Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şizofreni hastası sınıf öğretmeni olarak kamuda çalışabilir mi?

adamhak66

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
11
Yüzde 66 engeli olan bir şizofreni hastası sınıf öğretmeni olarak kamuda çalışabilir mi?

Remisyonda ise herşey yapabilir. Hatta oranı bile düşebilir. O oran atak geçirdiğinden orandır.

Sürekli olarak hezeyanları varsa zaten kendi istesene çalışamaz.

Tamamen doktorun vereceği raporda bağlı rapor oranınız düşebilir. Çalışabilir diyebilir.

@xdedahii,
Zaten raporum yıl sonunda bitiyor. Yeni rapor alacağım. Atağım falan yok, ilaçlarımı kullanıyorum. Yüzde kaça düşer ki engel oranım

@adamhak66, acele etmişim rapor alırken, banada vasi tayin edildi. 1.5 sene oldu. İdare ettim. Engelli raporu falan almadım. İş konusunda sorun yaşarım diye.

Halada düşünüyorum

Forumda başlık var. Engelli öğretmenlik için doktor kontrol şartı ile veriyormuş. Ancak bizim tanılarımız organik olmayan psikoz

Son düzenleme:
@xdedahii,
Rapor almasan bile tedavi, ilaç geçmişinden ortaya çıkardı hastalığın. Ben rapor almadan önce ilaçlarım görünüyordu. İşe almıyorlardı.

Benim ilaçlarımda görünüyor. Görünmesi önemli değil. Benimde raporum durum bildirir. Ben eskisi kadar sağlıklı oldum. Şimdi vasimi kaldıracağım.

Doktor ile görüştüm. Öğretmenlik ve eski mesleğini yapabilirsin dedi. Çok tehlikeli işlerde çalışamazsın dedi .Sadece

Birdaki randevuda doktora sor. Cevap verecektir.

@xdedahii, henüz bunu sormak için erken. Önce kazanıp o bölümü okumam lazım. Hangi bölümü okumak benim avantajıma olur sizce? EKPSS ile atanmayı hedefliyorum

Mühendisliğe yatkın değilim ama aklımda öğretmenlik veya sağlık var, ne önerirsiniz?

Bunları sor doktora sağlıkta ve öğretmenlikte çalışabilir miyim? Erken değil ona göre seçim yaparsın. Ne zaman rahatsızlandın ?

15 yaşında hastalık geçmişi var. 27 yaşındayım. 4 senedir de tedavi görüyorum. Son iki senedir de raporluyum

Doktora sorabilirsin yapacağın meslekleri. 2 yıllık bir sağlık bölümü okuyabilirsin. Hızlıca

Gerçekte kesin ve kesin olarak şizofreni tanısı almışsanız...belli bir süre öğretmenlik yapsanız da sonunda erken emekliliğe gitmek zorunda kalırsın.

@adamhak66,

@adamhak66

Bende de paranoid şizofreni tanısı var. Türkçe öğretmeni olarak atandım 7 sene çalıştıktan sonra geri hizmete alındım

@perseküsyon, isteğin dışında mı geri hizmete aldılar. Belirti falan gösteriyor muydun?

@perseküsyon, Geri hizmette tam olarak ne yapıyorsun? Maaşı çalışma şartları ne fark ediyor?

Mezun olup, ekpssden atandıktan sonra sağlık raporunda öğretmen olabilir raporu olması gerekiyor sonrasında işe başladıktan sonra görevini yerine getiremezsen geri hizmete alırlar.

Bende öğretmenlik mezunuyum. Aile başta öğretmen olmadığım için çok üzülüyorlardı. Bu hastalık başıma gelip işimden olunca şimdi diyorlar ki iyi ki öğretmenlik yapmamışsın. Özel sektörde tecrübe edinmişsin diyorlar.

Benim teşhisim organik olmayan psikoz doktorum öğretmenlik yapabilirsin dedikten sonra 2026 yılındaki ekpss girmeyi düşünüyordum ailem dediki bence sen öğrencilerin stresine dayanamazsın dedi.

Bende kolay olur diye öğretmen olayım dedim hastalandıktan sonra

Son düzenleme:
Başvururken alacağınız heyet raporunda 'öğretmenlik yapamaz' ibaresi olmadığı müddetçe çalışabilirsiniz tabi ki ama sınıf öğretmenliği sizi zorlayabilir. Olağanüstü sabır isteyen bir iş çünkü. Lisede Branş öğretmenliği daha uygun olabilir

@xdedahii, Bence ailen haklı psikoz hastası birisi için özellikle ilkokul sınıf öğretmenliği zor sende bilirsin bu hastalık stresi hiç sevmiyor sağlıklı kişiler bile bu gürültü ve stresi zor kaldırıyor.

Ben bu konuda çok yorum okudum ilaçlarla çok iyiydim öğretmenlik yaparım dedim ama 1 ay sonra çıldıracak gibi oldum çocukların sesi ve koşturmacasını kaldıramıyorum diye.

Ama sakin bir branşta yapılabilir belki.

@kara duman, branş öğretmenlerinin ataması daha zor. Bir yandan da bu yüzden sınıf öğretmenliği istiyorum.

@kara duman, biz lisede teknik öğretmen oluyoruz. Branşım bilişim. Özel sektör ve kamuda çalıştım.

Hastalanmadan önce günde 14-15 saatten fazla yoğun olarak çalışıyordum.

Maaş konusu özel sektörde daha iyi ama tekrar adapte olabilecek miyim ? Diye çekincelerim var.

En azından engelli raporu alıp yarım gün okula gidersem rahat mı olur diye düşünüyordum.

Şu an hybrid çalışma olan işlere başvuruyorum. Stresi daha az olsun diye.

Üst Alt