yeni yönetmelik hükümlerine göre bu muhtaçlık sınırına ragmen harcamaları da işin içine katarlarsa aylıgın kesilir.

Ben bu gelişmeler tam netleşsin senin durumunu yeniden degerlendirip sana döneceğim ablam.
    Sen şimdilik hiç kaygılanıp bir şeye canını sıkma olur mu?
    BU arada değişik bir durum olur vakıflardan sana gelen olursa ya da bir gelişme olursa haberim olsun.

Onun haricinde senin durumun aklımda.
    Sen kafana bir şeyi, takma. Ben senin yerine zaten her durumu degerlendirip sana gereken bilgileri vereceğim.
    Şimdilik tek yapman gereken değişik bir olay oldugunda beni haberdar etmen.
    Onun haricinde hiçbir şey düşünme.
    senin durumunu ben takip edeceğim.
    oldu mu ablası?
    Gelişmeler olursa haber ver sadece.
    Ben senin tüm durumunu biliyorum. Bir gelişme olursa sana yazacagım.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Senden de Allah razı olsun ablam benim...

Üye
    fatih arslan Avatarı

Gerçek Adı
    fatih arslan
    Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vakıf çalışanlarının bilgisizliğini biliyoruz derken zannımca geneline hitap etmiyorsunuzdur. Vakıf personellerinin bilgisizliği öncedendi. Ben 10 yıllık vakıf çalışanıyım. 4 yıllık kamu yönetimi mezunuyum. şu an işe alınan arkadaşlarda mühendis öğretmen işletmeci, muhasebeci, sosyolog. emin olunuz ki vatandaş odaklı hareket ediyoruz. ön yargılı olmamak lazım.

Vakıf personelleri bu kadar küçümsenmemeli. bu yöentmeliği geniş görüşle inceleriz. vatandaş odaklı düşünürüz. kanaatimi vatandaş yönünde uygularız. bu yönetmelik tamamiyle kanaate bakıyor. kişinin üzerine resmi kayıtta muhtaçlık sınırının üzerinde bir gelir yoksa, kanaat mütevelli heyettedir. hane ziyartei ve çevre araştırması burada önemlidir. Mağdur olanların mağduriyetlerini gidermezsek vebalde kalırız. mevzuat bir yere kadar. önemli olan vicdan.

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işte bu fatih bey aranan istenen şey sizin bahsettiğiniz durumdur olması gereken yani

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:12
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

benim sorum bi yakınım evli annesi 750 küsür ssk dan emekli annesiyle ayrı yaşıyor ikameti ayrı oglu 2022 den özürlü aylıgı alıyor oglu evli toplam evde 3 kişiler annesiyle ayrı yaşıyorlar annesinin almış oldugu emekli maaşı oglunun 2022 maaşına bi zararı olurmu
    kalem apla cvp verirseniz sevinirim

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Fatih Arslan, mevzuat ilgili hüküm olmadıgında ve yasal açıdan kanaat hakkı tanıdıgında (konuyla ilgili hukum olmadıgında yani. Bu da mevzuata uygun olmak zorundadır) kanaat öngörür.
    2022 aylıkları yasa kapsamında hak sahiplerine verilen bir aylıktır.
    Bununla ilgili mevzuat hükümleri önemlidir. İşin içine vicdan, kanaat girdi mi uygulama farklılıkları ve yasal olmayan uygulamalar gundeme gelir demektir.
    O yüzden evet, vatandaş lehine düşünmek gerekir. lakin bunlar da mevzuatla olmalıdır.
    Onun haricinde vatandaşı memurların vicdanına bırakmak ve minnet altına girdirmek anlamına gelir ki bu asla olmaz.
    2022 aylığı alan kişi bilecek ki bu hakkı ona mevzuat veriyor.
    Bu şekilde rahat olacak.
    Öbür türlüsü vakıf çalışanlarının kanaati gundeme gelirse ya da vicdanı, bu durumda 2022 aylığı alanların kişilik haysiyet ve onurları yara alacaktır. Bu özeni herkesin tüm çalışanların göstereceğini nereden bilecegiz?
    Siz belki uygulama sırasında vicdanınızı kullanacak o yonde uygulayacaksınız. Ya bir başka çalışan aksi durumda işlem yaparsa nolacak? O vatandaşın hakkı nasıl takip edilecek?
    Dolayısıyla yönetmelik, genelge gibi mevzuat yanında vakıf çalışanlarının hangi işlemleri hangi kriterlerle yapacagını anlatan el kitabı, uygulama klavuzu olmalı.
    Bu uygulama klavuzu yayınlanmalı, biz de görmeliyiz
    Tıpkı daha önce 2022 aylıkları uygulama kılavuzunun oldugu gibi.
    Böylece bizler de bizlere soru sormak için gelen haklarını alan vatandaşların hakkını aramasına yardımcı olacagız. takipçisi olacagız.
    Olay budur.

Vakıfları bu süreçte çok sıkı takip etmek durumundayız sorumluluk sahipleri olarak. herkes vicdanlıdır diye bir genelleme yok. herkes işini yapar diye bir genelleme de kuramayız.
    Tıpkı sizin bana itiraz ettiğiniz vakıf çalışanlarının hepsinin bilgisiz olmayacagı gibi.
    Bu eleştirinize katılıyor ve özür diliyorum.
    Lakin buradan da anlayacagınız gibi herkes aynı mantıga aynı vicdana aynı kanaate aynı bilgiye sahip olamaz.
    yanalış işlemler yanlış görüşler belki yanlış işleme alınmış vicdanlar söz konusu olacajtır.
    Bunun yolu da mevzuattır.
    Sizler de oraya bakacaksınız bizler de.
    Yanlış bir işlem varsa biz itiraz edeceğiz. Doğru işlem yapmışsanız siz reddedeceksiniz.
    Ama biz reddinizi haksız bulmuşsak mahkemeye gideceğiz.
    Böyle surecek bu işlemler.
    hak arama arayışı dogruyu bulma arayışı bunlardır.
    Bunların olması için de kanaate gerek duyulmayacak açık net mevzuattır.

Üye
    MertAta Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    21.07-2016
    Saat
    14:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu yönetmelik öyle birşeyki lastik gibi nereye çeksen oraya gider. Sydv özürlü hakkında ne karar verirse versin mevzuatın dışına çıkmamış olur. Hele öyle bir madde eklenmişki senin itiraz hakkını bile elinden alıyor. Ailende olsun olmasın 1. derece nafaka yükümlüsü yakınlarının bile geliri muhtaçlık tespitinde bir parametre sayılabiliyor. Bu durumda vakıf çalışanlarının keyfi ve vijdani kararlar vermesine kapı açıyor.

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yav kardeşim dünyada bir ilk türkiye cumhuriyeti kanunları insanların vicdanlarına bırakan dünyadaki tek ülkeyiz insanların vicdanına kaldıysak bizim halimiz harap ben insanların vicdanına bırakılan bir gelecek istemiyorum

HERKES İÇİN EŞİT UYGULANAN KANUNLAR İSTİYIORUM EVE GELEN 4 TANE MEMURUN VİCDANINA BIRAKILMASIN HAAKKIMIZ OLANI ALMAK İÇİN 4 TANE MEMURUN AĞZINA BAKACAĞIZ ÖYLEMİ...

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mertata haklısın sonuna kadar katılıyorum sana. Bu yönetmelik aynen dediği gibi vicdan, kanaat, vs her şeye açık kapı bırakıyor.

Tolga han da zaten kısa ve öz yazmış son noktayı koymuş

Teşekkürler arkadaşlar...

Sayfa 8 / 17 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon