Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Strese bağlı kulak çınlaması için ne yapabilirim?

hanifeaydin

Aktif Üye
Konular
26
Reaksiyonlar
19
bende büyük ihtimal strese bağlı gelişti.3 haftadır sol kulak kötü. çarşamba randevu aldım ama bu geçmeyen bir durummuş. şifa bulan var mı nasıl iyileşti?

Kolay gelsin hayırlı isler her gün mü stres yasiyorsunuz? Stresten uzak durun.allah korusun stresten beyin damariniza vurur. Onun içindir ki.bazen kendinizi dinlendiriniz

@hanifeaydin,

Yaklaşık 3 hafta sürdü bende. Sonrasında geçti. Ozellikle yattigim zamanlarda oluyordu. Uyku ilacının dozunu arttirdim. Kahve ve çayı azalttım. Sonrasında geçti

@hanifeaydin,
Stresinizi yonetmeyi ogreneceksiniz

Kulak cinlamasi icin doktorlar ilac tavsiye verir ama hicbir seye yaramaz havanda su dovmekten farki yoktur
Insaniz sonucta seyrekte olsa sinirlendigim zaman o otmelerden ses bile duymam cinlamadan baska
Birde gripten kulaklari usutmekten vucudu duskun birakan vitamin eksikligi yorgunluk gibi seylerde cinlama sebebidir

Siz kanser tedavisi gordugunuzden o ilaclarin yan etkileride buyuk sebeptir cinlamaya
Allah sabir versin sifa versin

bende yıllardır devam ediyor. ilk zamanlar uyuyamazdım çınlamadan ama artık alıştım.

@m.okanoyun,
zaten en büyük problem uyku bende , ilaçla bile uyku çok zor.doktorların genel verdiği ilacı sabah akşam aldım.fayda etmedi.çay kahve her zmanki kadar içiyorum ama yeni kemoterapi ilacına özel sağlık sigortam 1 aydır onay vermedi.kavga etmekten bu hale geldim.bu ülkede stresi yönetmek diye bir tabir olamaz .

@GRAHAM BELL,
kanser için değil de romatizmal raahtszılık için cellcept alıyprum 1 senedir aynı doz. işitme cihazını takınca ses yükseltince az bastırıyor ama bu geçici çözüm , çok bunalttı bu ses herkesin çınlaması aynı değildir ama arada alimünyum folyo buruşturur gibi çok yüksek ses geliyor uykumdan uyandırıyor. hiç derdim yoktu 4-5 tane ölümcül hastalıkla boğuşurken bu çıktı bir de ...

zamanında kanser çin aldığım taksol sağır etti.hayır zaten sağırken bu çınlamayı nasıl duyuyorum ?

Ses duymayan kulak ne duysundu
Benim koklear implat cikarilan kulagim kulak olmaktan cikti mesela kapali birde
Onun cinlamasi obur kulagin cinlasindan 10 kat fazla cinlama sesi tiz duduk sesi tekrarliyor surekli
Ne kadar kizsanda isyanlarda olsanda zararli ben cikinca onunla yasamayi secip rahatladim kendimce
Arada bir canima tak edince bir sure betaserc kullaip birakiyorum
4 saat arayla alinan merettende bir fayda yok ama
Birseyler yaptim diye psikolojik rahatlama

@hanifeaydin stresten oldugunu düşünüyorsanız. Sizi strese sokan şey degiştirebileceginiz bir şey ise degiştirin degiştiremeyeceginiz bir durumsa oldugu gibi kabul edin. Strese sokan durumlara bakış açınızı degiştirin. Strese hayatta her zaman olacaktır. Hayat çok kısa bir saniye sonra başına ne gelecek kimse bilmiyor zaman çok hızlı geçiyor. Zamanımızı dolu dolu keyif aldıgımız şeylerle geçirirsek çok mutlu oluruz. İlaç konusunda bilgim yok . Geçmiş olsun

@CORTU,
Bende 1 yıl önce her iki kulağımdan delik olduğu için kulak onarım ameliyatı olmuştum. Büyük delik olan sağ kulağım tamamen kapatıldı çok şükür. Ama sol kulağım da küçük delik olan kulağım delik hala tam kapatılamadı. Delik devam eden sol kulağım işitme biraz düştü ama yüksek seslerin olduğu ortama girdiğim anda uğultu acayip bastırıyor ve rahatsız ediyor. Motor çalışır gibi ses duyuyorum sürekli ama sessiz ortamda motor seside düşüyor. Gülme yaparken veya elimi yüzüme kulağıma değdiğim anda motor sesini hissediyorum resmen. Bunun sebebi delik tam kapatılmaması olabilir mi sizce ? Bayramdan sonra sadece sol delik kulağım onarım yapılacak tekrar.. işitme sorunu olan sağ kulağım onarım yapılınca ve tam kapatılınca işitme yükseldi rahatlıkla herşeyi duyuyorum.
5 ay önce kontrol yapılan sol delik kulağım resmi

@deasn12 dedigim gibi bazı durumları oldugu kabul etmek gerekiyor. Oldugu kadar olmadıgı kader. Herkes hayatında bir sınavdan geçer. Nasıl yaşarsak öyle geçer zaman. Sizede geçmiş olsun

@CORTU,
Konuya burdan nasıl geldin anlam veremedim.
Delik zar uğultu yapar mı ? Yapmaz mı?
Kader hayat ile konunun alakası ne anlam veremiyorum...

@deasn12 ben bu yorumu genel olarak yaptım kulakla ilgili bir yorum yapmadım. Arkadaş stresle ilgili diye yazmış ben düşüncemi söyledim. İlaç ile ilgili kulak ile ilgili bir bilgi vermedim ben

@CORTU,

allianz kemoterapiye onay vermedi stres bu ...kemoterapiyi ayaktan tedavi saydı doktorum yazı yazdığı halde yatarak olmalı tehlikeli laç diye herkese verdikleri onayı bana vermediler.ve çınlama gideerek artıyor .

@hanifeaydin tekrar doktorunuza gidin. Yatarak tedaviye alınmadiginızı söyleyin. Kulak çınlamasının arttıginı söyleyin. Hastalıgınızla ilgili dr. Araştırıp dr degiştirebilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam stres e baglı kulak çınlaması diye sormuştunuz. Ben stresle ilgili yazmışımdır. Geçmiş olsun

Üst Alt