Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikolojik sorunum memur olmama engel olur mu?

Skyline

Üye
Konular
24
Reaksiyonlar
7
Arkadaşlar 3 sene önce sesler duymaya başladım. Bu süreçte psikiyatriye gittim psikolojik ilaç kullanıyorum hala. Edevletten baktığımda atipik psikoz, şizofreni gibi tanılar yazmış doktorlar. Şu anki durumum ise sesler çok az devam ediyor, hayatıma normal br şekilde devam ediyorum. Yani şizofren gibi bir halim yok. Hakkımda da rapor çıkmadı .

KPSS'den atanmama engel olur mu bu durum ? EKPSS'ye girmek gibi bir düşüncem yok. Engelli değilim çünkü.

Ama sonuçta ilaç kullanıyorsunuz siz.
Engelli raporu çıkartmak zor olmayacaktır.
Çünkü 3 yıllık tedavi geçmişiniz de var.

Belki kendin engelli olduğunun farkında değilsin.

Benimde 2012 TEMMUZ dan beri düzenli tedavim var.

İlaç kullanıyorumda gerçek olmayan şeyler görmüyorum. Doğruya doğru birşeyler çok az da olsa duyuyorum ama onların etkisine girmiyorum. gayet kendimdeyim. sırf ilaç kullanıyorum diye rapor çıkarırlarmı bilmiyorum.

Hocam ben halimden memnunum. konuya yazdım zaten ekpss'den girmek istemiyorum. rapor çıkmasın istiyorum.

Skyline Engelli raporun olmasa bile kpss den atanman olursa kurum sağlık raporu isteyecek rapor almaya çalıştığında teşhis ve kullandığın ilaçları görecek sistemde doktorlar bu sorun olabilir.
Gerçek olmayan şeyler görmüyorsun ama duyuyorsun iyiyim diyorsun ilaçların sayesine iyisin bıraktığın anda daha kötü olursun.
Remisyon devresindesin sesler tamamen kesiler başka bir belirtide kalmazsa doktorun belirleyeceği bir süre daha ilaç kullanılır ilaç bırakılması denenebilir ama asla iyiyim diye kendi başına ilaç bırakma.

Skyline

O zaman sana birşey soracağım. Yaşın kaç? Bu zamana kadar SSK lı bir işte çalışabildinizmi? Şöylekiside var düzenli olarak çalıştınızmı/çalışabildinizmi? BUNLARA CEVAP VER BAKALIM.

ARKADAŞLAR özel sektör PSİKİYATRİK ENGELLİLER İÇİN EN KÖTÜSÜ BENCE.

BENİM YAŞIM=38
ÖZEL SEKTÖR SSK LI=2.615 gün
EMEKLİ SANDIĞI 4C Lİ=2.715 gün
YAPTIĞIM ASKERLİK DE=450 gün
TOPLAM NE YAPIYORYA=5.780 yapar.

"SADECE BEN DOĞRULARI SÖYLEMEM GEREKİRSE BEN KENDİM İLAÇLAR SAYESİNDE ÇALIŞABİLDİMDİ"

Üst Alt