Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Video] Pandemi Döneminde Engelli Çocukların Eğitim ve Sağlık Hakları | İdil Seda Ak

hozgul

Üye
Konular
128
Reaksiyonlar
105
SEÇBİR'den* yeni viedo daha:

Engelli Hakları Aktivisti İdil Seda Ak diyor ki: "Sahada yapılan çok değerli çalışmalar var, ama hepsi kişisel çaba. Bunun daha sistematik olması önemli."

* SEÇBİR Hakkında
2010 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi çatısı altında kurulan Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Merkezi (SEÇBİR), toplumsal adaletin sağlanmasında ve kapsayıcı toplumun inşa edilmesinde eğitimin kilit rol oynadığına inanıyor. Buradan hareketle, tüm öğrenenlerin kendilerini ifade edebildiği ve desteklendiği kapsayıcı bir eğitim ortamının sağlanmasına yönelik çalışmalar yürütüyor.

Bu amaçla SEÇBİR,

- Ulusal ve uluslararası projeler yürüterek kapsayıcı eğitimin gündemleştirilmesine katkıda bulunuyor.

- Okul içi ve dışındaki eğitim ortamlarında etnografik çalışmalar yaparak veri üretiyor ve paylaşıyor.

- Öğretmenlerin güçlenmesi için eğitimler tasarlıyor ve uyguluyor.

- Sempozyum, seminer, konferans, panel vb. etkinlikler düzenleyerek eğitim üzerine yapılan ulusal ve uluslararası araştırma ve çalışmaların paylaşılmasına alan açıyor.

Üst Alt