Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Testis sorunu yaşayanlar: Oğlumun yalnız olmadığını bilmek ve desteğe ihtiyacım var.

goldengate

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar arkadaşlar.. Umarım bu platformda ve bu sağlık forumunda çok kişiye ulaşabilir ve manevi desteklerinizi görebilirim.

Kısaca durumumuzu şöyle özetleyeyim, RABBİM bağışlasın bir tane gözümün Nuru bir oğlum var arkadaşlar ve üzülerek söylüyorum ki Onun daha anne karnında iken testislerinin her ikisi de gelişimini durduruyor ve atrofiye uğruyor..
Doğal olarak çok küçük yaşlarda durumun farkına varılınca, ileriki zamanlarda kanser riski taşımasın diye, testis torbalarından her ikisi de zaten gelişmeyip atıl durumda olan testisleri alınıyor..

Şimdi, oğlum 18 yaşına girecek bir kaç ay sonra ve muhtemelen bu yaz estetik amaçlı testis protezleri taktıracağız. anlayacağınız küçük bir operasyon geçirecek.. Oğlum tabii durumunun az çok farkında ama, ben bir Anne olarak, oğlunu çok seven ve onun için herşeyi yapmak isteyen bir anne olarak, onun bu yaz geçireceği bu süreci tek başına atlatmasını istemiyorum.. İnanın zaten Onun bu durumunun üzüntüsü bana da, kendisine de yetiyor aslında.. Üstelik üniversiteye gitme çağında artık ve bu durumunu kafaya takıp, çok fazlasıyla üzülüp hayattan soğumasını, geleceğini, mahvetmesini, kendisini heba etmesini istemiyorum..

Her şey, hepimiz için.. Gerçi tıpta artık, özellikle de çocuk sahibi olma konusunda çok güzel çalışmalar, gelişmeler var ama, şu anda SİZLERDEN TEK DİLEĞİM..

EĞER BENİ OKUYOR İSENİZ, içinizde testisleri ile sıkıntı yaşayan; ama doğuştan, ama küçük yaşta, ama şimdiki zamanda
Bir sebeple her iki testisi de alınan arkadaşlar var ise..
Ya da oğlu, ya da eşi bir şekilde bu durumda olan var ise.. ya da, her şey dışardan görüntü itibari ile normal göründüğü halde yine de günümüz şartlarında çocuk sahibi olamayan var ise..

LÜTFEN BANA ULAŞIN.. TEK AMACIM OĞLUMUN BU HAYATTA YALNIZ OLMADIĞINI anlaması, bilmesi.. KENDİSİ GİBİ OLAN KARDEŞLERİNİN, ABİLERİNİN, ARKADAŞLARININ DA VAR OLDUĞUNU BİLEREK TESELLİ OLABİLMESİ.. BU SÜRECİ YALNIZ ATLATMAMASI.. ONUN, HEPİNİZİN DESTEKLERİNE ŞU ANDA ÇOK İHTİYACI VAR..

Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ediyorum arkadaşlar. Umarım içinizde bana dönüş yapanlar olur. Sağlıcakla kalın lütfen..

Merhaba, geçmiş olsun. Manevi açıdan, bahsi geçen konularda tecrübesi olan bir uzmandan, profesyonel bir destek alınmasının daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Oğlunuz şu an ilaç tedavisi mi alıyor?

Merhaba, bir çok olumsuzluklar ile tedaviler sonucu aylarca hastanede yatarak, anne olabilmek için canını ortaya koymuş bir anneyim. Sizin durumunuza benzer bir örnek ile karşılaşmadım, ama kök hücre tedavisi ile bu konu ile ilgili araştırmalar var yanılmıyorsam.

Çok teşekkür ederim. Tabii ki, psikolojik destek de olayın bir parçası, haklısınız. O yüzdendir ki, bir şekilde burada, bu platformda da onun için destek arayışlarında bulunuyorum.. ayrıca evet, dışardan ilaç desteği alıyor zaten, oğlumun bu durumunun dışında ÇOK ŞÜKÜR herşeyi yolunda.. ilginiz için tekrar teşekkür ederim.

Ve bu vesile ile tekrar belirtmek istiyorum arkadaşlar.. eğer aranızda, ailenizde ya da çevrenizde; bir şekilde oğlum ile aynı durumu paylaşan var ise, buna testis kanserine yakalanıp ta testisleri alınanlarda dahil.. Lütfen bana özelden dönüş yapın, ulaşın..

Şu anda tek ihtiyacımız olan, manevi destekleriniz.. Oğlumun bu süreçte yalnız olmadığını bilmesi, desteklerinizi görmesi..operasyonu hafif ve kolay atlatabilmesi.. moralini bozmaması ve her şeye rağmen ümit var olabilmesi..

Umarım irtibata geçebildiklerim olur diye temenni ediyor, esenlikler diliyorum cümleten...

Mırnavs
Çok teşekkür ederim. Evet haklısınız, tıp dünyasında çok güzel gelişmeler var ve önümüzdeki yıllar da, belki mükemmel sonuçlara gebe.. Sizler de bir anne olarak zaten ne hissetiğimi.. çırpınışlarımı anlıyorsunuz diye düşünüyorum ve hassasiyetiniz için bir kez daha teşekkür ediyorum.. Selametle kalın lütfen.

Hocam yani benim amcamın oğlu var 23 yasında geçen ay ameliyatla alındı onunda anlayacağımnız evet oğlunuzla aynı durumda olanlar var ama bir vaka ile mücadele edip başa çıkmanın yolu kendisi ile aynı kaderi yaşayan birileri değil o vakanın kendi kaderindeki hikmetini bilmekle olur düşüncesindeyim

goldengate uzun zamandır giriş yapmamış görünüyorsunuz. Umarım oğlunuz ile alakalı haberler iyidir.

Üst Alt