Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz derecesi ölçtürme ve ilerlememesi için yapılması gerekenler..?

dılan21

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 18yaşımda skolyozum oldugunu ögrendim cok küçük açılı denip gönderildim. Şuan 20 yaşındayım ve bir yıl sonra polislik sınavına girmek istiyorum. Bu nedenle ankarada özel bir doktora gittim filme baktı maksimum 10-12 derecedir dedi durumu anlatıp kesin sonuç istedigimi 10 dereceye kadar kabul görüldüğünü söyledim. Daha sonra filmimi a4 kagıdına çıkarıp eline kagıt metre tarzı bi şey alarak ölçtü 20 derece dedi tam 20 yani eminsiniz diye sordum 5 cmde yanılma payım olsun hadi en az 15 dedi. Dünden beri moralim alt üst bu ölçüm nasıl yapılıyor ankarada hangi hastanede kesin sonuç alabilirim skolyozum bugune kadar bana hiçbir sorun çıkartmadı agrı acı görünüş duruş bozuklugu hiçbir şeyim yok filmde belli oluyor. Ve burada okudugum çogu kişi sıkı egzersiz, yüzme, ftr programlarıyla derecesini düşürdügünü söylemiş böyle bir şeyin mümkün olmadığını da söyledi doktorum bu konuda da bilginiz varsa paylaşırmısınız? lütfen hastane önerilerinizi de bekliyorum ölçüm için.

Skolyozlar yıllık olarak büyüme gösterebilir. bunun içinde düzenli kontroller yapılması gerekir. Ölçümü genelde bütün hastaneler yapabilir. 20-40 derecedeki skolyozlar orta derece olarak geçer.
10-12 derece ölçümünüz sonrası fizik tedavi ya da korse kullanabilirdiniz. Skolyoz teşhisi 10 ve üzeri için konulur.

Şubatın 12si için egitim araştırma hastanesinden randevu aldım tekrar muayane olacağım. Teşekkür ederim cevabınız için.

Benim gibi olan arkadaşlar için bu konuyu güncel tutacağım. Önce ölçümümü yaptırmam gerekiyor. Fizyoterapi ve egzersizle destekleyerek düşük derecelerin küçültülebildigini ögrendim. Sonrasında ftr merkezleriyle görüserek çalısmaya baslayacagım.

Bugun hastaneye gidebildim 18.5 derece skolyozum oldugunu ögrendim. Egzersiz ve yüzme kursları için araştırma yapıyorum.

Herkese merhabaa uzun bir süre sonra gelebildim :) 1 ay süren 6 seanslık bir Manuel terapi aldım kesinlikle önermiyorum sadece masaj ve günlük rahatlama dışında bir işe yaramıyor ardından ankarada schrot tekniği uygulayan özel bir klinik buldum ve yaklasık 1. Bucuk aydır verdikleri egzersizleri yapıyorum ve yapmayada devam edecegim 6 ay boyunca suan egrim 11 dereceye kadar düstü kısa sürede 7.bucukluk bir düşüş hemde 21 yasımdayken herkesi şaşırttı ve mutlu etti. Darısı buraya polis oldum yazabilmeye olur umarım merak edilenler varsa cevaplarım saglıklı günler :)

dılan21

Öncelikle Allah kolaylık versin diyorum.
Son durumunuzu merak ettim, şuan ne durumda acaba?
Benim de 11 yaşındaki kızımda 26 derecelik bir skolyoz var. Henüz öğrendik, o nedenle araştırma içerisindeyiz.
Schrot egzersizlerinden ne derece sonuç aldınız?

Üst Alt