Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Soru] 16 yaşında skolyoz hastasıyımm..?

unhappyboy16

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
ya arkadaşlar bundan 1 sene önce skolyoz oldugumu ögrendim...daha sonra hiç bir mudahele yapmadık çnkü çok ileri deildi..derecesi bile belli deildi...ama gittikce ilerlemeye başladı...hissediorum omurgam egriliorr :(:(:( çok kötü bi durum ya Allah kimsenin başına vermesin böle bişi...doktora gittik yüzme basket egsersz verior..hiç biri bişi yapamıo ya yardım bekliorumm çok acill.. :(:(:(

arkadaşalr sizce haftada 4 basket antreman yapsam ii gelirmi...yardım bkliom ne yapmalıyım yaa:(:(:(

bence sadece egzersiz ve basketbol oynayarak bunu çözemezsin.nerede oturuyorsun bilmiyorum ama ankara bayındır kavaklıdere hastanesinde yücel tümer isminde bir prof var ona muayene olmanı tavsiye ederim.korse kullanarak ilrlemeyi durdurabilirsin.yoks sonunda ameliyat olmak zorunda kalırsın.

Unhappyboy bende skolyoz hastasıyım ameliyat oldum artık ilerlemişse bu hastalıgı dıs etkenlerrle(korse,basket,yüzme) sadece hastalığın ilerlemesini engelleyen faktörler kulağa hoş gelmeyebilir ama 45 dereceyi gecmişse ameliyat şart hale geliyo ben ameliyat oldum şüküriyiyim korktugum kadar zor olmadı risklerini sorarsan tabiki var ama her ameliyatta risk var sana ve bütün herkese allahtan sifa diliyorum gecmiş olsun

Üst Alt