Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 69 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    memet zeki Avatarı

Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sosyayal yardımlar net deki duyuruyu okudum 5kişilik ailede gelir 1500 tl gider 1600 tl gderi 5'e bölmüş. burda bir yanlışlık yokmu? bir türlü anlamadım izah edecek varmı?

Üye
    TTedTT Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    16:30
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Selçuk bey ben lisans mezunuyum ve ağır engelliyim, bilirsiniz ki ağır engelliyi devletten başkası istihdam etmez. Sizler kurum olarak ben ve benim gibilerin istihdamı için itici güç olun, ekstra öncelik tanıyarak fırsat eşitliği getirin. Böylece aldığımız sosyal yardımlar başkalarına verilebilir, bu sayede kimse kendini kasmaz ve kaynaklar verimli harcanmış olur.
    Bir bütün olarak sosyal destek politikalarının zemini kötü...

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    10:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

bize verilen 3 kurus maas geri alacak bunlar gerci fazlasiyla aliyolar bunlara oy vermeye devam edin daha neler gidecek elimizden herseyi yalan olan bu hukumet kadar hukumet gormedim azimi acacam simdi gozumu yumcam ulan hastaneye gidioz rapor icin 3 ay sonraya gun verio herseye rapor istiyolar bikmadilar engellilere eziyet cektirmekten gerci ben buraya ne yazsam bos 2 3 kisi okucak sayfayi kapicak adamlarin umrundamiyiz sanki üstlerinden sirkelediler bizi sydv ye daha ne diyim

Üye
    azad21 Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

2022 maaşı alannlar tekrardan heyete girip yeniden rapormu çıkaracaklar.bence bu saçmalıkkk?

Üye
    Icemaker Avatarı

Son Giriş
    07.11-2016
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

80 yaşındaki dedeye maaş şoku!Tokat'ta yaşayan 80 yaşındaki Burhan Yiğit'e 14 yıl önce Bağ-Kur vasıtasıyla bağlanan emekli maaşı, hesaplamanın yanlış olduğu belirtilerek iptal edildi. 14 yıl boyunca ödenen maaş ise faiziyle geri istendi

daha nerden kesebiliriz diye düşünüyorlar bizimkiler zaten ilk sırada bravo size yunanistandan beter ettiler

Üye
    azad21 Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 2022 maaşları sosyalyardımlaşma dayanışma vakfına devrolduğundan dolayı? aldığım bir duyuma göre şu an 2022 maaşı alanlar tekrardan heyete girip rapor çıkaraçmış bu haber doğrumudur?? yani tekrarr hastaneye başvurup heyete girip rapormu çıkaracağız?? bu konu hakında bilgi verirseniz sevinirim

Üye
    koray26 Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    23.03-2015
    Saat
    07:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar benim 2022 maşım yeni bağlandı eylülde ilk maaşımı aldım şimdi yenidenmi sağlık raporu istenecek muhtaçlık kararı yenidenmi alınacak ben abimle yaşıyorum başka kimsem yok oda asgari ücretle çalışıyor başka bir gelirimiz yok ev kira rapor oranım yüzde 70 acaba maaşım iptal edilirmi ?

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar şimdilik herkes yeni çıkacak yönetmeliğin derdinde,onun için size kimse net cevap veremez.

şu memlekette devlet tarafından bir adam yerine konulmadım yanarım ona yanarım. 30 küsur yaşındayız çalışacak durumumuz yok devlet babadan 2022 maaşı istiyoruz babanın asgariden de olsa emekli maaşı ve 20 dönüm arazisi var sana baksın diyor,ama ekmeğimi suyumu dahi başkalarından istemek zorundayım dedim anneme asgari ücret veriyor,yahu ben koskocaman adamım azdan çoktan adı maaş olan birşey benimde elime geçsin diyorum,yooooo sen ne kadar büyüsende ananın babanın kuzuzusun diyor,onların eline asgari ücretler geçtikten sonra sende arada geçinir gidersin diyor.

hergün herşey için yeni bir gün ileriye doğru adım atılacak bir zaman dilimidir ,ama şu bizim 2022 mevzuatı için tam tersine mi işleyecek nedir?ileri adımı geçtik hali hazırda alabilenleri bari mağdur etmese syn. bakan.

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ahh ahhh şu tayyip...

Üye
    hopesteal41 Avatarı

Gerçek Adı
    ÜMİT
    Son Giriş
    29.11-2014
    Saat
    14:02
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selçuk mumcu arkadaşımız bu yazdıklarımı iyi oku ve burdaki kişileri birdaha böyle asılsız yere telaşa düşürme..2022 sayılı kanun ile 3294 sayılı kanun ayrı şeyler. 2022 özürlü kanunu ve bu kanuna göre işlem yapılmaktadır. 3294 nolu SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMAYI TEŞVİK KANUNU dur. buradan size düşen görev ise mal müdürlüklerindeki yükü alıp sizlere yüklemesi ve muhtaçlık kararını kendi bünyenizdeki heyetin vermesi. muhtaçlık kararını eskiden mal müdürlüğü nasıl alıyosa ise sizde aynısı kanun ne gerektiriyorsa aynı şekilde almanızdır. burda şu da çıkıyor siz kalkıp 3294 yasayı özürlü yasasıymış gibi çıkıp söylüyosunuz. bu yaptığınız yanlı bir söylemdir. 3294 nolu yasa özürlü olmayan ve ailesi fakir ve muhtaçlık sınırının altında olan bireyleri içindir.buradan şu çıkıyor durumu iyi olmayan ailelerin hanedeki kişi başı gelir. muhtaçlık sınırının altında olur ise onlara yardım. etmenizdir. özürlü 18 yaşından büyükler için hertülü özrülü bireyin kendi geliri toplamı 115 tl geçmemesidir. eğer geçerse kesilir kanun bunu söylüyor. kanunları bir birine karıştırmadan insanlara daha sağlıklı bilgi verirsen seviniriz.

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

özellikle doğuda yeşilkart ve bakım aylığı konusunda usulsüzlük olduğundan yeni sistem daha adil olabilir ki öyle olmasınıda temenni ederim.

Üye
    DURSUN_08 Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    artvin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem abla muhtaçlık araştırması vakıflar yapıcak yanlız süresiz raporları olan özürlüler tekrar rapor istenmeyecek çünkü aile sosyal politikalar bakanlığına sordum süresiz olanlara tekrar yeniden rapor istemiyoruz dediler sadece gelir tespiti yapıcaz dedi gelirde evde kalan özürlüye aylık 115 tl den yüksek çıkıyor ise vakıflar maaşlarınızı iptal edecek. Eğer 115 tl yi aşmıyorsa maaşlarınızı almaya devam edeceksiniz dediler. özürlülerde üstüne kayıtlı araç ve tapu ve yan gelirlere öncelikle bakılacak...

Üye
    Selçuk Mumcu Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk Mumcu
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    13:25
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hopesteal41;

Kanunaları birbirine karıştırdığım yok. 2022 Sayılı Kanun der ki: "muhtaçlığını İl veya İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından alacakları belgelerle kanıtlayan Türk Vatandaşlarına hayatta bulundukları sürece, 300 gösterge rakamının her yıl bütçe kanunu ile tespit edilecek katsayı ile çarpımından bulunacak tutarda aylık bağlanır". Muhtaçlık tespitini biz de 3294 Sayılı Kanun hükümleri göre yapıyoruz. Olay bu kadar basit.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Kanunları bu şekilde yorumlarsanız işimiz var bizim Selçuk Bey

Hayır o kadar basit değil üzgünüm. 2022 Kanunu ile 3294 Sayılı Kanunu karıştırmaya devam ederseniz olmaz

NOT: demin yazdıklarımı sildim farklı konuydu, dalmışım Yanlış Yorum olacaktı az kalsın. Ama dediklerim halen geçerli.

2022 aylıklarında muhtaçlık durumu mevcut yönetmeliğe göre verilmek zorunda.
    Çünkü bu aylıklar 2022 sayılı kanun uyarınca veriliyor. Bakanlık da bu yönetmeliği begnemiyorsa geçsin yeni yönetmelik çıkarsın. Ama öbür türlüsü mumkun değil. yasal olmaz.
    Vakıflar daha mevzuat değişmeden muhtaçlığı 3294 sayılı kanuna göre yaparsa sonuçlarına katlanmalıdır da!
    Bakanlık yönetmelik değişikliğine gitmeden farklı bir işlem yapamaz vakıflar. bu kadar basit!

Üye
    ceylanlılı Avatarı

Son Giriş
    03.12-2013
    Saat
    12:31
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar bana iş versinler maaşları kendilerin olsun

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon