Sayfa 9 / 19 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon
Toplam 278 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benim bildiğim devletin bazı memurları bu paralar ceblerinden çıkıyormuş gibi hareket ediyorlar.oysaki asıl işleri vatandaşa hizmet neyseki bunlara karşı mücadele edenler var
    teşekkürler
    melek hanım
    erdal bey

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen biyo burdada öyle sanki yardımlar maaşlar ordaki memurun maaşından kesiliyormuş sanki kendi cebinden çıkıyormuş gibi davranıyorlar bunu yaşadım gördüm. gördükten sonra dahada gitmedim sydv 'ye

Üye
    Selçuk Mumcu Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk Mumcu
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    13:25
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya gidin arkadaşlar bir malmüdürlüğüne bakalım 2022 başvurusu yapmak istiyorum diyin. Bakalım sizin başvurunuzu alacak mı? Yoksa SYDV'ye mi gönderecek? Bu tweeti yazan bakanlık çalışanları şu anki mevzuata göre hareket etmişler. Ama durum böyle mi acaba? Dediğim gibi gidin bir malmüdürlüğüne bakalım ne olacak?!!

Evet, olacaklar hakkında bilgi veriyorum. Hatta durum kesinleşti malmüdürlükleri başvuru dahi almıyor, siz burada işin içinde olan biri olarak benden daha iyi bildiğinizi iddaa ediyorsunuz. Buyrun malmüdürlüklerine, kaymakamlık bünyesinde faaliyet gösterirler. Gidin 2022 maaşı başvurusu yapmak için ya da 2022 ile ilgili bir soru sormak için bile gidebilirsiniz. Sizi gönderecekleri yer SYDV'dir!

siirtli56;
    Şu anki aşamada beklemek durumundasınız, zaten aylıklar bakanlığımıza geçtikten sonra aynı dul maaşında olduuğu gibi bir işe girdiğiniz anda engelli aylığınız anında kesilecek. Siz şu durumda yılbaşından hemen sonra bağlı bulunduğunuz SYDV'ye uğrayın yine de.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: TTedTT Mesajı Gör
    Mevzuata göre kesilmeyecek, değişiklik yok!
    2022 Maaşı Rehberi | sosyalyardimlar.net
    En üstteki mavi kutucuğun altındaki DUYURU'yu okuyunuz.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Selçuk Bey öncelikle teşekkürler. Duyuruyu okudum. Aile Bakanlığı sitesinde aradım bulamadım tabi.
    Böyle gelişmeler oluyor ve engelliler bilgilendirilmiyor bile! Bakanlık ayıp etti!
    Bu insanlar en ufak bir bilgi için malmüdürlüğü, SDYV vs kurumlar arasında gidip gelmeye mecbur mu? Böyle rezalet olur mu yahu?
    Tam bir kaos demekte ve tedirgin olmakta haklıyım.
    Selçuk Bey ne sizin bir şeyleri bilmeniz ne benim bir şeyleri bilmemiz bu yaşanılan kaos ortamını engellemiyor. Gördüğünüz gibi Bakanlık twitter uzerinden kendisiyle çelişmiş bir de" malmüdürlükleri/defterdarlıklara başvurulsun" demiş.
    Sırf bu bile yaşadığımız sorunu içinde bulunduğumuz süreci gözler önüne seriyor. Tam bir karmaşa.
    Acaip bir bilgi kirliliği var şu an. Bundan geçtim engelliler ne yapacak nasıl edecek onları adam yerine koyup bilgilendiren yok yahu?
    Ayıp yahu!
    Yukarıdaki duyurudaki bilgiler halen geçerli mi, değişiklik oldu mu?
    Çünkü o duyuruya göre şunlar deniliyor özetle:
    1.5.10.2012 tarihinden itibaren muhtaçlık kararının alınması, aylıkların baglanmasına ilişkin tüm iş ve işlemler vakıflar tarafından yapılacak.
    Yani 2022 aylığı için SDYV'na başvuracaksınız arkadaşlar. Muhtaçlık kararlarını İL/idare kurulu değil vakıflar alacak karara baglayacak.
    2. 15.10. 2012 tarihinden itibaren muhtaçlık kararı alınan, eksik evrak vb. nedenlerle yazışma yapılması beklenen dosyalar SDYV, Malmüdürlükleri/defterdarlıklar tarafından Genel Müdürlüğe gönderilmeyecek.
    Bu, şu demek. Bu tarihten itibaren bu dosyalar bekletilecek.Bütünleşik sistem modülleri, vakıfların kullanımına açılmasından itibaren dosyalar sisteme işlenecek. Yani Bütünleşik sistemi vakıflar kullanınca işlemler başlatılacak.
    15.10.2012 tarihinden itibaren muhtaçlık kararı alınan eksik evrak vs nedeniyle yazışma yapılaması gereken arkadaşlar bekleyecek mecburen.

3. halen aylık alanlar Bütünleşik sistem üzerinden vakıf bazında dağıtılacak. Halen aylık alan arkadaşların muhtaçlıkları 5.10.2012 tarihiyle 1.05.2013 tarihleri arasında yeniden degerlendirilerek Mütevelli heyeti Kararı alınacak. Ayrıca yeniden sizlerden sağlık raporu istenecek bu süreçte.
    Şartlarınız uygun bulunursa aylıklara devam, aksi takdirde aylıklar kesilecek.
    Bir değişiklik olmazsa duyuru bunları diyor.

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yaşamak istemediğim bir yer.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

bu işi sırf maaşlarımızı kesmek için yapmış hükümet

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

3. halen aylık alanlar Bütünleşik sistem üzerinden vakıf bazında dağıtılacak buradaki anlatılan nedir?

Üye
    hizal Avatarı

Gerçek Adı
    muzaffer
    Son Giriş
    13.10-2016
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2022 Maaşı Rehberi | sosyalyardimlar.net hali hazırda aylık alanlar ..... özürlü aylıkları için raporların yenilenmesi gerekiyomuş hastene raporuysa bu çileyi tekrar çekmek işkenceden başka bişey değil inşallah hastane raporu değildir.

Üye
    Selçuk Mumcu Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk Mumcu
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    13:25
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Raporun yenilenmesi gerektiği nerde yazıyor?

Bir de arkadaşlar, gelir tespiti ile ilgili yeni bir çalışma yapılıyormuş sanırım 2022 ile ilgili. Belki eski sisteme daha yakın bir gelir tespiti olabilir, belki daha da iyi olabilir. Bekleyelim, görelim hep birlikte.

Üye
    *malcolmx* Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

arkadaşlar bu yazıyı anlayan beri gelsin.mesela ben evliyim 2022 maaşı alıyorum.babamın evinde kalıyorum.babam 750 tl emekli maaşı alıyor.hanede 5 kişiyiz.750 yi 5 e bölünce 150 tl oluyor.benim maaşım kesilecek mi?bir yaşında bebeğim var.yazıklar olsun.bence daha kolayı var.devlet tüm engelleri toptan imha etsin.uğraşmasınlar boşuna.bu daha kolay olur
    2022 maaşı gelir hesabı nasıl yapılıyor, 2022 maaşı gelir hesabına kimler dahildir?

2022 aylığı için gelir hesabı yapılırken başvuran kişinin ikamet ettiği hanede yaşayan kendisi de dahil tüm kişilerin gelirleri ve giderlerinden yüksek olanı dikkate alınır. Bu şekilde bulunan hanenin toplam geliri hanedeki kişi sayısına bölünerek hanede kişi başına düşen gelir hesaplanır. Örnek vermek gerekirse 5 kişilik bir ailenin aylık 1.500 TL geliri 1.600 TL de gideri yani harcaması bulunsun. Bunlardan yüksek olanı yani ailenin giderleri dikkate alınıp 1.600 TL’lik gider hanede bulunan kişi sayısına (5′e) bölünerek hanede kişi başına düşen gelir hesaplanır. Örneğimizde 1.600 / 5 sonucu kişi başına düşen gelir 320 TL çıkmıştır. 320 TL 115,97 TL’lik gelir sınırını (Bu sınır 25 Kasım 2012 itibari ile dikkate alınmıştır. Gelir sınırları her 6 ayda bir memur aylık katsayılarına göre tekrar güncellenir.) aştığından başvuran kişinin 2022 aylık talebi reddedilecektir.
    3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu’unda belirtilen hane bazlı yaklaşım gereği 2022 maaşında gelir hesabına dahil edilecek kişiler başvuranla birlikte hanede ikamet eden tüm bireylerdir. Bu kişilerin yakınlık dereceleri ya da kan akrabalığının olup olmadığına bakılmaz. Hepsi bir hanenin ferdi olarak kabul edilir. Öyle ki aynı hanede ikamet eden birden fazla aile bile olsa bu kişiler tek bir hane halkı olarak dikkate alınarak gelir, gider ve hanede yaşayan birey sayısı hesabı buna göre yapılır. Başvuran kişinin başka adreslerde yaşayan akrabaları (Annesi, babası, kardeşi vs. Her ne ad altında olursa olsun tüm akrabaları) kişinin gelir hesabında dikkate alınmaz.

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yanlış bir durum yok malcolmx hanede kişi başına düşen gelir 115 tl yi geçerse 2022 maaşı kesiliyor
    115 tl yi geçen zengin sayılıyor yani mantıksızlık diyecedğim artık terbiyem müsade etse daha çok şeyler söyleyeceğim
    mesela 4 kişilik bir aile düşünülem ailenin kişi başına düşen gelir kişi başına 120 tl kabul edelim 120x4 =480 tl yapıyor şimdi bu aile zengin sayılıyor ve maaşı direk kesiliyor
    mantıksızlığa bakın halbu ki aylık faturaları hesap etseniz 500 tl yi geçiyor bu olay hakkında ne söylesem boş kişi başına 115 tl ile geçinen bir aile varsa nobel ödülü vermek gerekir
    gerçektende içler acısı bir durum ..

Üye
    *malcolmx* Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

iyi de engellilerin çoğu zaten mecburen ailesiyle yaşıyo.onlardan destek alıyo.devlet bebeğimin mamasına mı göz dikti şimdi? ayıptır günahtır?benim % 80 raporum var.ne yapayım.nereye gideyim.böyle müslümanlık olmaz.

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hepimiz aynı durumdayız ama elden de birşey gelmiyor kanun çıkarmışlar uygulayacaklar ama işine gelen kanunu uyguluyor işine gelmeyenide uygulamıyor
    şimdi ben beklyorum ne zaman eve gelecekler ve ne zaman maaşımı kesecekler diye bekliyorum aynen ölümü bekleyen hastalar gibi oldum..

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşAllah kesilmez arkadaşlar

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

geçerilebilir çünkü içlerinde hak etmeden maaş alıp esas hak sahiplerini madur edenler var ama tabi işin tadını kaçırmadan

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sağlam türk işin tadı çoktan kaçmış kişi başına 115 tl yi geçenlerin maaşları kesilecekmiş sence bu işin tadı mı kalmış haketmeyipte maaş alanları bizlerde lanetliyoruz ama haketmeyip te maaş alanların maaşını da devletin memurları bağlıyor yani herşey devletin elinden geçiyor eğer ki sahtekarlıkla maaş alanlar varsa bu devletin suçu bizim suçumuz değil

Sahte rapor veren hastane suçlu muhtaç olmayıpta torpille maaşı bağlayan devletin memurunda suç sahtekarlara maaşı bağlıyor sonrada haketmeden maaş alanlar var onları tespit etmek için yeniden gelir testi yapıyorlar kendi suçlarını kabuletmiyorlar gerçekten engelli ve muhtaç olanlara 115 tl gelirin var evde lcd televizyonun var diye maaşını kesecek sahtekarlık varsa devlet içinde arasın gerçekten muhtaç olan engellilerde değil...

Sayfa 9 / 19 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon