Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ömer teke Avatarı

Gerçek Adı
    ömer teke
    Son Giriş
    28.12-2012
    Saat
    21:09
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba ben yaşlılık maaşı ile ilgili bilgi almak istiyorum. benim babam tc batandaşlığına 5 sene önce geçti ve 65 yaşın üzerinde daha önce herhangi bir işte çalışmadı bu yüzden de sigortası yok aylık geliri de yok denecek kadar az. Bu durumda babam yaşlılık maaşı alabilir mi , alabilir ise aynı prosüdürü mü uygulayacağız , cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    babanız T.C. vatandaşı olmuş. Bu durumda yaşlılık aylığı için şartları da uygun bulunursa evet, yaşlılık aylığı baglanır.
    65 yaşının üzerindeymiş zaten. yaş açısından sorun yok. Eğer muhtaçlık kararı da olumlu çıkarsa yaşlılık aylığı baglanır.
    yaşlılık aylığı için SDYV'ya başvuracaksınız.

Şöyle demişsiniz: "...alabilir ise aynı prosüdürü mü uygulayacağız..." burayı anlamadım. "daha önceki sisteme göre mi" diyorsunuz yoksa "daha önce bir başvurusu mu oldu" demek istiyorsunuz?
    ...
    Kurum değişikliğinden kaynaklanan aksamalar var. Fakat bunlar vatandaşın magdur edilmesine sebep olamaz.
    Siz vakıflara gidin başvurunuzu yapın. Gelişmelerden haberim olsun lütfen.