Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 19 mesajın 16-19 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Rica ederim Yorgunluk söz konusu bile olamaz. Asıl o kadar maaşınızı çekememişsinz yanlış bilmenizden dolayı ona uzuldum.

Şimdi bazı isteklerim olacak sizden.
    aklımda yanlış kalmadıysa evrak takipte online ödeme tarihiniz Ekim 2011 görunuyor. Siz bu durumda Aralık 2011 dönem aylıgınızı ve bu güne kadar olan maaşlarınızı hiç çekmemişsiniz

PTT'ye gidip şunu isteyin lütfen.

"Benim 2011 Aralık dönem aylığım (2022 aylıgım) PTT'ye yatırıldı. Lakin ben aylıklarımın yatırıldıgını bilmiyordum. Dolayısıyla Aralık 2011 dönem aylıgıyla birlikte ne kadar maaşım ilgili Kuruma ( Ozamanlar sgk primsiz ödemelere olmalı) gönderildi? PTT'de ilgili kuruma gönderilmeyen maaşım kaldı mı?"
    Öncelikle PTT'Den maaşlarınızın ne kadarının yatırıldıgını, yatırılan maaşlarınızdan ne kadarının ilgili kuruma geri gönderildiğini öğrenin. Döküman isteyin bunlar için.

Büyük ihtimalle siz para çekmeyince ve maaşlarınız kuruma gönderildiyse ilgili kurum da maaşlarınızı göndermemiş olabilir.

İlk önce pTT'den 2022 aylıklarınızla ilgili döküman isteyin.
    Halen PTT'de kalmış olan maaşınız varsa tahsil edin.

Sonuçtan haberim olsun muhakak. Çunku az bir maaş değil bu.

Neredeyse bir senelik maaşlarınızı tahsil etmemişsiniz.
    Bu arada online ödeme tarihi kaçtı dogru mu kalmış aklımda?
    PTT'den net bilgilerle gelin. Ondan sonra ona göre muhatabımız Aile Bakanlığı Sosyal Mudurlugu olacak.
    İlk aşama, PTT'ye yatırılan maaşlarınızın akibetini öğrenmeniz.
    Bunun sonucuna göre ikinci aşamaya geçeriz.
    Rahat olun çekmediğiniz her aylıgı geri alabileceksiniz.

Üye
    atalayxx Avatarı

Gerçek Adı
    gülsüm
    Son Giriş
    05.12-2014
    Saat
    11:55
    Yaşadığı Yer
    edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende adres değiştirmiştim ama sorun olmadı sen yeni adresi yazdında acaba maaş alacağın kurum veya ptt şubenin adresini bildirmemiş olabilirsin tekrar dene.

Üye
    suskun121 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    31.08-2015
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalem hanım pttden ogrenemedım bıldı alamadım baglıoldugunuz sosyalyardımlasmaya dılekceyle sorun dıyorlar

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hasan özür gecikme için. Siteye pek girmiyorum. Sen aklıma geldin anında tekrar girdim.

Hasan sana vereceğim şu adrese iadeli taahhütlü postayla dilekçe yazacaksın ve hiçbir aylıgını çekmediğini söyleyeceksin ve çekmediğin tüm aylıklarını geri isteyeceksin. PTT'ye de sordugunu ama onların bilgi vermediklerini de dilekçende belirtisin.

Şu adrese postalayacaksın:Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü | Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı | SYGM İletişim
    Verdiğim linkte tel numarası da var. Oradan da bilgi al. gerekirse alo 144'ü sürekli ara arada. O paralar senin yasal hakkın. ne demek vazgeçtim yahu! Sakın ha, o aylıklar hakkın senin.

Dilekçeni sakla dayanak olsun elinde.
    İstersen Aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğü sosyal yardımlar dairesine de başvurabilirsin işini takip için. Ama her halukarda o dilekçeyi dediğim adrese yaz ve postala.
    Bu konuda vakıflar bilgi veremez sana. Onların sorumlulugunda değil çunku senin olay.
    İşin aile bakanlıgı ile senin.

Aklımda yanlış kalmadıysa 2 sene boyunca çekilmeyen aylıklar geri alınamıyor. senin de neredeyse 8-9 ayın kaldı. Dilekçeyi o yuzden elinde sakla. O paralar alınacak! Başka yolu yok. Hakkın senin.

Gelişmeleri yaz lütfen buradan.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12