Sayfa 2 / 17 İlkİlk 12345612 ... SonSon
Toplam 244 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    NCKZ Avatarı

Son Giriş
    23.06-2017
    Saat
    18:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    SGK inanın bunlardan daha insaflı idi. Zebani gibi çöktüler milletin başına. Benim 19 yaşında % 70 oranında zihinsel özürlü bir oğlum var. 2022 aylığı için başvurum reddedildi SGK 4a'lı olarak çalıştığım için. Ama dediler yakında bir yönetmelik yayınlanacak, yakını üzerinden sağlık yardımı alsa da bu 2022 aylığına etki etmeyecek. Ben ne zamandır bu yönetmeliği bekliyordum ümitle. Dağ fare doğurdu! Bu yönetmeliği hangi bürokratlar hazırlıyor bilmiyorum, ama uzaktan yakından özürlülerin yaşadıkları koşullarla en ufak bilgileri yok. Veya lüzumsuz gider diye düşündükleri için, bütçedeki yükü azaltmak için kasıtlı olarak yaptılar. Ama ne olursa olsun bu kadar gaddar olunamaz. Resmen bomba koydular, darmadağın ettiler her tarafı. Belki de şimdi kıs kıs gülüyorlardır bıyık altından. Aile ve Sosyal Yardımlar Bakanlığı yönetmelik üzerinde çalıştıracağı adamları ehil olanlardan seçsin. Tamam, ailenin nereden ne kadar geliri varsa bunları tespit etsin, mülklerine, arsalarına ve diğer varlıklarına rayiç bedel üzerinden oran koysun, ama giderleri düşmezsen ailede asgari ücretli olarak tek çalışan, kirada oturan 4 tane çocuğu olan, barınma, ısınma, eğitim, sağlık giderleri ile boğuşan bir baba veya anne ne yapsın? Yok kardeşim siz muhtaçlık sınırında değilsiniz diyor. 774 (Asgari ücret) / 6 (ailedeki fert sayısı) =129 TL. Vay efendim sen 119 TL. olan muhtaçlık sınırını geçiyorsun! Ya öfkeden kudurmak üzereyim sabahtan beri. Bakın ben size bir şey daha söleyeyim. Belki başka başlıkta açılması gerekir ama, şu evde bakım aylığı ile ilgili de bir çalışmaları var. Orada da büyük kayıplar olacağını tahmin ediyorum. İnşaallah yanılırım.

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haklısın NKCZ ama 2022 eneglli maaşları avrupadan geliyormuş hükümetten 5 kuruş çıkmıyormuş onuda kesiyorlar zaten 3 ayda veriyorlar işkence gibi .bide gözdiktiler maaşa iyice sinir oldum .

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

NCKZ, bomba yetersiz kalır rezaleti anlatmaya. Şiddetli deprem desek, engelliler ustune füze atışı desek haksız sayılmam.

halen sinirden sarsıntı geçiriyorum. Kendime geldikçe yazabiliorum. Her şey paramparça. yama gibi yapmışlar yönetmeliği. İşlerine geleni uygulayabilmek için.
    Geceden beri butun açılardan baktıkça hangi parçadan başlasam şaşırdım kaldım.

Vakıfların tecrubesizliği bilgisizliği, uygulama farklılıkları, mevzuatın yanlış yorumlanması da eklenecek bu depreme.

Ateşten bir çember içine alınmış engelliler.
    Öyle bir çember ki bunalan aylıkların hepsini fırlatacak.

nereden başlayacaz nereye bakacaz nereden tutacaz? Paramparça her şey. Daha beterin beteri.

hep birlikte paylaşmak zorundayız.
    Önce bu sarsıntıyı atlatalım.
    Sonra ciddi ciddi eğilelim meselelere.

Ama şunu eklemeden geçemeycem.
    Bunlar deprem sarsıntısıysa onlar daha deprem nasıl olur görmedi!

Bunların sonuçlarına tüm sorumlular katlanacak! Ya şimdi ya sonra!

Üye
    eşref maden Avatarı

Gerçek Adı
    eşref
    Son Giriş
    28.02-2014
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl ya benim kardeşim ögretmen il dışında onun geliride mi hesaba katılacak bana ne faydası var.ben bu mart kontrole gidecem istanbula raporumu yenilemem lazım maddi sıkıntıdan gidip gidemeyeceğim mechul.büyyük ihtimalle gidemem. şimdi ben tanesi 1.700 lira olan iğnemi nasıl alacam gss olsa ne olmasa ne raporsuz zaten alamıyorum.üstüne mide fıtığı amelliyatı olacam hastalığımdan dolayı burda olamıyorum. istanbula tmem şart ama nasıl gidecem babam naaşını dün çekti şimdiden bitti bu ay borç harç geçer. bidahaki maaşı borca verir ne bana beş kuruş kalır ne ona. tedavi için tek ümidi bir yıldır beklediğim maaşın toplu parasıydı marta yetişse diye baktım durdum hep bu yönetmelik onuda alır götürür.altı üstü 2000- 3000 arası bi para vereceklerdi alsın lar başlarıuna çalsınlar.o parayla doyacaklarsa buyursunlar alsınlar hangi umudumuz yer buldu ki bu bulsun.

Üye
    sekobaba Avatarı

Gerçek Adı
    serdaarrr
    Son Giriş
    10.07-2017
    Saat
    00:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Twitterdan facebooktan tepkimizi gösterelim arkadaşlar gerçi umursayacaklarını düşünmuyorum cidden saçmalık bunun yerine bu maaşı kaldırdıklarını söyleselr daha iyi olurdu.

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bencede tamamen kaldırsalar daha mantıklı olurdu.

Üye
    sekobaba Avatarı

Gerçek Adı
    serdaarrr
    Son Giriş
    10.07-2017
    Saat
    00:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bide borçlu çıkmasak iyidir kesiyorlarsa kessinler!

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

seçimlerde cevaplarını alırlar bence dank eder kafalarına

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

kalem apla bizim bi tanıdık var kocası bagkurdan emekli eşi bayan saglıktan yararlanıyor tabiki bu eşi bayan aynı durumda engelli .engelli maaşı alabilirmi alırsa saglıktan yararlandıgı için saglık karnesi yine kocası üzerindenmi devam eder yoksa yeşilkartamı geçer bilgi verirseniz sevinirim
    not:kocası 700 küsür maaş alıyor toplam evde 5 kişiler

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

turkıye senınle gurur duyuyor dıyen şakşakçılar napıcaklar bakalım maaşları kesılınce

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

insanların özel hayatına karışırlar ceza veriyorlar!biz engelilerin komşularımızı özel hayatımıza karıştırıyorlar biz insan değilmiyiz?bana ne benim komşumdan gidip ona beni soracaklar maaş için rezalet yazkalır olsun bu uygulamaya....2022 maaşı kesmek için baş vurucam büyük ihtimale...hergün komşuların bakışlarını görüceğime...kiramı biraz geç ödüyünce ev sahibi bana sert bi şekilde devletten maaş alıyorsun kirayı niye geciktiriyorsun söylüyor şimdi komşularda içine girdi yazık nallet olsun.....hastalığımızlamı uğraşıcaz devletin bize verdiği kuruşların ezyetiylemi

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu ciddi oy kaybını bi tespit etseler bence bu yönetmeliği kaldırırlar

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

allahın dağlıları meclıste sozde hak ararken bızım kımsemız yok meclıste partı çalışmları ne alemde bellı degıl daha hızlı olmak lazım bence.

Üye
    atildertli Avatarı

Gerçek Adı
    atıl
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    19:05
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

nedir bu saçmalık yaa anayasa mahkemesine gidelim hem evdebakım hemde 2022 aylığı için. belki benim babamla aram bozuk onun geliri nasıl benim gelirrimmiş gibi görülür saçmalıkkk

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çok doğru musty : engellileri ciddiye almadılar adam yerine koymadılar avrupanın verdiği 2022 maaşlarını kesmeye çalışıyorlar kimin parasını kimden kesiyorlar sonra dinden imandan bahsediyorlar hangi dine sığar bu kanun.insanları zor durumda bırakmak hangi dinde var

Sayfa 2 / 17 İlkİlk 12345612 ... SonSon