Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Prof.Testi ile FA için yapılan interferon gamma çalışmaları yaptığı konuşma 2013

memo-e

Üye
Konular
30
Reaksiyonlar
0
21 Ekim 2013
Prof. Roberto Testi
ile FA için yapılan interferon gamma çalışmaları yaptığım konuşmanın özeti.

Bu akşam sonunda Dr. Testi ile konuşma fırsatı yakaladım. Ne yazık ki, ABD’de yapılan interferon gamma’nın çocuklar üzerinde denenmesi hakkında herhangi bir bilgi yok. Sadece aldıkları (bu yaptıkları deneme testindeki) sonuçların canlı dışındaki deney ortamlarında (yapılan testlerin) ve hayvanlara (yapılan testlerin) sonuçlarıyla yakın olduğunu doğruladı.
2 yıl içinde yapılacak birkaç klinik testten sonra interferon gammanın FA üzerinde gerçekten işe yarayıp yaramadığı anlaşılacak.
Daha da önemlisi, Roma’da yetişkin bir FA hastası üzerindeki test* başlamış durumda. (*deneme testi=trial test)
Hali hazırda İtalya’da 10 kişi 5/6 hafta boyunca sürecek (pilot)* denemesi için toparlandı.
(*İtalya pilot bölge olarak seçilmiş olabilir bu testle ilgili veya bu 10 hasta "pilot hasta" olarak seçilmiş durumda)
Her hastaya toplamda 3 vuruş (enjeksiyon, 'shot' olarak kullanılıyor ağırlıklı olarak, 1 dozun 1 kerede vurulması diyebiliriz) her 2 haftada 1 vuruş olmak üzere 100,150 ve 250 mikrogram dozaj artışıyla yapılacak.
6 hafta boyunca hastaların fraxatin seviyesindeki artışlar kontrol edilecek.

Amerika’da yürütülen çalışma diğerlerinden biraz daha farklı çünkü çocuklar için belirlenmiş bir doz miktarı yok, ama 100 mikrogramlık dozajlar 3 ayda toplam 3 kere vuruluyor.
(3 er haftada 1 doz toplam 3 ay olacak şekilde 3 iğne yapılıyormuş)
Bu çalışmaya katılan 12 çocuğun fraxatin seviyelerindeki artış ve herhangi bir nörolojik gelişme olup olmadığına bakılıyor.
Kendisine benimle iletişime geçen bazı kişilerin bu tedaviye başlamak istediklerini bana ilettiklerini söyledim.
Söylediğine göre, ilaç bedelini kendileri karşılaştıkları takdirde –çünkü ilaç çok pahalı ve henüz sağlık sistemleri (sigorta) bu ilacı FA hastaları kapsamına almadığı için kişiler kendileri ödemek zorunda- bu terapiyi muhakkak bir doktor veya nörolojisi gözetiminde alabilirler.
Dr. Testi bu tedaviyi takip edecek doktora veya nörolojiste her konuda yardımcı olacağından memnuniyet duyacaktır.
Bu ilacı kullanan kişilerden ne kadar fazla bilgi alınırsa, o kadar iyi.
(Daha düzgün hali, ilacı deneyen kişilere ait ne kadar bilgi alınırsa bu o kadar iyi bir şey ve Dr. Testi tedaviyi takip eden doktor veya nörolojistin kendisi ile en ufak bir konuda dahi iletişime geçecek olmasından memnun olacak)

Interferon gamma tedavisine başlamadan önce en önemli olan şey öncelikle hastanın bu tedaviye uygun olması. Görünen o ki FA hastalarının küçük bir bölümü interfon gamma tedavisine fraxatin seviyelerindeki yükselme sağlanamadığı için tedaviye uygun değil.
(ÇN: Anladığım kadarıyla bu tedaviye başlamadan evvel gerekli olan bir Fraxatin seviyesi var ve hasta bu seviyenin altındaysa maalesef tedavi için uygun olmuyor. )

Diğer bir deyişle, Gunnhild’in yaptığı gibi, tedavi öncesi bir kan testiyle interfon gamma tedavisine uygun olup olmadığınıza bakılması gerekiyor.

Ayrıca, her insan farklı olduğu için değişik yan etkiler olabilir, fakat genel anlamda interferon gamma iyi tolere edilebilen bir tedavi ve yan etkileri de antipiratik bir ilaçla(ateş düşürücü ilaç)kolayca yönetilebilir.
Interferon Gamma tedavisi belli bir süredir FA hastaları dışında pek çok hastalıkta/hastada –ağırlıklı olarak tüm yaşamı boyunca desteğe ihtiyaç duyacak olan çocuklarda- uygulanmaktadır.

Bu haber 21 Ekim 2013 Tarihlidir daha önce yayınlamamış olabilirim
yazyı çeviren Miray arkadaşımıza çok teşekürler

Interferon gamma-1b yani imukin FAZ3 e geçmiştir, hayırlı olsun :))

[FONT=helvetica].......MAYIS 5 2016
[/FONT]

[FONT=helvetica]Horizon Pharma firması Friedreich ataksisi olan kişilerin tedavi edilmesi için olan 90 hastada denenen ACTIMMUNE (interferon gamma-1b) Faz 3 kayıt çalışması denemesini tamamlıyor.
[/FONT]

[FONT=helvetica]----------
[/FONT]

[FONT=helvetica]Bugün, duyurulan Friedreich ataksisi (FA) - dejeneratif kas bozukluğu- olan kişilerin tedavi edilmesi için hedef kayıt çalışması ACTIMMUNE (interferon gamma-1b) Faz 3 tamamlandı. Bu çalışma Amerika'da ki 4 konumdan 90 hedef hastaya ulaştırılmış , bir üst seviye olan sonuçların ortaya çıkmasının 2016 sonunda olacağı bekleniyor.

[/FONT]

[FONT=helvetica]http://ir.horizon-pharma.com/releasedetail.cfm?ReleaseID=969409
[/FONT]

Son düzenleme:
hayırlı olur inşallah ..

tez zamanda çıkar kullanmaya başlarız.

Arkadaşlar bir hata oldu.
faz3 geçiş için hasta alımları tamamlanmış sadece

Friedrech Atasi

Friedrech Ataksi hastalı icin 1 ilac cıkmış Acaba duyanyada kullanan varmı İlacın adı interferon gamma

Friedreich Ataksi'de kullanıldığı söylenen İterferon Gamma hakkında bilginiz var mı?

İterferon gamma diye bir ilac cıkmış dogrumu kullanan yada duyan varmı.

Iyi aksamlar Yunus bey; ben idebex diye ilaç kullanıyorum, senin söylemiş olduğun ilacı sende duydum.

Bu ilacdaha yeni cımış Banada kayseride bir doktor dedi Ama şu Anda türküyede yokmuş

Yunus sen nerelisin?gamma için hülya arkadaş imza topluyo ilginize.ayrıca geneline bakarsanız fa için çıkmış bi ilaç halen yok 17 senedir soğumadı bu yalan ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyolar.yeni arkadaşlar aslında çok şanslı.biz gibi eski hastaların tecrübeleri onlar için büyük + .

Domtor söyledi ama bu ilac daha türküyede yokmuş benim. Adıma saglık. Bakanlına baş vurdu. Bende. Vazla inanmıyorum.Bakcaz başka çaremiz yok

Bu yenii olan alemtuzumab ilacı bize çare olur mu

Üst Alt