Sayfa 3 / 19 İlkİlk 123456713 ... SonSon
Toplam 278 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    siirtli56 Avatarı

Gerçek Adı
    mert tunç
    Son Giriş
    05.05-2014
    Saat
    00:46
    Yaşadığı Yer
    siirt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ya uyanıklıkla bir alakası yok yeni emmur oldum maaşa bir ay bile kalmadı ala,yım mı almiyayım mı diye soruyorum size ama adilce baktığında 2 aydan fazla bir sürem onlarda kalıyor o yüzden sordum size ne yapmalıyım diye ,uyanıklıkla bir alakası yok anlayacağın peki 2022 maaşını nasıl iptal ettirecem bari onu da söyleyin sişze zahmet...

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

siirtli arkadaşım 90 iş gününü aşmaması kaydıile maaşını alabillirsin meğmur olduğunu ve meğmurluğa başladığın tarihi yazan bir dilekçe ile pirimsiz ödemeler genel müdürlüğüne bir dilekçe gönder gerisini meğmurlar hallederler sen maaşı iptal diye yazma dilekçende dilekçende meğmur olduğunu vs vs işte kanunların gerektirdiği şekilde gereğinnin yapılmasını falan talep et bir bakarsın şans ya maaşın kesilmez 2022 maaşınıda almaya devam edersin nede olsa burası türkiye ama tabi sende dilekçe örneği olsun ilerde sıkıntı olursa mahkemeye sunacak delilin olur elinde fazla kimsenin lafına bakma herşeyle seni hitam edecek insanlar da çıkar elbete sen parayı alsam sorun olurmu dersin diğer taraftan allaaaaaa bencil olursun aç gözlü olursun vs vs bir sürü mis kokulu benzetmelere maruz kalırsın sen dediğim gibi en iğisi ve sağlıklısı yaz dilekçeni kuruma gönder gerisini düşünme kolay gelsin siirtli arkadaşım

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim bu devletin işine akıl sır ermiyor adamın evinde Televizyonu yada bilgisayarı olmasın mı benim evimde bilgisayarımda var internetim de var görme engelliyim yalnız başıma bir internet cafeye gidemiyorum sürekli engelliler le ilgili haberleri araştırıyorum

Ne yapalım yani memurlar eve gelecek diye eşyalarımızı başka yerlere mi taşıyalım ben böyle saçmalık görmedim eğer ki evdeki eşyalara göre maaş ayarlaması yapılacaksa üzgünüm ama yarıdan fazla engellinin maaşları kesilir

hangimizin evinde lcd televizyon yok hangimizin evinde bilgisayar yok oldu olacak buzdolabınıda lüks saysınlar rezalet inanın bu söylenilenler

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haklısın tolga_han mantıksız iş yapıyorlar.sydv deki memurlar çok insafsız. bizim ev ahşap ama iyi kötü bi bilgisayar ve internet var 3 aylık maaş veriyorlar zaten bide keserlerse . beddua alırlar.

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2022 sayılı yasa kapsamında 65 yaş üstü yaşlılık aylığı, özürlü aylığı ve 18 yaş altı özürlü aylığı alanların durumları 3294 sayılı kanun kapsamında fakru zaruret ve muhtaçlık durumlarına göre yeniden belirlenecek.a ARKADAŞLAR 18 YAŞ ALTI İÇİN GEÇERLİ DİĞER LERİNE BİŞEY OLURMU

Üye
    siirtli56 Avatarı

Gerçek Adı
    mert tunç
    Son Giriş
    05.05-2014
    Saat
    00:46
    Yaşadığı Yer
    siirt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya arkadaşlar ne demem gerefkltiğini emin olun bilmiyorum ya biri dilekçe örneğini buraya yazarsa sevinirim 2022 maaşında gözüm yok sadece 25 gün kalmıştı gelmesine memur oldum sadece 25 günlük bir gün sayıdan para alayım mı almıyayım mı diye sordum anladım almiyacm : arfkadaşlar 2022 maaşını iptal etmek için dilekçe örneği size zahmet şimdiden tşk ler...

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sosyal Güvenlik Kurumu
    Primsiz Ödemler Genel Müdürlüğü
    Yaşlılar Sosyal Güvenlik Dairesi Başkanlığı'na

.../..../....

.....Sicil numarası ile halen 2022 maaşı almaktayım. İşe başlamış olmamdan dolayı maaşımın durdurulması gerektiğini ve neticeden tarafıma yazılı bilgi verilmesi gerektiğini bilgilerinize arz ve talep ederim.

isimsoyisim
    imza
    tc numarası
    adres

Dilekçeyi göndereceğiniz adres: Sosyal Güvenlik Kurumu, Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü, Tuna Cad. No:7 Kızılay - Ankara

2022 Sayılı Yasaya Göre Özürlü Maaşı Alma ve İptal Ettirme

2022 sayılı yasaya göre bir iş’te çalışmayan veya belirli bir düzeyin üzerinde geliri olamayanlar Özürlü Maaşı almaya hak kazanırlar. Bu maaşlar özür gruplarına göre veriliyor ve en az %40 özürlü sağlık raporu almış olmanız gerekiyor. Bu özürlü maaşını alabilmek için bulunduğunuz yerdeki malmüdürlüğüyada maliye ye giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.
    Şimdi gelelim bu maaşların iptal ettirilmesi sürecine…
    Şuan ÖzürlüPersonel İstihdamı ile atanan adayların çoğu bu özürlü maaşları almaktalar ve şuan nasıl bir süreç izleyeceklerini bilmemektedirler. Aşağıdaki yazımı dikkatlice okuyun.
    Bu özürlü maaşları SGK ‘ya bağlı Primsiz Ödemeler Daire Başkanlığı tarafından verilmektedir. Ben de öğretmenliğe atandığım için bu maaşı iptal ettirmek istiyordum. Bugün 0312 458 12 07 numaradan Primsiz Ödemeler Daire Başkanlığı ile görüştüm ve “Bu maaşları almalımıyız yoksa hemen iptal mi ettirmeliyiz” diye sordum.
    Öncelikle;
    • SSK ‘lı olarak işe girenler 90 gün içinde bu maaşlarını iptal ettirmeleri gerekiyor. Bu 90 gün içinde yatan maaşlarını çekebilirler, bir sakınca yok.
    Ancak,
    • Devlet memurluğuna atanıp Emekli Sandığına tabi olanlar bu maaşlarını hemen iptal ettirmeleri ve göreve başladıktan sonra yatan maaşları kesinlikle çekmemeleri gerekiyor. Aksi taktirde çekilen maaşlar %50 faizi ile birlikte devlet memurundan tahsil ediliyor.
    Peki bu maaşları nasıl iptal etireceğiz?
    Herhangi bir malmüdürlüğüne giderek Özürlü maaşınızın sicil numarasını öğreniyorsunuz. Primsiz Ödemeler Daire Başkanlığı ‘na maaşınızın iptal edilmesi için dilekçe yazıyorsunuz ve bu dilekçenin içerisine sicil numaranızı da yazıyorsunuz. Maaşınızın iptal edildiğine dair size cevap yazısı gelecektir. Bu süre zarfında maaşınız ptt’de yatmış gözükse dahi kesinlikçe çekmeyiniz. Yoksa %50 faizi birlikte aldığınız maaş sizden tahsil edilir.
    Şimdi gerçekleştirilen Meb Özürlü Personel Ataması yada diğer özürlü istihtamı ile devlet memurluğuna atanan adaylar eğer ki 2022 sayılı yasa gereğince özürlü maaşı alıyorlarsa bunu iptal ettirmek için Primsiz Ödemeler Daire Başkanlığı ‘na hemen dilekçe ile başvurarak maaşlarını iptal ettirmeleri gerekiyor. Önümüzdeki eylül ayında yatan maaşları ise kesinlikle çekmemeleri gerekiyor.
    Daha detaylı bilgi için Primsiz Ödemeler Daire Başkanlığı 0312 458 12 07 telefon numarasını arayarak bilgi alabilirsiniz.
    Bu arada maaşlarınızın kendiliğinden iptal olmasını beklemeyin yoksa adınıza borç yansıtılabilir.

Üye
    zeynepbrc Avatarı

Son Giriş
    12.07-2013
    Saat
    13:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar. Yorumlarınızı tek tek okudum. Benim kafama takılan soru şu. Benim eşim trafik kazası sonucu engelli. 2022 sayılı kanuna göre maaş alıyor. Bir de kız çocuğum var . Yani evde üç kişiyiz. Fakat ben şimdi iş arıyorum. Benim çalışmam maaş kesilir anlamına mı geliyor. Yoksa işe başladığım yerden aldığım maaşın miktarına mı göre eşimin maaşını keserler. Bu konu hakkında net bilgisi olan varsa cevap bekliyorum Teşekkürler...

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zeynepbrc eğer ki siz sigortalı bir işe girerseniz eşinizin 2022 maaşı kesiliyormuş bende bilmiyordum ama malesef durum böyle bende stedeki arkadaşlardan öğrendim bende 2022 maaşı alıyorum eşimde iş arıyor eğerki sigortalı bir işe girerse kesilir dediler 2022 maaşı

Üye
    sputnik Avatarı

Gerçek Adı
    yoldaş
    Son Giriş
    07.08-2017
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

TOLGA_HAN;

sizi yanıltmışlar bu parayı kesme gibi bir durum söz konusu değil haciz bağlatma vs. de uygulanamaz kişiye yani şahsa ödenen bir nevi maddi destektir bakmayın siz maaş olarak göründüğüne sizin sigortalı bir işe girmeniz duruma engel olmaz ayrıca şu tekrar gözden geçirme konusuda realist değildir pratik olarak uygulanması çok güç 18 yaşını geçmiş herkes zaten bağımsız bir bireydir bu parada üzerindeki gayrimenkul vb. duruma göre belirlenir canınızı boş yere sıkıp telaşa düşmeyin.

Üye
    zafer_1981tr Avatarı

Gerçek Adı
    Zafer TOPÇUOĞLU
    Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya arkadaşlar çalışabilir özürlü ayrı değerlendirilecek diyosunuz devlet o zaman iş bulurmu bizi biyerlere yerleştirirmi diyceksinizki gir kpss ye kazan ya kazanamazsan zaaten özel işletmeler almak istemiyor alsada özürlü işçileri çok azarlıyorlar mesela ben bunu yaşadım hastanede taşeron olarak çalışıyordum ama rahatsızlığımdan dolayı anca 5 sene çalışabildim ve çıktım psikolojik olarak çok rahatsızdım üstelik sınavlara girsem kazanıp kazanamama tamamen şansa bağlı ben bu dünyaya sınavla gelmedim ben sınava giripte özürlü olmadım yani devletin bir tolerans tanıması lazım

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zeynepbrc;

büyük ihtimal kesilmez eşinizin maaşı

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

arakadaşlar artık bu 2022 maaşlarınada yüce devletimiz el atmış bulunmakta bu konuyu açan arkadaş yazdığı konudaki bilgileri doğru şöyleki eskiden bi raporunuz varken yeni rapor alıp oranınız yükseldiğinde anrada bulunan primsiz öd genel müd lüğüne yollanıyordu artık primsiz ödemeler genel müdürlüğü kapanmış bundan sonra 2022 maaşı ile alakalı işlerinizi 1 aralık tarihinden itibaren yaşadığınız yerdeki sydv larına müracat ederek bilgi alınarak buraya müracat ederek işlemler yapılacak yeni bir rapor çıkartıyorum ankaraya nereye göndericem derken çok yeri aradım hepsi şunu söylüyor sydvlarına müracaat soyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarıda aile ve sosyal politikalar bakanlığına bağlanmış artık sydv larıda senin kaşının üstünde kıl var deyip maaşları kesmeslerse iyi çünkü 1 aralık 2012 tarihinden itibaren işlemler başlıyacağı için adamların önlerinde evraklar yığınla olacak bide şuan benim gibi rapor çıkarıp ankaraya yollamaya uğaraşan arkadaşlar varsa primsiz ödemeler genel müdürlüğüne hiç yollamasın şuan zate sistemler kapalıymış 1 aralık 2012 tarihinde açılacakmış kamuoyuna saygıyla duyrulur birde yukarda bi arkadaş maaş kestirme için primsiz ödemeler genel müdürlüğü ve nasıl dilekçe yazılacağının örneğini vermi primsiz ödemeler genel müdürlüğü kapandığına göre oraya hiç müracat etmeyen yeni birim kurulmuş ankarada sosyal yardımlargenel müdürlüğü herhalde maaşını lkestirmek isteyenlerde oraya müracat edecek tel nosu:0312 705 8000 705 8001

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bu dünyaya sınavla gelmedim ben sınava giripte özürlü olmadım yani devletin bir tolerans tanıması lazım

GERÇEKTENDE ÇOK GÜZEL BİR TESPİTTE BULUNMUŞSUN AMA DEVLETİMİZİN BİZİM GİBİ ENGELLİLERE SAHİP ÇIKACAĞINA HERŞEYİ BİR YANDAN ZORLAŞTIRIYORLAR MALESEF

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bence 2022 maaşına yeni başvuranları sydv ye yönlendiriyorlar .eskiden başvurup maaş alanları kapsamıyor bu durum.ben öyle anladım yinede tam anlaşılır şekilde anlatmaları lazım..

Sayfa 3 / 19 İlkİlk 123456713 ... SonSon