Sayfa 7 / 17 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon
Toplam 244 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    eşref maden Avatarı

Gerçek Adı
    eşref
    Son Giriş
    28.02-2014
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    a kılıç cumartesi mesai olmadığı için yadırgadılar sanırım.Ama haklısın bence çünkü gelenler sydv çalısanı ve her sydv de masa başı ve ev gezecek ekip yok hafta içi kurumda hafta sonu bir gün ev gezmesinde olacaklar buda bize daha çok sıkıntı çıkaracak memurun psikolojisini düşün sene herkes tatil yapıyor ben her hafta sonu mesai yapıyorum.çokta istekli yapmayacaklar bu işi yani.

ekiden (bende öyle oldu) jandarma muhtarla beraber tutanak tutuyordu. gss bile o şekilde oldu.şimdi eve geliyolar.
    yetmiyor çevreye soruyorlar ya bizim sorunlu olduklarımız ne olacak benim yan komşum da amcamlar var ve mahkemeliğiz. evlerde mahalleden ayrı kışın gelseler yol olmadığı için mahalleden aşağı inmezler o zamn mahallelilere sorarlar ordanda sorun çıkmaz ama işin birde küçük düşürücü boyutu var o ne olacak.bu yönetmelik bence insaan haklarına bile aykırı bu kadar da özele girilmez ki

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sydv memurları bu yorumları okuyormu.Bilmem.Ama bu Yönetmelik çıktıktan sonra sustular bu kadar insanın tepkisini uzuntusunu yetkililere bildirseler keşke. Bi kaç sahte rapor yüzünden ve numaraci sahtekarlardan dolayi herkesin maaşını tehlikeye atamalar. Ahini alırlar onca engellinin.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Bu konuyla ilgili hiç merkez medyada haber yapıldı mı arkadaşlar? Ben mi göremedim yoksa...
    Lütfen konunun basında da yer almasını sağlayalım. Rica ettim Hürbakış haber yaptı mesela bu konuyu:2022 yönetmeliğine göre engelli aylığı almak imkansız artık! | hurbakis.net

Bu şekilde basında haber olmasını sağlayalım lütfen.

Hürbakış'a bu ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum buradan.

Üye
    hopesteal41 Avatarı

Gerçek Adı
    ÜMİT
    Son Giriş
    29.11-2014
    Saat
    14:02
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın baş bakanım 25.01.2013 te yayınlanan 2022 yasasıyla ilgili görüşlerimi bildirmek istiyorum. Bu son çıkarılan yasa ne akla ne mantığa nede vijdana sığar nitelikte. özürlüleri yok etme ve hiçe sayma yasası olarak görüyorum. Bu yasadan haberiniz varmı bilmiyorum. Ama vardır elbette. Herşey bitti 3 ayda bir verilen engelli maaşını kesmeye kafaya koymuşsunuz. Sizlere kabul edilemez ve vijdana sığmayan yasadan örnekler vereceğim.
    [lıst=1][*]aile hertülü geliri kişi sayısına bölündüğünde 119 tl yi geçmemesi. Bu devirde 119 tl ile geçiniliyorsa diyecek birşey yok. Makul bir seviyede tutulsa bu kişi başına düşen gelir iyi olurdu.[*]aile giderleri gıda giyim yakacak vs eskiden düşülüyordu gelirden şimdi düşülmüyormuş ve gider fazla ise gelire eklenip öyle kişi sayısına bölünüyormuş ne yapıp ne edip keseriz mantığında bir düşünce[*]aile incelemesinde kolu komşuya sorulacakmış. Bir nevi özürlüyü küçük düşürücü bir eylem. Mahalle muhtarına veya azalara sorulsa neysede kolu komşuya sorulması çok yanlış[*]eğer özürlülerin aldığı para devletimize çokmu geldi.top yekün kesseydiniz bari böyle yokuşa sürme ve kesmek için türlü türlü hazırlanmış politika izlenilmemesi gerekirdi.
    [/lıst]
    sizlerden ricam eğer bu yasa ile ilgili bilginiz varsa. Bu kabul ediliemez. Son hazırlanan yasayı tekrar gözden geçirilerek makul bir uygulama yapılırsa seviniriz. Milyonlarca özürlünün ahını almak istemiyorsanız bu kabul edilemez 2022 kanununu düzeltmenizi rica ediyorum.

Bu şekilde yazıp yollasak olurmu veya ilave edilecek varsa edelim ve yollayalım baş bakana

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

kalem apla benimde soruma cvp verirseniz sevinirim ben evliyim 1 çocugum var evim ayrı annem ssk emeklisi 750 küsür maaş alıyor annemden ayrı yaşıyorum annemin almış oldugu aylık benim 2022 maaşımın kesilmesine sebep olurmu

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim merak etiğim bu yönetmelik hazırlanırken engellilerden görüş alındım yok iş işten geçti bu iş başımza gelmeden çıprınacaktık engelli dernekleri de ne halt işliyor o da ayrı bir konu

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu yönetmelikten maaş almayı başaranlara engelli maaşı her ay verilecek bence

Üye
    MertAta Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    21.07-2016
    Saat
    14:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yok bence bu yönetmelikle maaş almayı becerene ödül vermeliler . nobel ödülü

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

akılıç peki sana daha önceden şu gün gelicez ziyarete diye bi haber verildimi gelir tespiti için haber veriliyordu ya o gün hastanede veya başka bi yerde olsaydınız ne olacaktı size daha önceden tel ile veya başka bi şekilde size şu gün ziyarete gelicez dedilermi

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

ornek bı dılekçe olsa gonderelım hep bırlıkte bımere

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MertAta güzel yorumdu

Aile ve Sosyl Poltkalr Baknlğı Özürlü ve Yaşlı Hzmetlri Genl Müdrlğü İştme engelllr içn sms hattı03122843838

Üye
    akrep_61 Avatarı

Gerçek Adı
    Adem
    Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    08:35
    Yaşadığı Yer
    Bize Her Yer TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

destiny07; Hakkında Bilgi Sahibi Olmadığın Konu Hakkında Yorumunda Olmasın Duydum Demekle Olmuyor Bu İşler. Bende Senin Hakkında Çok Şey Duydum Bak Hiçbirini Demiyorum Burda... Benim Kimseyi Küçük Düşürme Gibi Bir Sıkıntım Yok Sen Bu Konuda Rahat Ol. Benim Sana Dediğimi Bir Dost Tavsiyesi Say...

Bu konu Tvde haberlerde Geçti...

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim hakkımda ne duydun söylede bilek söyle herkese neymiş bilsinler .adamın canını sıkma zaten iyice gerildik ağzıma geleni söylerim kafamı bozuyon sıkıntın yoksa ne geliyon benim yorumlarıma muhalefet oluyon ne beni rezil ediyon millete aklınla aran iyimi ? beni safmı sandın sen sydv memurumusun maaşımımı kesecen ne demek istiyon sen ? açık açık söyle ikidebir beni işaret ederk konuşma

Üye
    london78 Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu yünenetmenlik tipik bir genel hukuk sistemimizin nedenli çelişkilerle ve ama fakat istisna ile dolu bu yünetmenlikte AMAÇ ENGELLİLERE siyasal baskı kurup tehdit edip oy almak bir ikincisi SYDF vakıfı personeli idari iktisadi ve sosyal politikaların amacını bilememesi yani vakıf personelleri bu yünetmenliği uygulama aşamasında tamamen DAR gürüşlü bir yaklaşımla uyguluyacaktır.çünkü vakıf personelleri DİSİPLİNLER ARASI mantığı kavrayamamış sadece kendi bakış açısıyla yorumluyorlar oysa MALİYE personeli daha YETKİN niteliklere sahipti. vakıf personellerinin acilen sosyal politikalarda eğitim alması gerek yoksa bu yünetmenlik bizlerin yaşam arzusunu götürüyor BELLİKİ bu yünetmenliği bir hukukçuda gözden geçirmemiş...

Üye
    akrep_61 Avatarı

Gerçek Adı
    Adem
    Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    08:35
    Yaşadığı Yer
    Bize Her Yer TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    destiny07; Sakin Ol şampiyon sen ağzına geleni söylersinde ben heralde alma armut toplamam, Ben sana sadece bilmeden konuşma bilmediğin olaya yorum yapma dedim. bunuda okuduğum mesajlarda sürekli aynı şeyi dediğin için dedim.. Ama Bak dediğimin etkisi olmuş son mesajlarında demiyorsun artık...

Sayfa 7 / 17 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon