Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SGK'dan Hasta Alt Bezi teminine bilgiler

Arkadaşlar raporumun süresi bitmişti, yenilettim. Bundan sonraki aşama nedir ne yapılmalı ? Otomatik sgknın sistemine düşer mi ? Fiziki başvuru mu yapılması lazım ?

Arkadaşlar yeni aldığım habere göre, rapor süreleri 6 ay daha uzatılmış..

volki_80 benim raporum 22 Eylül de bitiyordu, rapor yıl sonuna kadar uzadı diye işlem yapmamıştım. Eylül ayı bez ödemesi bana Eylül ayının 7 sinde eksik bir şekilde 22 günlük yatınca bir yanlışlık olduğunu anladım. Buna istinaden raporumun süresi dolmadan 18 Eylül de raporu yeniledim. Sgk sistemden görür diye bir işlem yapmadım. Ekim ayında hiç ödeme yapılmayınca Alo 170 i aradım. Oradaki çalışan bu işlere İstanbul da yaşadığım için istanbul da Sirkeci Ssk Müdürlüğünün ilgilendiğini onlara yeni raporun fotokopisi ve durumu anlatan bir dilekçe yazmam gerektiğini söylediler. Ben de buna istinaden durumumu anlatan bir dilekçe yazdım. Oturduğum yere yakın Ssk müdürlüğüne kardeşimi dilekçe ve rapor fotokopisi ile yolladım.(Ptt ile posta ile gönderince de oluyormuş) Oradaki çalışan memur dilekçeyi ve raporu Sirkeci Sgk Müdürlüğüne yolladı 15 gün sonra benim sorunum çözüldü. Başka şehirde yaşayanlar için bu işlere hangi Ssk ilgilendiğini bilmiyorum. Şu şekilde bir dilekçe yazdım.

Sirkeci Ssk Müdürlüğüne İstanbul Tarih

Konu: Hasta Alt Bezi Ödemesi Hk.

............... Tc Kimlik no'lu sigortalınızım. Kurumunuzdan hasta alt bezi ödemesi almaktaydım.
22 Eylül de raporum sona ermiş olup ben de buna istinaden 18 Eylül de raporumu yenilemiştim.
Fakat Eylül ayından 8 gün ve Ekim ayının tamamının ödemesini hala alamadım. Durumu bilgilerinize sunar
ek'te sunmuş olduğum yeni raporuma istinaden eksik olan ödemelerin ve gelecek aylarda yapılacak ödemelerin
yapılabilmesi hususunda gereğini arz ederim.

Adres:................. İmza
Cep Tel:............... Ad Soyad

Ek:
Yeni alınan rapor fotokopisi

VİSAL-İ BAKİ Raporum 22 Eylül de bitmişti. Ben de rapor sene sonuna kadar uzadı diye bir işlem yapmamıştım. Eylül ayı ödemesi eksik yatınca raporumu Eylül ayının 18 inde yeniledim. Ssk yeni raporu sistemden görür diye yine işlem yapmamıştım. Ekim ayında da ödeme yatmayınca alo 170 i aradım. İstanbul da bu işlere Sirkeci Ssk Müdürlüğünün ilgelendiği söylendi. Onlara durumu anlatan ve yeni raporun fotokopisini de ekleyip dilekçe yazmam gerektiği söylendi. Ben de onların dediklerini yaparak dilekçeyi Ssk müdürlüğüne yollattım. 15 gün sonra eksik yatan ödemeleri de alarak sorunumu çözdüm. Yani raporların süresi uzatıldığını 3 ay önce hasta alt bezi raporlarında kabul etmediler. Şu an ne olur bilemiyorum.

Merhaba medikal malzeme raporum 04/11/2023 te süresi doldu hatta 48 küsür lira yattı bez parası. randevu yu 4 ocağa alabildim daha sonra rapor sürelerinin uzatıldığını öğrendim sonda aldığım medikalciden reçete yazdırabilirsiniz dedi yazdırdım sondalar geldi fakat bez parası yatmadı normal mi reçetede sorun olabilir mi yada başka nedeni var mı teşekkürler

kcan0404 Yukarıda diğer arkadaşlara yazdıklarımı okursan cevabını bulacağına eminim. Bez parasında rapor bitince Ssk ödemiyor. Yeni rapor ve dilekçe istiyorlar. Bizim de 3 ay önce başımıza geldi.Yeni yılda ne olur bilemiyorum

Rapor süreleri 27 Aralık'ta uzatılmış arkadaşlar.. benim de Aralık ayı eksik yattı, 16 sında süresi bitmişti. 29 unda rapor çıkarttırdım, sonra 170i aradım ne yapmam gerekiyor diye. Oradan söylediler. Sonra sgknın sitesine baktım, tarihini oradan okudum.

aynısı bizde yaşadık kardeşim için sgk dan söylediler en para bankasına baş vurduk eve gelip hesap açıyorlar birtek bu banka böyle yardımcı oluyor banka kartını bırakıp gittiler tabi bazı bilgiller alıp şimdi her ay banka kartıyla çekiyoruz bez parasını

Selam bnmde yatmış ilk alıyorum ne yazikki annem 3 haftadır yoğun bakımda bilemedim bez alsammi 960 kusur yatmış bu kaç aylık oluyor ne yapmam gerek beni aydınlatır saniz sevinirim teşekkürler ederim

@VİSAL-İ BAKİ
Mesaj geldi pazartesi yatıcak hesaba 496 TL

@Gülsüm kartal
496 TL 1 aylık oluyor gerisini günlük hesap edip ona göre yatırıyorlar. başvurduğunuz tarihten hesap ediyorlar. Annenizin yoğun bakımda olduğu günlerin parasını yatırmazlar. Hastaneden çıkınca tekrar yatmaya başlar. Bez alıp almamak size kalmış hastaneden çıkacağı zaman alırsınız.

idosente
Tm çok tşkedirim
Birde acaba bez almıştım 2 ki sefer para yatırılancağına kadar bunun için ödeme yaptığıma dair belge falan vermem gerekir mi SGK ya veya herhangi bir yere

Gülsüm kartal

Hayır bir şey yapmanıza gerek yok raporunuz devam ettiği sürece her ay bez parası hesabınıza yatar o parayla illa bez almanızda gerekmez ne ihtiyacı varsa onu alın,zaten verdikleri paraya 1 paket bez alınıyor anca.

idosente iyi niyetinizden şüphe etmiyorum ama,
lütfen “O para ile bez almanız gerekmez” bu cümleler sakıncalı, (yarın öbür gün hükümet nereden kırpsam diye düşünüyor)
Mağduriyetimize bir halka daha eklemesin..

Son düzenleme:
idosente

Tm çok tşkedirim zaten parayı yatırımcıya kadar yani SGK yatirincaya kadar ben 2 paket bez almıştım 450 TL tanesi onların keyfi catacakda ooohooo

ayın biri arkadaşlar hala e-devlette ödeme görünmüyor.sizde de aynı mı?

Hasta alt bezi ödemeleri e-devletten görünmüş. Artış olmamış aynı 496 TL.

Ben şubat 14 den itibaren başladı bez parası ödemesi 26 günlük 752 tl yattı acaba devamlı mı böyle olacak yoksa 1 kerelikmiydi

@okatur,

Her ay 5-8 i arası düzenli yatacak rapor devam ettiği sürece geçen ay 496 TL aldık senin aldığına göre Nisan'da zamlı alacağız bizde. 26 günlükse aldığın 752 TL değilse 496 TL almaya devam.

Üst Alt