Sayfa 6 / 10 İlkİlk ... 2345678910 SonSon
Toplam 137 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    770 alcaz galiba destiny

2 aylık farkla

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oooo güzelmiş 770 TL

Üye
    hacerto Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bayadır giremiyordum siteye ve okuduklarımla hayrete düştüm.arkadaşlar bir kişi bir laf atmış ve gerisi peşinden koşmuş.böyle muhabbetlerde hep kalem ablayı ararım ve o bir şey yazmışsa gerisini takmam.bir bilen var kalem abla saolsun yazmış çizmiş.böyle konuşmaları bırakın.kimisi mart ayı maaşını alıcazmı maaş kesilcekmi vs vs.bakanlıktan veya yetkili mercilerden resmi acıklama gelmediği sürece rahat rahat hayatınıza devam edin.bırakın bu boş muhabbetleri.böyle bir durum söz konusu olursa?o zaman bir bilene danışır ona göre hareket ederiz.tekrardan saol kalem abla.

Üye
    vuralh Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ailede iki kişiden birisi bakım ucreti alıyor.. diğeri 2022 alabilirmi ?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Vuralh, mevcut mevzuata göre 2022 aylıklarında evde bakım aylıgı gelir olarak dikkate alınmıyor. Dolayısıyla her ikisi de eger 2022 aylıgı almıyorsa 2022 aylıgı için SDYV'larına (size en yakın vakfa kaymakamlık içindedir) başvurabilir.

Muhtaç oldugu anlaşılırsa aylıgı baglanır.
    fakat süreç karışık oldugu için gelişmelerden haberdar et buradan lütfen. Ya da bu forumda ayrı bir başlık aç olur mu? Oradan gelişmeleri yaz.

Üye
    vuralh Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başvuruda bulundum. 15 gün sonra belli olacak herşey... inş. Tüm engelliler için hayırlı olur...

Üye
    ad1l2 Avatarı

Gerçek Adı
    adil
    Son Giriş
    14.12-2016
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem;

peki annem 2022 özürlü aylığı alıyor ona evde ben bakıyorum ben şimdi bakım aylığı için başvuruda bulunacam ben bakım aylığı alırsam annemin engelli maaşı kesiliyormu ?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Vuralh,
    aylık başvurunuz sonuçlanınca buradan sonucu yazar mısınız?

...
    Adil,
    evde bakım aylıklarında 2022 aylıgı da gelire dahil edilir.
    Eger annenizin aldığı 2022 aylığı ile birlikte diğer tüm gelirlerin toplamı kişi sayısına bölündüğünde 467 lirayı geçmiyorsa evde bakım aylıgı baglanır. tabi evde bakım aylıgı için diğer şartları da uygun bulunursa.

2022 aylığı için bakalım duruma:
    anneniz 2022 aylığı alıyor ve evde bakım aylıgı da baglandı diyelim. Bu durumda evde bakım aylıgı, 2022 aylıklarında gelir hesabına dahil edilmez. evde bakım aylıgı alıyor diye 2022 aylıgı kesilmez. Bu konuda sorun yok.

2022 aylığı, evde bakım aylığı hariç hanede kişi başına düşen aylık gelir 119,62 lirayı geçerse ya da eşit olursa kesilir.
    Veya hanenin kişi başına düşen aylık harcalamaları 119,62 lirayı geçerse ya da eşit olursa kesilir.

ya da hak sahipliğine engel durumlar olursa. İstege baglı prim yatırırsa sigortalı çalışırsa, sgk2dan gelir ve aylık hakkı kazanırsa, emekli olursa, vs...

Üye
    vuralh Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem;

Başvurum reddedildi...

evde eşim ve ben yasıyoruz.. &84 bedensel engelliyim. (tekerlekli sandalyede) tek gelirimiz bakım ücreti... ve honda aracım..
    Reddedilme gerekçesi Aldığımız bakım aylığı ve arabaymış... hem ilçedeki hemde 144 deki memurlara derdimi anlatmaya calıştım ama anlamıyorlar..

LANET OLSUN BU BAKANLIĞI BU ŞEKİLDE YÖNETENLERE.. LANET OLSUN GELİŞİ GÜZEL KARAR VEREN KURULLARA.... ENGELLİ İNSANLARI SÖMÜREN ZİHNİYETE...

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben o karar verenleri tahmin edebiliyorum. tam bi sömürücü tipler cebindeki paradan başka bişey düşünmezler

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:46
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

bakım aylıgı gelirden sayılmıyor baglanması lazım kesinlikle

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

normali evde bakım maaşı gelirde sayılmıyor diye biliriz ama gel görki bizim türkiyedeki memurlar kafalarına göre evde bakım maaşı 2022 maaşından önce alınıyorsa ve sonradan 2022 engelli maaşına müracaat edildiyse res veriyorlar direk ama önce 2022 alıyo olsa sonradan evde bakım maaşına müracaat etse hiç sorun olmuyo hemen kabul ediyorlar bu konu yüzünden madur birsürü engelli arkadaşlarımız var umarım düzelir bir hak hukuk yoluna girer

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Vuralh evde bakım maaşı gelir sayılmıyor bu son yönetmeliktede bu şekilde hemen pes etme ve sadece araba ise oda şu an için geçerli olan arabanızın kas
    ko değerinin 120 de biri 119 tl nin altında olacak şunu düşünerek harek ediceğiz.
    Gelir seviyemizi yani emekli çalışanları bulunduğumuz adres dışında göstereceğiz ve ev kimin olursa olsun kira değilse evin rayiç bedelinin 240 ta birinin altında olması ve araçların kasko değerinin ki kasko olayıda yeni değişti 120 de biri nin altında olması şartına bağlıyız en azından şu an için.
    Şimdi detay istemem ayıp olur ama anlattıklarımdan küçük farklılıklar varsa dahi hemen ki bir avukata danışarak hakkını ara resmen hak gaspından başka birşey değil bu uygulamalar.
    Ayrıca her hangi bir başvurumuzun red edilmesi bugünün veya düne bağlı kabul edilmiş başvuruları bağlar. Burda yapmamaız gereken se yeni şartları tam öğrenip şartlarımızı ona göre uygulamamız.

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ya endüşük rayiç bedelleri 27000tlden başlıyor zate bunun 120/1:235 tl falan yapıyor bu yömetmelikte herşey çok güzel hesaplanmış

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Walera güzel kelimesi hiç kalır
    Bakınız seçenek ki benim anlatımımla hava deliği bile kalmamış.
    Siyasi anlamda sosyal anlamda hangi anlamda bakarsanız bakın koca bir kitleyi yok saymak veya verileni alıyorum gibi bakış açısısyla ancak zarara uğraralar, burda göze alma durumu söz konusu ,yani vermiyorum ne olacak gibi olacağı da görünen üzerinde zayıf kaldık ne organize olabildik nede bizim adımızda açılan derneklerin ne kadar işe yaramaz kurumlar olduğunu gördük
    Yanlız aklen hukkuken ve sosyal açıdan bakıldığında bu tavır hoş görülecek bir tavır değil dikkat edin yapılacak bir şey kalmamış değil sadece henüz zarar görenler azınlıkta
    Benim bakış açımla zarar gören herkes son yönetmelikle hakkı sayılabicek bir durumu hakksızca kaybetmemek için dava açmak sadece 120 tl gibi bir tutarda harç yatırması gerekecek
    Bu durum insani açıdan en basitinden 37 yıl önceki bir yasanın içinin boşaldığını ve o günkü açlık seviyesi üzerinden hareket edilerek 119 tl yi kabul etmez veya insan hakarını ihlal den bir durum olduğunu her anlamda kabul eder sanırım aklen en azından mantıksız lığı görür ve mahkeme durumu kabul etmez ve bir emsal çoğumuzu kurtarır ve gücü olan mahkemece red edilmesi durumunda dahi ana yasa mahkemesine götürerek yönetmeliğin iptalini bile sağlar.
    Bence bizi yok sayarak başına büyük sorun alan hükümettir.
    Gücümüzün farkında olalım ve birbirimize destek olalım

Sayfa 6 / 10 İlkİlk ... 2345678910 SonSon