Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tak yaparken enfeksiyon kapmamak için neler yapıyorsunuz?

Konular
20
Reaksiyonlar
2
Tak yaparken enfeksiyon kapmamak için neler yapıyorsunuz.
1.Hangi tür eldivenler kullaniyorsunuz?
2.Penisi neyle temizliyorsunuz,kullandığınız bir tıbbi ürün var mı?
3.bobreklerde bir yanma oluyor mu kaçak nedeniyle?
Soruları uzun zamandır tak yapmakta ustalaşmış ve enfeksiyon sorunu çozenler cevaplarsa seviniriz.

1 yıldır kullanıyorum ama bu sorunu halledemedim.

Tak sonda kullanan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyoruz.

Mümkünse her seferinde eller ve kateterin gireceği alan sabunla ve güzelce durulanarak yıkanmalı. Bu mümkün değilse Baticon kullanılabilir. Her gün mutlaka genel banyo yapmalı. Genital bölge mümkün olduğunca tüysüz olmalı.

Eldivene gerek yok. Kateter ambalajının iç yüzeyi sterildir ve o araya kateteri sıkıştırarak hiç el değmeden kateter itilip-çekilebilir.

Böbreklere idrar dönmemeli. Dönüyorsa, daha sık tak yapmalısınız. Mesanede böbreklere idrar dönecek düzeyde idrar birikmemeli. (Ama bu az sıvı tüketerek değil, daha sık tak ile yapılmalı)

Haftada 3 defa 1000 mg'lık Solgar C vitamini almalısın (bunu yaparken bol sıvı tüketmeyi ihmal etmemlisin).
Günde 6 defadan az TAK yapmamalısın.

Yorum için teşekkürler Bülent abi iyiki senin gibi değerli büyükleri var.Ben iki durumu soracaktım. ŞİMDİ bedensel engelli olduğum için elimle kendimi ayarlamak gerek ve bunu yaparken ne kadar elimi yikasamda yine kirlenebiliyor. Bu nedenle eldivenle yapıyorum ama şeffaf eldivenle yapıyorum. Bu eldiven uygun mu yoksa başka tür bir eldiven almam mi daha uygun.Bide solgar c vitamini ne için gerekli.ayrica nerden alabilirim. Doktora sorsam yazabilirim.

Haklısın abi. Keşke streil eldiven raporları olsa. Çünkü baya pahalı bir ürün malesef.

Bende poşet eldivenle tak yapıyorum ama arasira enfeksiyon oluyor.

Üst Alt