Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Süresiz engelli raporuma rağmen işe başlarken yeni rapor mu çıkartacağım?

Halterciler

Yeni Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
0
Merhaba sayın forum üyeleri bir sorum olacak kamu kurumda işçi olarak işe başlayacağım %40 süresiz engelli raporum mevcut fakat bana personel alımındaki kişi tebligat gelecek onda yazan şeylere uygun baştan rapor alacaksın dedi bu süreç nasıl ilerliyor bilgisi olan bi abimiz kardeşimiz yol gösterebilir mi bana

Halterciler

O dediği rapor engelli raporu değil toplu halde çalışmaya uygun sağlık sorunun olur olmadığına dair rapordur. Yoksa engellilik haline dair yeni rapor isteyemezler.

Abi bana komisyona git randevu al bende ne dicem mazeret olarak dedim işe başlayacağım de tebligatta yazan şeylere göre rapor al dedi napcam ben bana yol gösterirmisiniz

Halterciler

Ne komisyonu? ELinde engelli raporu varken kimse senden işe girerken yeni rapor isteyemez

OturanBoğa[SIZE=3]
Bülent Bey kardeşim çok doğru dersin, SÜREKLİ ibareli raporun varsa kimse senden yeni rapor isteyemiyor. Her mevzuat değişikliğinin kazanılmış haklar bölümünde bu husus açık ve net bir şekilde yer almakta. Ancak gel gör ki İSKİ engelli indirimi için benden yeni rapor istedi. Zar zor kavda dövüş mevcut raporumu kabul etmek zorunda kaldılar. Ama asıl sorun şurada çıkıyor karşımıza: Eski tarihli SÜREKLİ ibareli raporları e-devlet kendi sistemine kaydetmiyor. O ona yolluyor, bu buna yolluyor, paslaşıyorlar adeta. O diyor ki kayıt işini bu yapacak, bu diyor ki kayıt işini o yapacak. Neticede eski tarihli ama SÜREKLİ ibareli raporları e-devlete kimse kaydetmiyor. İstanbul Belediyesi de biz sakatlara verdiği ücretsiz taşıma kartlarını uzatmak için raporun e-devlet sisteminde gözükmesini şart koşuyor. Gözükmezse süresiz seyahat kartlarını uzatmam diyor. Gel de çık işin içinden.
Üstelik sadece İBB ve İBB’ye bağlı kurumlar değil, başka özel müesseseler ile kamu kurumları da ille de yeni rapor diye tutunuyorlar. Raporun sürekli olmasını filan takan yok. Benim karşılaştığım tek istisna Yüksek Seçim Kurumu oldu. Bir tek o yeni tarihli rapor istemedi, mevcut raporumu kabul etti.

Kurumların bu adi zulmünü, eziyetini, tahakkümünü yazdım ben de. Cimer’e değil başka makama zira Cimer aracı pozisyonunda ve karakter kısıtlaması nedeniyle derdini anlatamıyorsun. Cevap bekliyorum bakalım.

Devlet de bu zorbalığa sessiz kalarak kurumların bizlere yaptığı bu baskıya adeta destek veriyor zira raporun yenilenmesi demek sakatlık oranlarında muhtemel düşüş demek. Yükselme de oluyor ama düşüş daha fazla.

Selametle,[/SIZE]

OturanBoğa
Çalıştırılamayacağı işler kısmı dolu engelli sağlık kurulu raporu istiyorlar. Sizce durum bildirir raporu alsam geçerli olurmu mevcut raporum süresiz ama o kısımlar boş

Halterciler

Hangi işlerde çalıştırılamayacağına dair Durum bildirir raporu alın. Engelli raporu asla almayın

Evet Bülent Bey kardeşimizin dediği gibi elimizde "sürekli" ibareli rapor varken ille de yeni rapor diyen merciye direnebildiğimiz kadar direnmemiz gerekir, çünkü haklı değiller, çünkü bunun adı zulümdür.
Selametle

Üst Alt