Sayfa 8 / 19 İlkİlk ... 45678910111218 ... SonSon
Toplam 278 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    azad21 Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kalem hanım ben evde bakım maaşı alıyorum 2022 den almış olduğum maaş kesilecekmi? bu duyumu nerden aldınız?

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:53
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

bende, merak ediyorum kalem apla evde bakım alanların 2022 den aldıgı maaş kesilecekmi kim söylüyor

Üye
    TTedTT Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    16:30
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Azcık konuyu okuyun daaa!

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engellilerin maaşlarını kesmeyle bütçe düzelmez diğer açıkları kapatsalar daha mantıklı

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar Selçık mumcu'nun yazdıkları doğru. çünkü burda hem 2022 maaşı hemde evde bakım maaşı alanları evde bakım maaşı kesilmiş .şimdiden gözden geçirilmeye başlanmış.bir eve devletten 2 maaş veriliyorsa biri kesiliyor .

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ne yani artık hem evde bakım aylığı hem de 2022 maaşı alanlardan mutlak biri kesilecek mi? Bu kesin midir? @Kalem abla bir el atsan...

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malesef Loris hem maaşı hem yardımları kesiyorlar .

Üye
    berfin Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    9

Yeni düzenleme bir gelsin bakalım görelim inceleyelim ola ki bizim aleyhimizde ,bizi zora sokacak düzenlemeler olsun o zaman nasıl tepki gösterilir görürler.Bir şey demiyoruz sokaklara çıkmıyoruz diye suskunluğumuzu suistimal etmesinler tepemizi attırmasınlar.verilen iki maaşa(bakım ücreti ve 2022 engelli maaşı)göz diktiler o kadar adamlarsa gitsinler zenginlerden alsınlar vergileri yükselterek.yook bunların gücü bize yeter sanıyorlar yok öyle yağma!3 aylık aldığımız nedir anca kendi ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz ,zaten başkalarına bedensel anlamda muhtacız bırakında maddi anlamda da ailemize yük olmayalım.aylık bakım ücreti dediğimiz şeyde günlük yaşamını başkasının yardımı olmaksızın yürütemeyen ağır engelli insanlara sunulan bakıcı aylığıdır.Mesela annemiz bakıcı maaşı almakda,istese çalışabilir eve katkı sunmak için ama neden çalışamıyor çünkü ağır engelliye bakıyor ,evden çıkamıyor annenin hayatını bir şekilde kısıtlamış oluyoruz bunun yükü de omuzlarımızda,,mesela anne-babamız yaşlı,bize bakamayacak durumdalar,ben bakıcı tutsam zaten bu bakıcı aylığını bakıcıya vercem eee peki benim özel ihtiyaçlarımı,faturalarımı hangi yerden karşılayacağım.Eve giren bir maaşla zaten zar zor geçiniliyor.Bana kalsa her iki maaşıda önkoşulsuz çalışamayan engellilere bağlanması,raporda ağır engelli ibaresi gözetmeksizin.Bizim saftirik engelli arkadaşlarımızda güya ,haksız yere maaş alanlardan şikayetçi.haksız yere maaş alan nedir arkadaşım ne haksızından bahsediyorsun memlekette verilen maaşlar belli geçinme koşulları belli,iki kuruş maaş bğlanacak onun ağzını yapıyorsunuz!!!Gidin haksız yere milyarları trilyonları çalanlardan hesap sorun siizn gücünüz anca kendi denginize,fazlası biraz sıkar!!!!!

Üye
    azad21 Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

senin alahına kurban berfin bacım görüşüne canugönülden katılıyorummm

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet haklısın berfin hanım benim kanımca bu durmlarda 2022 olsun bakım maaqşı olsun tek kriter kişinin gerçekten özürlü olup olmadığı dır gerisi hikaye

Üye
    TTedTT Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Mevzuata göre kesilmeyecek, değişiklik yok!

Üye
    siirtli56 Avatarı

Gerçek Adı
    mert tunç
    Son Giriş
    05.05-2014
    Saat
    00:46
    Yaşadığı Yer
    siirt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selçuk Mumcu;

ben maaşımı nasıl iptal ettirecem memur oldum da sana zzahmet bir yol göster?

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selçuk mumcu sydv memuru bence uyardı bizi.dikkatli olun diye .kötü niyeti yoktur kesmeye meraklı değil .ama yeni düzenlemeyle 2022 maaşları her ay ödenebilir .(inşallah)

Üye
    TTedTT Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

ASP Bakanlğının attığı twitte bakarmısınız;
    "Özürlü aylığı için ikamet edilen yerlerdeki defterdarlık veya malmüdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir." Bu nedenle sadece mevzuata inanın, ağızlara değil! Dünyanın binbir türlühali var, sarhoşu var berduşu var...

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    TTnet teşekkürler
    Demek ki buranın linkini vermek ve Bakan'a twit atmak işe yaramış. Senin alıntılatıdığın twiti Aile Bakanlığı 3 saat önce atmış.
    Selçuk Bey evet bu konuda ne diyeceksiniz?
    Onca mesaj yazdık mevzuat değişikliği yok dedik ugraştık, biz yazdıkça "olacaklar hakkında bilgi veriyorum" dediniz söz değiştirdiniz.
    Lütfen mevzuat değişikliği olmadan bilgilendirme olmasın bir daha. Zaten yeteri kadar kaos içindeyiz her duyuma göre hareket edecek halimiz yok.
    Anladığım kadarıyla arkadaşlar burada yazılanlar işe yaramış. Mevzuat değişikliği olunca uygulamalar başlayacak SDYV'lerce.
    Mevzuat değişikliği olmadan kimseye itibar etmemek gerek.
    Mevzuat haricinde olan duyumları buradaki gibi sıkı tartmak gerek.
    Yalnız yine de takipçisi olmak şart.
    Benim kafamı karıştıran şu hane bazlı her türlü gelirin sorgulanması...
    Denildiği gibi gelir hesabında hanedeki kişi sayısına göre mi hesap yapılacak?
    Bu gelir hesabına evde bakım aylıgı dahil edilecek mi?
    2022 kanunu yerine 3294 Sayılı yasa mı esas alınacak?
    Bu duyumlara cevap gelmedi.
    En acili evde bakım aylıgı şu an.
    Lütfen bakanlıga twit atın ve evde bakım aylıgının 2022 aylıgına dahil edileceği konusunun gerçek olup olmadığını sorgulayın.
    Biz bu duyumları gerçekmiş gibi düşünerek sorgulayalım ki bi de başımıza sonradan iş çıkmasın.
    Takip şart.
    Bir de şurası var.
    2022 için SGK Primsiz ödemeler dilekçeleri geri çeviriyormuş. BUnu söyleyen çok arkadaş oldu. BU durumdaki arkadaşlar SDYV'lere yönlendirilmiş. Aylık kestirmek isteyen arkadaşların da dilekçeleri SGK'dan dönüyormuş ve SDYV'lere yönlendiirliyormuş.
    Ayrıca SDYV'lere aylık başvurusu için yönlendirilen arkadaşlar da oldu burada.
    O yüzden başvuru için Mal müdürlüğü yerine SDYV dedim ben de birkaç yerde. Bunun Selçk Bey'le alakası yok yani.
    Anladığım kadarıyla bizim bu kaos ortamından rahatsızlanmamız, bu sitede yazılanlar ve eleştirilemiz üzerine bakanlık tarafından o twit atıldı. Buna açıklık getirildi. Demek ki burası verdiğim link uzerine takip ediliyor bakanlık tarafından.
    Böylece bir karışıklık aydınlanmış oldu.
    SDYV'ler de karışık durumda belki de böylece tam taşınma olmadan eskisi gibi devam etme kararı alınmış demek ki.
    Ama sorular çok tabi.
    Çünkü yukarıda bahsettiğim gibi SDYV'lerce işlem yapıldıgına dair birkaç uye yazı yazdı.
    Hatta Selçuk Bey mevzuatta olmamasına ragmen birkaç arkadaşı yönlendirdi. Benim de kaygım buydu. mevzuat olmadan SDYV'lerin işlem yapması. Bu uygulama farklılıkları dogururdu ve takibimizi zorlaştırırdı.

Örnek olması açısından şu uyemizin sorusuna ve başından geçenlere ve Selçuk Bey'in cevabına bakınız:http://www.engelliler.biz/forum/2022...lir-miyiz.html
    O linkte ben Selçuk Bey'in dediklerini tartmak açısından onun duyumlarını da dikkate alarak direkt 2022 sayılı kanuna göre anlatmıştım. Ama Selçuk bey duyumlarına göre cevap verdi. Yani mevzuatta olmayan bir gelir hesaplaması uyguladı.
    Arkadaşımız hakkında zanda buunmak istemiyorum ama yardımcı da olmaya çalıştıgı çok açık. Onun bu konulaarda suçu oldugunu düşünmüyorum ama bir şeyler de dönüyor ama ne anlamış değilim. Şimdilik diğer uyeleirn yazdıklarını buraya alacak değilim.
    Şu sorularıma cevap verir misiniz lütfen? (aklıma gelen ilk sorular)
    1. Dilekçe işlemleriniz SGK'dan geri dönüyor mu? SDYV'lere mi yönlendiriliyorsunuz işlem için?
    2. Aylık kestirmek isteyen arkadaşlar var. SDYV'ye yönlendirilenler. SGK işlem yapılmadığını söyluyormuş ama SDYV'ler de işlem yapamıyor. Son durum nedir?
    3. 202 aylıgına yeni başvuran arkadaşlar Mal müdürlüğünde işlemleriniz yapılıyor mu?
    Yoksa SDYV'lere mi yönlendiriliyorsunuz?
    Lütfen şu süreçte başınıza gelen her tecrübeyi paylaşın ki biz de takip edelim. Kaos kurbanları çıkmasın aramızda.
    Sevgiler.

Sayfa 8 / 19 İlkİlk ... 45678910111218 ... SonSon