Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özel Sektörde İşe Girerken raporumuzu görebilirler mi?

Rasput

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhabalar, bipolar bozukluk hastasıyım (psikiyatrik rahatsızlık). Özel sektörde işe girerken gerekli evraklar arasında olan sağlık raporu istendiğinde, almış olduğumuz engelli raporu ortaya çıkıyor mu? Yoksa sağlam tanısıyla, görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı bulunmadığına dair sağlık raporu alabiliyor muyuz?

Alınmış olan engelli raporu, daha önce işe girerken alınmış olan sağlık raporunu (sağlam) etkiler mi (iptal,vb)? Bu engelli raporu biz sunmadıkça hangi durumlarda karşımıza çıkar? Cevaplar için şimdiden teşekkür eder, iyi akşamlar dilerim..

Sağlık raporu OSGB'lerden istenmişse sen beyan etmedikçe göremezler ama sağlık ocağı veya devlet hastanelerinden istenmişse sistemden görülür mutlaka. Ayrıca bazı yerler ilaç döküm listesi de istiyor, oradan da kullandığın ilaçları görebilirler.

smurf

Çok sağol smurf, bu arada ilaç dökümünü kim istiyor anlayamadım..

Rasput siz devlette mi özel sektörde mi çalışmak istiyorsunuz ?

Rasput Bazı iş yerleri istiyor. Mesela benden ilaç dökümü listesi istenmişti, kullandığım ilaçlar arasında Depakin var diye işe almadılar. İş yeri hekimi onay vermedi.

smurf
Anladım smurf çok teşekkür ederim.
Ahmet T
Ahmet Bey rica ederim. Benim durum karışık, maluliyet için gerekli raporu alabilirsem emeklilik (ki bunun için de dışarıdan prim ödemem gerekiyor), ekpss ya da normal kpss olursa devlet memurluğu o da olmazsa özel sektör.

Değerli dostlar merhabalar, halihazırda alınmış olan engelli raporu, daha öncesinde özel sektörde işe girmek için alınmış ve kullanılmış olan sağlık raporunu etkiler mi?(iptal, geçersizlik, vb.) Cevaplar için şimdiden teşekkür eder, herkese iyi günler dilerim..

Arkadaşlar yukarıda bahsettiğim üzere, işe girdikten sonra geriye dönük bir işlem yapılıp, işten çıkarılma gibi bir olasılık var mıdır? Bu konu hakkında benzer deneyimleri olanlar var mı? Yardımcı olursanız çok memnun olurum..

Beni ara gerekli bilgileri veririm.

Son düzenleme:
ayDÜNYAvazo

Öncelikle ilgi ve alakan için çok teşekkür ederim. Fakat tecrübelerini buradan paylaşırsan, benzer bir durumla karşılaşma ihtimali olan diğer arkadaşlarımız da yararlanır diye düşünüyorum. Tekrardan çok sağol sayın ayDÜNYAvazo..

Çok güzel konu bende merak ediyorum. Banada psikozdan vasi tayin edildi. Rapor düzenlene kadar işe girmeyi planlıyorum.

Bu durumda iken sorun oluyor mu ?

Raporumuzu iş yeri görebiliyor mu ?

Doktorumun bana ilettiği çok tehlikeli işler dışında çalışabileceğimi bildirdi.

Rapor istendiğinde raporunuz bu şekilde çıkacak dedi.

Ama heyetin verdiği rapora göre emekli olabiliyorum.

Aynen şu şekilde hastaneden çıktığımda verilen rapor

Vasi tayini gerektiği, kendi işini yapamayacak durumdadır şeklinde devam ediyor.

İşimden oldum. Şuan tamamen iyileştim ama bu rapor yüzünden başvuru yapamıyorum.

İş verene ne diyeceğim. Ben hastalık geçirdim. Şuan vasim var.

Ama sizin işlerinizi yapabilir mi ? Diyeceğim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Rasput
ÖZEL SEKTÖR işe girişte ENGELLİ RAPORUNUZU GÖRMEZLER siz söylemeyince. FİZİKSEL ENGELLİ OLMADIĞINIZ için işe girişte söylemeyin işverene bencede.

ENGELLİ RAPORUNUZU söylerseniz belki iş bulamayabilirsiniz.

ÖYLE OLAMAZ
Sen engelli olduğun için geriye dönük hiçbir işlem yapamazlar/yapmazlar.

(İşe giriş için istenen evraklardan SAĞLIK RAPORU nu AİLE HEKİMİ ndenmi alacaksınız. BURADAKİ DOKTORLAR KULLANDIĞINIZ İLAÇLARI vs.SİSTEMDEN GÖREBİLECEKTİR.
O zaman Nasıl işlem yaparlar orasını bilemiyorum işte.)

ayDÜNYAvazo

Bilgilerini paylaştığın için çok sağol, çok teşekkür ederim ayDÜNYAvazo.
xdedahii

Bu konuyu takip edelim, başka deneyimleri/tecrübeleri olan arkadaşlar da yaşadıklarını paylaşırsa fikir sahibi oluruz..

Üst Alt