Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Soru] Kamburluğun düzeltilmesi mümkün mü?

Greenn

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba. Ben 16 yaşındayım. ( E ) . Sırtımda nedenini bilmediğim bir kamburluk oluştu. oğuştan gelen birşey değil. Acaba bunu düzültebilir miyim ? Nasıl ?

önce bir ortopedi uzmanına görünmen lazım.eğer ameliyat edilebilecek birşeyse düzeltilebiliyor.bu şimdi mümkün birşey artık

duruşuna dikkat et çok fazla vücudunu eğme ama ameliyat gerektiren bişeyse kendin düzeltemezsin.bende de omurga eğilmesi vardı.2.5 ay önce ameliyat oldum sırtımdaki eğrilikler düzeltildi.hafifte kamburluk oluşmuştu.bunlar ameliyattan sonra ortadan kalktı

Peki ameliyatı 23 24 yaşlarındayken olsam olr mu ?

bende 23 yaşındayım.buyıl oldum ameliyatımı.ama bu konudaki en iyi cevabı bir uzman verebilir sana.bence öncelikle iyi bir uzmana görünmelisin

Sizdek kifozdu değil mi ? Bir de drcesi fazlamıydıacaba ?

hayır benim skolyozdu.73 dereceydi eğimim.ama benimle aynı gün ameliyata giren bir çocuk vardı oda kifoskolyozdu ve çocukta inanılmaz bir kamburluk varmış.oda ameliyattan çıktığında dümdüzdü sırtı.

ben 15 yasındayım sırtın düzelmesi kemik yapısıylada ilgili benim cok gelismis 65 derece civarında egriliğim vardı ameliyattan sonra az kaldı ama belli bile değil green bunu tek basına düzeltmem mümkün değil mutlaka bir dr ye görünmen sart egrilik 40 dereceden asagıda ise korse yüzme veya spor öneriyolar ama onlar tam tedavi etmiyor soruların oluursa sorabilirsin acil sifalar diliyorum

MERHABA SKOLYOZ TANISI KONULDU AMA KARABUKTE DERCE FILAN OLCULMUYO.SIZLER NEREDE AMELIYAT OLDUNUZ NE YAPMALIYIM UCRETI NEKADAR OLUR

green sen bence fazla ihmallik yapma yaşında gençmiş bir an önce ortopediye danış düzelmesini istiyorsan eger skolyoz varsa bazen her kişide değişiyor.hızlada ilerliyor yavasta..ihmale getirme biran önce görün

ben oldum amaliyat çapada ortapeti travmatolojide yattım tam 3 ay askerliğimin acame birliği gibi birşey ;P doktor cüneyit şar var orda iyi doktordur bu alanda

green'cim kendim bir şeyler yapabilir miyim dedin.bu konuda sana söyleyeceğim mutlaka bir ortopedi uzmanına görün.eğer derecesi küçükse sana fizik hareketleri veriyor zaten.evde kendi kendine yapabileceğin hareketler.ama düzelme olmazsa ve doktorun ameliyat olmanı söylerse korkulacak birşey yok.artık tıp bu konuda çok ilerledi.eskiden daha riskliydi.ayrıca ne kadar erken yaşta olursan düzelme olasılığı o kadar fazla.bende ortaya çıktığında 12 yaşındaydım ve 4 dereceydi.ameliyat olduğumda 20 yaşındaydım ve eğrilik 184 dereceydi.ancak %50 düzeltilebildi.o yüzden erken ameliyat olmanı öneririm.ama mutlaka doktorunla görüş.herşeyi sor.

sultans,

erken yaşta kemiklerin taze iken gelişmesi tamalanma evresinde iken ameliyat tavsiye edilir 18 yaşında bir genç ile 24 yaşında ibr gencin ameliyatları arasında illaki farklılıklar vardır bu göz ardı edilemez bil hassa skolyoz da

Üst Alt