Sayfa 3 / 17 İlkİlk 123456713 ... SonSon
Toplam 244 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Icemaker Avatarı

Son Giriş
    07.11-2016
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kalem abla açıklamaların için sağol. Gerek yoktu yasaya kısaca paranızı keseceğiz para mara yok deselerdi daha iyiydi. Nedir bu hiç bizim lehimize bir madde yok her şey aleyhimize göre düzenlenmiş.

Üye
    ankumit66 Avatarı

Son Giriş
    30.01-2013
    Saat
    13:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nafaka yükümlülüğü için Türk Medeni Kanunu der ki ; yardım etmediği takdirde yoksulluğa düşerse alt ve üst soylar nafaka yükümlüsüdür. kardeşlerin de nafaka vermesi için refah içinde bulunması şartı vardır.

Üye
    andymiyon Avatarı

Gerçek Adı
    kaan
    Son Giriş
    24.02-2013
    Saat
    05:46
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayin kalem hanim simdi vakfi aradim. Aynen dediginiz gibi yapaxaklarini soyledi maadi kisi sayisina bolup hesaplayacaklarmis

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

onların aldığı maaşlar esnafın vergiisyle ödeniyor esnaflarda onları denetlesin o zaman evlerine baskın yapsınlar rezil etsinler herkese razılarmı bu nasıl düzenleme bu nasıl kanun yaa 3 kuruşu kesiyorlar .

Üye
    SONHAN Avatarı

Gerçek Adı
    OĞUZ
    Son Giriş
    10.09-2013
    Saat
    23:31
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk önce kendimize kızmamız gerek gecen yıl ertelenen engelliler yasasında sesimiz cıkmazsa bu yıl 2022 gelecek yıl evde bakım vb vb keserler alırlar giderler ses cıkarmalıyız engellinin maaşını eve gelen heyetin o günkü psikolojisi belirleyecek evden cıkarken eşiyle yaptığı tartışma size gelmeden önce trafikdeki sinir hepsi size patlayacak bu işlerin böyle olmadığını göstermek gerek bir kac arkadaşında dediği gibi 365 günde bir sefer tüm konu komşu herkeze rezil olacağız kutlamak gerek çok kararlılar aynı kararlılığı 10 yıla yakın zamandan bu yana belediye başkanlarına yaptıramadığı rampalar kaldırımlar otobüsler vs vs ler için neden kullanmadığını sormamız gerek milyonlarca engelliyi binlerce belediye başkanına değişenler bize verdikleri değeri zaten göstermiştir fazla alınacak birşey yok ya herkez hep beraber yola cıkacak yada kurtlarla ineklerin hikayesi gibi sıranın diğerine gelmesini bekleyeceğiz hepsi bu .....

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli insan ikidebir bunlarlamı uğraşacak

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Arkadaşlar avukat arkadaşımla görüştüm. O, TMK ve engelli mevzuatı ile ilişkisi olan diğer mevzuatlarda tam bir uzman.
    Ben de 2022 aylıkları ve evde bakım aylıkları olsun ilgili konuların hem mevzuatına hem pratiğine vakıfım (sizler sayesinde tabi. her sorununuzu yazdınız. Bu şekilde neler donuyor ogrendik).

En geç 1-2 hafta içinde ben butun bulguları dökümanları derleyecegim. Zaten bundan önceki de ondan onceki yönetmelik hukumlerini uygulamalarını aksamaları biliorum.

Burada saolsun hepiniz sayesinde, o hastanelerden tutun o kurumları dolaşan adımlarınız ve geri dönüp burada anlatmalarınız sayesinde tum sorunlara vakıfım.
    Arkadaşla oturup masaya yatıracagız her konuyu. gerekirse başka avukat arkadaşlarla da çalışacagım.
    Zaten her şeyi buradaan paylaşıorum edindiğim her turlu bilgiyi buradan sizlere aktaracagım.

Soru cevaplarken haklarımızı aramak adına ne varsa kaf dagının ardında olsa bulacagız!

Şimdilik sizler Bakanlıktan tutun ilgili, sorumlu kim varsa hangi kurum varsa rahatsız edin!
    yazın ne yazıyorsanız yazın rahat olun.
    Bu rezaletin farkında oldugumuzu bilmeliler.
    Bu konuda zamanla yarışmak zorundayız.

farzdedin ki acil durum ve herkes aklına geleni yapsın. rahatsız etmeli! teller, adresler, uykular onlara da haram olmalı!

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

valla ben asp twit hesabından bakana sordum engellilerin önünü açmak 2022 maaşlarını almayı zorlaştırmaklamı oluyor birde engellileri gidipte çevrede araştırmak onları küçük düşürmezmi diye yazdım herkes asp e böyle sorular sorarasa yani nekadar çok soru ozaman belki yanlışlıklarını anlarlar hadi asp e mail yağmuru hadi başlatalım bu kampanyayı sayın kalem hanımın da dediği gibi herkes ulaşabildiği yere ulaşşsın

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yazılması gereken her yer yazıyorum herkeste yazmalı en azından her şeyin farkında olduğumuzu bilsinler

Üye
    Icemaker Avatarı

Son Giriş
    07.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engellinin önünde ki engelleri kaldırıp çocuk haklarını güçlendireceğimiz, yoksulluğun azaldığı bir 2013 istiyoruz.

Bunlar Fatma Şahin'in twitter hesabından yaptığı açıklama. 1 saat önce yazmış birde. Sayın bakan engeli kaldırmak değil resmen önümüze dağ koydunuz.

Üye
    eşref maden Avatarı

Gerçek Adı
    eşref
    Son Giriş
    28.02-2014
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu nasıl bir yönetmelik ya adres değişikliğinde maaş durduruluyor.üstüne yeni araştırma ve muhtaçlığın onaylanmazsa kesiliyor.ve bir yıl içinde yeni vakfa bildirmessek maaş gene kesiliyor. gider gelirden çıkarılmadan hesap yapılıyor 119 lirayı geçince gene kesiliyor.geliri bölecekler maaş alabiliyor ama yok birde gideri hesaplayalım bakın gider fazla refahı gösterir farkı gelire ekle böl 119 u geçti kesin bu yönetmelik değil kesim hane sanki

melek hanım geçici ikinci maddeyi yorumlar mısın. benim gibi bu durum da olan çok kişi var sanıyorum

GEÇİCİ MADDE 2 – (1) İl veya ilçe idare kurulları tarafından ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından muhtaçlık kararı alınmış olmakla birlikte aylık bağlama işlemleri henüz tamamlanmamış olanlar hakkında alınmış muhtaçlık kararlarının geçerli olarak kabul edilmesinde ve aylıklarının bağlanmasında geçici 1 inci maddeye göre tekrar muhtaçlık tespiti yapılması gerekmez ve bu durumda olanların aylık bağlama işlemleri, 22 nci madde ile yürürlükten kaldırılan Yönetmelik hükümleri çerçevesinde Bakanlık ve Vakıflar tarafından sonuçlandırılır.
    burdaki il veya idare kurulları tarafından diyor.burda maliye ve deftardarlıklara başvuru yapan ve işlemi devam edenler mi kart ediliyor. bizler yeni bir gelir testine tabi olacakmıyız. sanki bana bir ihtimal toplu parayı alırız gibi geldi

Üye
    Icemaker Avatarı

Son Giriş
    07.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

maaşı kestirmeyi bile düşünüyorum yarın öbür gün birde borç çıkartırlar iyice mahvoluruz.

Üye
    eşref maden Avatarı

Gerçek Adı
    eşref
    Son Giriş
    28.02-2014
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şu değişen bakanların içinde keşke fatma şahinde olsaydı. biraz içim serinlerdi.

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen bende maaşı kestirecem yoksa iyi olmayacak bunun sonu

aile ve sosyal politikalar bakanı fatma şahinin facebook sayfasında 2022 maaşı için yapılan yeni değişikliğe bi vatandaş aynen şöyle yazmış

değişen ne olmuş anlamadım yine devletin güvensizliği araştırmaymışiçevre araştırmasıymış acaba mit teşkiltıda giriyormu bu araştırmaya yapmayın sayın bakan özürlü insanın zengini fakiri olurmu yaşayında görün bakalım bakıma muhtaç bir özürlü ile yaşamak nasılmış ,masrafları ne kadarmış ,Allah sizden bu adaletsizliğinizin hesabını soracaktır sizlere inandık destek olduk ama malasef yine gariban özürlü,zengin özürlü ayrımcılığı var zorluk ve engellilere engeller var Allah sizleri ıslah etsin ne diyelim

Üye
    MertAta Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    21.07-2016
    Saat
    14:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Eğer resmi gazetede yayınlanmşsa olay bitmiştir geçmiş olsun. Alt kattaki komşuma ve karşı komşuma gitmişlerdi geçen sene. Yeterince rencide edildim zaten ama sonunda maaşım bağlanmıştı ama şimdi daha kötü şeyler olacak maaşım %100 kesilecek çünkü evim kira değil ve babam emekli 830/4 . Kesmelerini geçtim yine evime gelecekler yine komşulara karşı küçük düşürüleceğim. En mantıklısı kendimiz gidip kestirelim. Engellilerin önüne bu kadar engel koyan bu hükümetide protesto ediyorum oy verirsem namusuz şerefsisiz.

Sayfa 3 / 17 İlkİlk 123456713 ... SonSon