Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

PC il Adsl modem mesafesi

aferits

Üye
Konular
15
Reaksiyonlar
0
PC ile adsl modemi ethernet kablosu ile verimli olmak şartıyla en uzak hangi
mesafeye kadar bağlayabiliriz.

ADSL modemler, ethernet ve usb olmak üzere 2 tipte pc ile bağlantı yapılabiliyor. Şayet bilgisayarınızın ethernet portundan modemin ethernet portuna tek kabloyla bağlıyorsanız bu uzunluk "15 metredir".
15 metrenin üzerinde hub'a ihtiyaç duyulur veriyi taşımak için.

Kısaca şöyle özetleyebiliriz; 15 metrenin üzerinde zaten bağlantı sağlayamazsınız, 15 metreye kadar ise uzaklığın etkisi nötr. İster 30cm ister 13 metre olsun hissedilir birşer sözkonusu değil sizin açınızdan.

110 metre uzaktaki arkaşla interneti ortak kullanmak istiyurzzzz... kabloyu gömmeyi düşünüyoruuuzzzzz... ne gibi problemler yaşarız sizcee??

doğru söylüyorsunuz arkadaşlar, benimki biraz eksik oldu..

Kablo tipi değiştikçe o mesafenin kilometrelere yükseleceğinin de altını çizelim. Paket kaybı ve dolayısıyla veri kaybı bu tip bağlantılarda yaşanacak sorunların başında geliyor. CRC hataları da almaya başlarsınız ki bu da zaten başlı başına bir kabus.

Coax kablo ile 100 metre sınırını aşıp 185 metrelere çıkılabilir, fiberoptikle kilometrelerce döşenebilir. Herşey bir yana Ferit abi sen tam olarak ne yapmak istiyorsun onu da kabaca yazsan ona göre fikir üretsek, bak dinamo gibi gençlik burada! :)

Ferit abi ethernet yoluyla ve switch aracılığıyla 100 metreye kadar rahat dağıtım ve bağlantı yapabilirsin

bu coax kablosunun 110 metersi ne kadar tutar derrsiniz?
ben bu kabloyu gömerek arkadaşa ulaştıracam ne gibisıkıntılar yaşarım?
yardımcı olurmusunuzzzzz??????

Cevaplara çok çok teşekkkür ederim.
Evde orta yerlerden dolaşarak arka odaya uzanan bir ethernet adsl hattım var.
Şunu adam gibi kıyı köşe gizleyerek döşesemde ayaklara dolaşmasa diyordum.
Gelenlen cevaplardan anladığım rahat rahat bu işlemi yapabileceğim.
İnşallah yanlış anlamamaışımdır.

lütfen bilgilendirmeleri doğru yapalım arkadaşlar
coax cable coaxial kelimesinin kısaltmasıdır.. ethernet bağlantısı olmaz sadece video taşınabilen bir kablo tipidir

ethernet kablosu 8 pinden oluşur UTP kablo diye adlandırılır CAT-5 ve CAT-6 günümüzde en yaygın olarak kullanılmaktadır
CAT5 ve CAT6 kabloların U tipi standartları mevcuttur mesela U-4 U-6 gibi
genel anlamda şirketler dışında CAT-5 kablo kullanılmaktadır. maksimum uzunluk ortam ve yere göre değişir yüksek akım olmayan rutubet olmayan yerlerde sorunsuz 100 ile 115 metre kullanabilirsiniz dış ortamda mutlaka izole edilmelidir.

UYARI :fazla olan kablonuzu kesinlikle Rulo halinde sarmayınız bu bobin etkisi oluşturmaktadır ve direnc gosterip performansınızı ve data giriş çıkışını olumsuz etkiler

lütfen bilgilendirmeleri doğru yapalım arkadaşlar
coax cable coaxial kelimesinin kısaltmasıdır.. ethernet bağlantısı olmaz sadece video taşınabilen bir kablo tipidir

ethernet kablosu 8 pinden oluşur UTP kablo diye adlandırılır CAT-5 ve CAT-6 günümüzde en yaygın olarak kullanılmaktadır
CAT5 ve CAT6 kabloların U tipi standartları mevcuttur mesela U-4 U-6 gibi
genel anlamda şirketler dışında CAT-5 kablo kullanılmaktadır. maksimum uzunluk ortam ve yere göre değişir yüksek akım olmayan rutubet olmayan yerlerde sorunsuz 100 ile 115 metre kullanabilirsiniz dış ortamda mutlaka izole edilmelidir.

UYARI :fazla olan kablonuzu kesinlikle Rulo halinde sarmayınız bu bobin etkisi oluşturmaktadır ve direnc gosterip performansınızı ve data giriş çıkışını olumsuz etkiler

Üstad Kim yanlış bilqi vermiş? Alıntı yaparak yazda bilelim.

10 megabit etherneti nerede kullanıyorsunuz arkadaşım ?
hangi dünyada yaşıyorsunuz gezegeninizde problemmi var ?
10 megabit ethernet 1990 yıllarda son buldu
RESİMLERİNİ EKLEDİĞİNİZ ETHERNET CARD 10 MEGABİT VE 1990 YILLARINDA SON BULAN KART MODELİDİR.

ADSL modemle ilgili konu açılmış , bana dünyada bugüne kadar kullanılmış ADSL modem ve 10 megabit örneğini gösterirmisin ?

"GÜNÜMÜZDE COAX KABLO İLE İNTERNET YADA ETHERNET BAĞLANTISI YAPILMAMAKTADIR... USB YADA PCI YADA BUNA BENZER ADSL MODEM ÜRETİLMEMİŞTİR ÜRETİLMEYECEKTİR"

arkadaşım yazdığınız her satırla gülünç duruma düşüyorsunuz
KOYDUĞUNUZ RESİMLERİN İÇİNDE KOSKOCA ISDN YAZISINI GÖREMİYORMUSUNUZ ???

siz ISDN modemin ne olduğunu dahi bilmiyorsunuz hatta onu bırakın girişinin RJ 11 olduğu açık açık ortada
biliyor olsaydınız bu resmi buraya koymazdınız
benim istediğimin cevabı değil bunlar ben ADSL diyorum siz bana ISDN getiriyorsunuz ki o bile coaxial ile çalışmaz
bu kadar yorum yapacağınıza gidin satın almaya çalışın bulun görüşelim
birde üstüne üstün almanyadan avrupadan yazıyorsun
dünyanın bir çok ülkesini gezdim ama almanyada ve avusturyada yaşayan türkleri anlamakta hep güçlük çektim... araştırmak bu kadar zor olmamalı
siz orada 2009 yılındayken coaxiel ile internet alıyorsanız vay sizin halinize vay sizin teknolojinize

ethernet girişli DSL modem resmini değil coax girişliyi koyda görelim :))))))

siz yorum yapmak yerine neden bahsettiğim resmi koymuyorsunuz arkadaşım ??? :)
konuyu bu şekilde saptırmakla kendi yanlışınızın ört bas edemezsinizki... :-D

yorumu diğer okuyuculara bırakıyorum ben sustum :-D

bende onu vurgulamaya çalıştım yani coax istese bile kullanamaz böyle bir teknoloji günüzümüzde yok 1990 lı yıllarda bitti o devir
onu anlatmaya çalıştım ama nedense arkadaş itiraz edip duruyor
varsa kullansın görelim tüm masrafını karşılarım :)

bırak şimdi banka teminatını falan sen dediğimi yapamadın hala :)))
kullanılan alandaki resimlerini göndersen yine kafi :))
ben masrafını karşılarım sen düşünme oraları :-D

bırak şimdi nitelik mitelik hesaplarını
yapamayacağın işlerin altına imza atma arkadaş

Üst Alt