Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Raporumda zihinsel yazdığı halde EKPSS'ye genel engeliden girdim!?

@ayDÜNYAvazo, doğru bedensel 45 +20 +25
İşitme %36
Zihinsel %25 sinirda mental kapasite
kronik işitme zihinsel engel gruplari işaretli aile bakanlığı sadece birincil engeli yazabiliyoruz dedi en yüksek olanı %45 cp hastası genel gruptan giriyorum mental retardasyon(zeka geriliği yazıyor ben de aynı şey gerçi ama) ona rağmen genel gruptan aldilar muhtemelen zihinsel grupta sınava girenlerin sadece zihinsel engelinin olmasi veya ikinci engelden daha yüksek oranı olmasi lazım

@gKy, Bir raporda "MENTAL RETARDASYON" var ise diğer oranların düşüklüğüne/yüksekliğine bakılmadan kişi ZİHİNSEL GRUP tan girmesi gerekmektedir. Gerisi fasa fiso.

ŞUNU ANLATAYIM SİZLERE:
Bu kişiler en yakın akrabamızda olabilir belkide hiç sevmediğiniz bir kişide olsa zaten bu kişilere AVANTAJ SAĞLANMASI KİMSENİN ZORUNA GİTMESİN.

@ayDÜNYAvazo,
ÖSYM ye de sordum aile bakanlığına da zihinsel niye seçili değil dedim sadece birincil engeline baktılar raporumda zihinsel işaretli sinirda mental kapasite yazıyor tani kisminda Zeka geriliği , diğer , davranış bozulmaları , diğer yaziyor genel engellilerden başvuru yapıldı

@(Gölge),
Kılavuzu okudum o yüzden sorabilmistim birincil engeli tek engeli yazabiliyoruz dendi

@MadResister,
Rahabilitasyonda en son ortaokul konuları çözüyordun soruları yani orta okul bitti mi devam mı ediyorsun ortaokula yoksa liseye geçtin mi ?

Merhaba benim engelim ortopedik yazıyor ortopedik işarette ben genelden mi gireceğim

Ösym aday işlemleri sistemi üzerinden kitapçıklar yayımlanmaya başladı.

Tüm çıkmış sorulara nerden bakabilirim zihinsel işitme genel ?

Basılı kaynaklara erişmeniz lazım. Ösym' de şu an sadece sınava katılan adaylar yanıtları ve soruları görebilmekte.

annem demişti bi kaç gün tüm soruları yayınlıyorlar.

Vazo doğru söylüyor zihinsel tanı varsa diğerleri kaç olursa olsun zihinselden girilir diğerleri yüksek olsada

BURADA KURAL HATASI VAR. KİŞİNİN HAKKINI ARAMASI GEREKLİDİR KİŞİ İSTERSE TABİKİ.

BU KARAR TAMAMIYLA HATALIDIR BENCE.

Zaten kişide ZEKA SEVİYESİ DÜŞÜKSE diğer oranların ALTINA/ÜSTÜNE bakılamaz.
ÇÜNKÜ VAKA DİREKT ZİHİNSEL ENGELLİ GRUBUNA GİRER.

AMMA
BÜTÜN ORANLARIN TOPLAMI %40 ve altında ise PADİŞAH da olsa SINAVA KATILAMAZ.
NOKTA.

Üst Alt