Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Otomatik vitesli ve özel tertibatlı araç kullanması uygundur ifadesi yeterli bulunmadı!?

foradream

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar raporumda "otomatik vitesli ve özel tertibatlı araç kullanması uygundur ifadesi" “ var ama vergi dairesi ret etti. Sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir” diye bir ibare olması şartmış bu bu doğru mu

@foradream

Raporun açıklama kısmında herhangi bir fikir yada tavsiye niteliğinde olmayan kesin hüküm içeren sizinde yazdığınız Sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir ibaresi isteniyor.

20/2/2019 tarihinden itibaren düzenlenen engellilik sağlık kurulu raporlarına istinaden işlem yapılabilmesi için raporun “Sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir” değerlendirmesini içermesi şarttır. Bu tarihten itibaren düzenlenmekle birlikte söz konusu değerlendirmeyi içermeyen raporlara istinaden işlem yapılmaz.

Kod yazmasi diye birsey soyluyor vergi idaresi benim raporumda bunlar yazili degil uzuv kaybim yok.ankilozan spondilt .rahatsizligim.bilgi verirmisiniz..

Arkadaşlar merhaba ben skolyoz hastasıyım ve boy kısalığım mevcut ayağım pedala yetişmiyor bu sebeple özel tertibatlı araç almak için rapor aldım fakat hastalık kısmında sadece skolyozdan bahsedilip karar da da sadece hareket ettirici aksamla özel tertibatlı araç kullanır ibareli raporu verdiler kodlu bir şekilde ehliyetimde var fakat vergi dairesine sorduğumda skolyoza ötv muafiyeti olmadığını raporda uzuv kaybı yada hateket kısıtlılığı veya boy kısalığının belirtilmiş olması gerektiğini söylediler bu şekilde olmayacağını söylediler bu konuda bilgisi olan bana yardımcı olabilir mi

@bulat,
Merhaba bende ankilozan spondolite ve iki kalcamda protez var 2016 da vergi dairesi raporumda otomatik vites kullanabilir ibaresini yeterli bulmadığı için mutlaka tertibat kodu olan bir kod olması gerek o kodlarda biri olmassa vergi dairesi kabul etmiyor.el ise el ile ilgili ayak ise ayak ile.ilgili arabaya takılacak bir tertibat kodu olmalı şart.bu arada ben hala almak için uğraşıyorum

Aslında kodlu olarak il sağlık müdürlüğünden aldığım raporum vardı ve ehliyet almak için kullandım onu yani ehliyetim kodlu ama ötv muafiyeti için yeni rapor aldım ama onda skolyozdan bahsediyor hastalık olarak ama karar kısmı sadece hareket ettirici aksamla özel tertibatlı araç kullanır şeklinde. Ama böyle olmasına rağmen vergi dairesi sıkıntı çıkar dedi

Sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir. Benim raporumda bu ibare olmasina ragmen vergi dairesi hastaneye yazalim debriyaja basabiliyor musun soralim dedi.

@Hilal05,
Merhaba ,bende de kifoskolyoz var.İlk rapor benimde sizin gibi çıktı ve kabul etmediler.Tekrar gittiğimde sol bacağımdaki kısalık ve güç kaybını eklettim ancak öyle olunca alabildim.

@Nslhn,
Bu ibare icin tekrar rapor mu cikarttiniz. Yoksa maliye mis sordu hastaneye. Bana bugün biz yazicaz dedi.

Pandemi dönemindeydi itiraz ettim cevap gelmedi daha sonra hastane kurulu da tekrar baştan işlemleri yaptırdı.İkinci bir rapor çıktı

Üst Alt