Sayfa 4 / 19 İlkİlk 1234567814 ... SonSon
Toplam 278 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mert54 Avatarı

Son Giriş
    06.07-2017
    Saat
    09:00
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    memurlar net te sağlık kurulu raporu almaya yetkili hastaneler yeni yayınlanmış birde artık bu işi sosyal yardımlaşma vakıflarına verildiği için maaş bağlama işlemi çok daha hızlı en geç 1 ay içinde olacakmış

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağol mert54

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Valla bu ülkede hiçbirşet zamanında yapılmaz belkide eski düzenden daha da geç bağlanacak maaslar benim anneannem için dulluk maaşına başvurduk tam 3 ay oldu daha haber yok inşallah sosyal yardımlaşma her işini böyle yapmıyordur

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sosyal yardımlaşmaya geçtiği için belki 2022 maaşları her ay olabilir . çünkü vakıf maaşları her ay ödeniyor .

Üye
    MertAta Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    21.07-2016
    Saat
    14:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

noldu ya bu haber yalanmıymış yokmu resmi bir merci ile görüşen. maaşlar tehlikedemi

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu haber doğru ama 2022 maaşına yeni başvuranları kapsıyor bundan sonra maaş almak isteyenler sydv'ye gidecek eskileri karıştırmıyacaklar kanımca inşallah

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

haber yalan değil 3 aralıktan sonra resmi olarak sydv ler 2022 maaşına resmen el atmış olacaklar işlemler onların elinden geçecek

Üye
    Özlem Avatarı

Gerçek Adı
    Özlem
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadslar bende bı soruda buluncam engelli maaası alıyordum 6 ay once evlendım esım asgarı ucretlı calısıyo kırada oturuyoruz ama maaasım kesılmemıs alsam sorun olurmu

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

destiny07 arkadaşım sana birşey söyleyimmi bence hiç birşey için kesilmesede senin maaşın bu bencil düşüncelerin yüzünden kesilir böyle birşey varmı ya takip ediyorum evde bakım maaşı alanlara kafayı takmışsın geneli yorumlarında evde bakım maaşı alanları dile getiriyosun engelliler gen tr den de yasaklandın bence bu tuhaf konuşmaların yüzünden yanlış anlama ama galiba sende biraz kıskançlık ve çekememezlikmi var desem hak bir başka engelli arkadaşını hedef göstererek aranmaz arkadaşım evet kesinlikle vardır hile hurdaile hakkı olmayan paraları alan insanlar ama sen genelleme yapıyosun buda çok yanlış bence bu tarz yorumlarını toparla arkadaşım hoş değil hı ben evde bakım maaşı almıyorum ama olsun ben almıyorum diye bir başka alan arkadaşımıda hedef göstererek hak ta aramam bana yanlış birde işinin içinde hile hurda olmayanlar neden çekinsinki araştırılmaktan varsınlar iğneden ipliye araştırsınlar hiç değişmez

Özlem eşin sigortalı çalışıyor ise bunu kuruma bildirmen lazım yok eğer eşin sigortalı çalışmıyor ise bir sıkıntı olmaz

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben kolay kolay yalan söylemem hepsinede iftira atmam dikkat ettiysen hepsinden bahsetmiyorum. bunu sadece ben söylemiyorum bakım maaşı alanlarda söylüyor.kıskanacak olsam bi şekilde bende bakım maaşı bağlatırdım 3 ayda bir maaş beklemezdim. başkalarının hakkına göz dikmem.ne gördüysem onu yazdım rahatsız ettiysem saygısız davrandıysam kusura bakma.

yoksa bu sitedendemi atacaksınız KaRe Yada maaşımı kestireceksiniz bana bu kadar karşı olduğunuza göre :P

Üye
    siirtli56 Avatarı

Gerçek Adı
    mert tunç
    Son Giriş
    05.05-2014
    Saat
    00:46
    Yaşadığı Yer
    siirt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi anlamadım yahu maaşı iptal için nereye başvuram tam bilen var sa size zahmet...

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

siirtli56 en iyisi sen sosyal hizmetler şubesine git ordan iptal ettirebilirsin.şuan nereye gönderildiğini bizde bilmiyoruz ben paylaştım ama 2022 maaş servisi primsiz ödemelerden vakıflara devredilmiş. yani sydv şubesine gidip iptal ettirmelisin .bizim verdiğimiz adresten iptal ettirmene garanti veremeyiz

Üye
    alfa Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    19:40
    Yaşadığı Yer
    ist.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SYD Vakıflarına Yönelik Eğitimler Devam Ediyor23/10/2012

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıfları çalışanlarına yönelik 2022 sayılı Kanuna göre yürütülen aylık işlemleri verilen aylıklara ilişkin Genel Müdürlüğümüzce Kızılcahamam’da düzenlenen eğitim faaliyetlerinin ikinci bölümü tamamlandı.
    Sosyal Yardımlar Genel Müdür Vekili Sayın İslam Emiroğlu eğitim faaliyetleri dolayısıyla yaptığı açılış konuşmasında Devletle Millet arasındaki kaynaşmada sosyal yardımların rolüne dikkat çekerek Vakıf çalışanlarına burada çok önemli görevler düştüğünü söyledi.
    Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı Sayın Cemalettin Çogurcu da son 4 yılda sosyal yardım alanında Genel Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen faaliyetleri içeren bir sunum gerçekleştirdi.
    Şu ana kadar 1000 Vakıf çalışanın katıldığı faaliyetlerde mevzuat eğitimleri Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünde görevli Aile ve Sosyal Politikalar Uzmanları tarafından verilirken, Bütünleşik Sosyal Yardım Sisteminde geliştirilen 2022 Modülünün son kullanıcı eğitimleri ise TÜBİTAK yazılım ekibi tarafından gerçekleştirildi.
    Eğitim faaliyetlerinin son bölümü ise 500 SYD Vakfı çalışanın katılımı ile 31 Ekim – 1 Kasım tarihlerinde Kızılcahamam’da gerçekleştirilecek.
    2022 Sayılı Kanuna Göre Yürütülen Aylık İşlemlerine İlişkin Süreç

08.06.2011 tarih ve 633 sayılı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile 2022 sayılı Kanuna göre yürütülen aylık işlemleri Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü eliyle yürütülmek üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına devredilmiştir.
    Bununla birlikte 11.10.2011 tarih ve 662 sayılı KHK ile muhtaçlık kararlarının alınması görevi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıflarına verilmiştir.
    Bu itibarla, Genel Müdürlüğümüz TÜBİTAK işbirliğinde 2022 sayılı Kanuna göre yürütülen işlemleri Bütünleşik Sosyal Yardım Hizmetleri Bilgi Sistemine aktarılması, iş süreçlerinin düzenlenmesi ve mevzuata yönelik çalışmaları yürütmeye devam etmektedir.
    Bu çalışmalar kapsamında, muhtaçlık kararının alınması ve aylıkların bağlanmasına ilişkin tüm iş ve işlemler SYD Vakıfları tarafından yerine getirilecektir.

kaynak: Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü | Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı | SYD Vakıflarına Yönelik Eğitimler Devam Ediyor

Üye
    MertAta Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    21.07-2016
    Saat
    14:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

acaba geriye dönük bir inceleme yapılırmı maaş alanların durumu tekrardanmı incelenecek nolacak şimdi

Üye
    Kararli01 Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    19.11-2012
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bilindiği üzere 2022 sayılı kanunla ilgili olarak çıkartılan yönetmeliklerde bazı değişikler oludu. Peki bu durumda eskiye göre degişen kazanılan haklar ve kolaylıklar nelerdir aşağıda tek tek açıklamalı olarak anlatayım;

1-- Daha önce Primsiz ödemeler genel müdürlüğünce takibi yapılan 2022 maaşı başvuruları artık Sosyal güvenlik il müdürlüklerince yapılacaktır, böyle olmasının engellier açısından avantajı tartışılmaz, çünkü maaş başvurusunda veya maaşı alırken olası oluşan hata, eksik ve yanlışlıklar için direkt olarak Ankara ile iletişime geçerken artık il de bulunan SGK müdürlüklerinde işler halledilebilecek.

1.3. Halen Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğünce yürütülen aylık bağlama işlemleri Kurumca belirlenecek tarihten itibaren sosyal güvenlik il müdürlükleri ve sosyal güvenlik merkezleri eliyle yürütülecektir. Kurumca belirlenen tarihten sonra mahalli maliye teşkilatlarına yapılan başvurular, alınan muhtaçlık kararları ve diğer evraklarla birlikte sosyal güvenlik il müdürlüklerine veya sosyal güvenlik il müdürlükleri tarafından yetkilendirilecek sosyal güvenlik merkez müdürlüklerine gönderilerek aylık bağlama ve diğer işlemler taşra teşkilatlarımızda sonlandırılacaktır

2- Daha önce olası durumlarda alınmayan alınamayan maaşlardan dolayı 1 yılı aşan sürelerde maaşlar kesiliyordu, bu durumdan dolayı epeyce sıkıntı oluşmaktaydı, ancak bu durum biraz daha esnetilip bu süre 2 yıla çıkarılmıştır.

2.5.5. Aylığın 2 yıl boyunca aralıksız olarak alınmaması,

3- Daha önce 18 yaşını dolduran engellilerin maaşları kesiliyordu ve tekrar başvuru yapılması isteniliyor kurumdaki raporunun geçerliliğini hiç bir suretle kabul etmeyip yeni rapor istiyorlardı ancak artık raporu "sürekli olanlardan yeni rapor istenilmeden kolayca bir kaç evrakla maaşlarının devam etmesini sağlamış oldular.

2.6. 18 yaşını tamamlaması nedeniyle aylığı kesilen özürlünün 18 yaşını doldurduktan sonra kendi adına yaptığı başvurularda Yönetmeliğin 11 inci maddesinde sayılan belgeler istenir. Ancak özürlü sağlık kurulu raporu sürekli olanlardan yeniden sağlık kurulu raporu istenmez.

4- Daha önce başvurularda raporun aslı istenilip fotokopi ile işlem yapılmadığı söylenilmekteydi ancak bu magduriyet giderilmiş oldu ve hastaneden "aslı gibidir" imzalı fotokopi olan raporda işlem görecek, ancak kurum raporu kabul ederken aslınıda görüp uygunluk durumunu kontrol etmesi gerekecek ve takdik etmesinin ardından fotokopiyi kuruma verip aslını başka bir kurumda kullanabileceksiniz.

4.2.2. ilgili hastane başhekimliği tarafından mühürle onaylanmış örneği,
    4.3. Özürlü sağlık kurulu raporunun aslının getirilmesi halinde, belgenin fotokopisi aslına uygunluğu kontrol edildikten sonra mahalli maliye teşkilatlarında birim amiri, Kurumda ise görevlendirilecek personel tarafından isim ve unvan yazılarak tasdik edilmiş ise kabul edilir.

5- Bilindiği üzere her ne kadar sürekli ibareli rapor olsada geçmiş yılların raporu eski rapor diyerek kurumdaki memurlar raporu kabul etmeyip yeni rapor istemek suretiyle engelliler magdur etmekteydi, ancak bu konuda düşünülmüş olmalı ki geçmişi dönük raporların başvuru tarihinden 5 yıl önceki tarihe kadar olması haline dahi kabul edecekler.

4.9. ilk defa aylık talebinde bulunan vatandaşlarımızın bu taleplerini yaptıkları tarihten önce (geriye doğru 5 yıl içerisinde) usulüne uygun olarak özürlü raporu vermeye yetkili hastaneden almış oldukları sağlık kurulu raporları kabul edilecektir.

6- Başvuru yapan engelli kişilerin raporlarında 2022 haklarından yararlanabilir yada 2022 maaşı alabilir ibaresi raporda mutlaka isteniliyordu, ve verilen oran yeterli olmuyordu, her ne kadar özür durumunu belirten bi rapor olsada bu ibareler yok diye kabul görmüyordu ancak bu sıkıntıda yine giderilmiş oldu ve %.. lik gösteren bir rapor yeterli görüldü.

4.10. Sağlık kurulu raporlarında %40 ve üzeri özür oranı belirtilmişse raporun kullanım amacında ayrıca “2022 sayılı Kanuna göre düzenlenmiĢtir” ibaresi aranmayacaktır.

7- Maaşlar alınırken sigorta kapsamına giren kişilerden 90 gün şartı aranılmakta ancak isteğe bağlı sigorta yatırma durumunda bu durum geçerli olmakta ve istege bağlı sigorta başlagıç tarihini takip eden ay itibariyle maaşlar kesilecek ve 90 gün şartı aranmayacaktır.

5.5. 01.09.2008 tarihinden itibaren isteğe bağlı sigorta primi ödeyenlerde 90 gün şartı aranmaksızın primin yatırıldığı tarihi izleyen dönem başından itibaren aylık kesme işlemi uygulanacaktır.

8- Yersiz ödenen aylıklardan dolayı hayli magdur olan arkadaşlarımızın geri parayı ödemeleri epeyce sıkıntı oluşturmutu, ancak her ne kadar cezalı olsalarda yeniden maaşlarını bağlatıp içerde biriken parayı borçlarını ödemek suretiyle borçlarından kurtulacaklar ama alacakları toplu para ödeyecekleri paradan az ise yeterli olmayacaksa devam eden aylıklarından 4/1 oranı kesilip borçları tahsil edilecektir.

5.8. Aylıkları kesilenlerin yeniden müracaatları üzerine aylık bağlanması halinde, herhangi bir nedenle kendilerine yersiz ödenen aylıklar var ise, birikmiş aylıklarının tamamı borçlarına mahsup edilecektir. Kalan borç miktarı aylıklarından ¼ oranında kesilerek ilgileye ve mahalli maliye teşkilatlarına bildirilecektir.

9- Daha önce annesinin babasının sadece sağlık haklarından yararlanmak suretiyle 2022 maaşı alamayanlar ve bu konuda epeyce büyük sıkıntı yaşayanlar, bu sıkıntıdan kurtulmuş olacaklar, bilindiği gibi her ne kadar yönetmelikte anne babasının sağlık haklarından yararlananlar 2022 maaşı alamaz diye bir ibare olmamasına ve bu yolda kazanılmış bir mahkeme olmasına ragmen kurumda memurlar maalesef daha evrakı işleme dahi almadan reddediyorlardı, ancak son düzenlemede artık anne babasından yararlananlar 2022 maaşı alabilecekler ve bu kişilerden bu yönde hiç bir evrak istenilmeyecektir.

5.11. Aylık almakta iken, kanuni yakınının sağladığı sağlık hizmetlerinden yararlanmak için aylığından feragat etmesi nedeniyle aylıkları kesilenlerden, daha sonra yeniden aylık talebinde bulunmaları halinde sağlık yardımından yararlanmadığına dair ayrıca belge istenmeyecektir.

Evet Şuan göze çarpan degşiklikler bunlar olarak tespit ettim, bu konularda sıkıntı yşayıp yeni yönetmelikte magduruyeti giderilenler içinde degişikliğin altında kırmızı yazıyla yönetmelikteki ilgili maddeyi ekledim bu umarım herkesin yararlanmasını sağlamış oluruz.

Sayfa 4 / 19 İlkİlk 1234567814 ... SonSon